Şimdi Ara

Bu yaşadığımız hayat değil (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
6
Favori
17.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
360 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence artık ekonomiden ülkeden şikayet etmek yerine işimiz neyse işimizde en iyisi olmaya çabalamalıyız ülkeden kaçmak için çabalamamalı tam tersine daha çok çalışmalıyız biz bu vatandan kaçarsak dedelerimizin emeğine yazık ederiz Atatürkün dediği gibi "bütün ümidim gençliktir" artık şikayet etmeden sadece daha çok çalışıp vatana millete hayırlı bireyler olmalı ve ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine yükseltmeliyiz belki bize pek yaramaz ama çocuklarımıza geleceğe daha iyi bir Türkiye bırakmış oluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pilotbeyBG -- 1 Haziran 2020; 12:43:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Her hayat bir yaşam mücadelesidir aslında. İnsan mücadele verecek ki gelişsin daha iyiye ulaşma ihtimali yükselsin. Hazıra dağ yetişmediği gibi, geri de tutar. Bu yüzden çalışın, çabalayın ve aradığınız yere ulaşmak için gelişin. Çünkü bulunulan konumda dizinizi dövmenizin bir yararı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vizyoncukk kullanıcısına yanıt
    Kendini fazla belli etme.Bu zeka bu ülkeye fazla!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belih Emre Canki -- 2 Haziran 2020; 10:44:43 >
    Türkiye deki çalışma saatlerinden haberin var mı?

• afrikadaki adamda senin yediğin yemeği kıskanıyor.

sen de başarılı biri olsan amerikada yaşayabilirdin,böyle ürünleri rahatlıkla alabilirdin. ama trde doğmussun ve trde kalmışsın demekki yeteri kadar çabalamamışsın, o yüzden ağlama kimse kimseye altın tepside sunmuyor böyle evleri arabaları
  • Bu işler böyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Dalga falan mı geçiyorsunuz hiç bir yönden tutturamadınız refahın r si yok bizde kabullenin.
    Dışarısı cennet değil doğru ama burası cehennem kabul etmemek buna fayda etmez aksine zarar verir bunları konuşmalıyız ki çözülmesine adım atılsın konuşmadan sorunlarıda bilemeyiz.

• Epsilon kullanıcısına yanıt
    Kastettigin şey başarı ise.

Okulumu bölümümu birincilikle bitirdim. Bil muh kazanmama rağmen sonumun ne olacağını bildiğim için gitmedim. Ulkede mühendis olup inşaatlarda ölen gençler oldu.Yazılımla uğraşıyorum bulundugum bölgede ne iş imkanı var nede başka birşey.
    Yaptığım iş depoda on muhasebe mal kabulü . Ne benim alanım ne de severek yaptığım iş Allah'a şükür bir isim var ama neden yani neden diye kendime daha iyisini hak ediyorum diye soruyorum.

TR de gençler böyle eriyor iste. Alanı olmayan mesleklerde ay sonunu denkleştirme ye çalışırken gençlik ölüyor. TR de ne kadar çalışkan olursan ol günün sonunda torpil olmadıkça sıfırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogaunl -- 1 Haziran 2020; 13:29:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogaunl

Kastettigin şey başarı ise.

Okulumu bölümümu birincilikle bitirdim. Bil muh kazanmama rağmen sonumun ne olacağını bildiğim için gitmedim. Ulkede mühendis olup inşaatlarda ölen gençler oldu.Yazılımla uğraşıyorum bulundugum bölgede ne iş imkanı var nede başka birşey.
    Yaptığım iş depoda on muhasebe mal kabulü . Ne benim alanım ne de severek yaptığım iş Allah'a şükür bir isim var ama neden yani neden diye kendime daha iyisini hak ediyorum diye soruyorum.

TR de gençler böyle eriyor iste. Alanı olmayan mesleklerde ay sonunu denkleştirme ye çalışırken gençlik ölüyor. TR de ne kadar çalışkan olursan ol günün sonunda torpil olmadıkça sıfırsın.
    bölüm birincisi olmana rağmen iş bulamıyosan ya hakkariden falan mezun oldun yada ağır çapsızsın. yada sadece derslerin teroik kısmını odaklanan inek bi öğrencisin.

sen işini biliyorsan gayet mesleğini yaparsın bu ülkede

evet işsizlik var ama senin durumundaki biri için geçerli değil bu, başarılı adamlar iş bulabiliyor çünkü

ayrıca madem ameraikadakiler gibi olmak istiyosun git orda yaşa istediğin maaşı al niye trye tıkanıp kaldın

• Sen ben ahmet mahmut hasan hande 24 saat çalışsın artık bu ülkede kararlar tek bir mercide alınıyor o ne düşündüyse ve kapasitesi ne kadarsa o şekilde ilerliyor ülke.
    Bu sistemle senin benim tek değerimiz VERGİ ödemelerimiz.

Muasır medeniyetin formülü bağımsız ve liyakatli atamalardan geçer siyasi atamalarla yürüyen ülkeler gelişmekte olan ülke konumundan yukarıya mümkün değil çıkamaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: vizyoncukk

Almanya'da saat 7 de işe gidilir genelde.Bunun için de 6,30 -6 gibi kalkman gerekir ,her gün 6 da kalkmaya dayanabilir misin?
    Turkiyede öglen 12 de gidiliyo sanki laflara bak

• yok ben Türkiye'yi övmüyorum zaten.Dışarda da her istediğimiz olmayacak onu demek istemiştim sneinle aynı düşünüyorum yoksa.
    Hakkari de falan değilim Antalya'da yaşıyorum.

Asıl Siz ve sizin gibi çapsızların dar düşünce dünyası yüzünde bu haldeyiz.

Çok yakın arkadaşım bil muh. Mezunu donercide paketcilik yapıyor.

Hala utanmadan konuşuyorsunuz.

Hakkari'de ki adamı madem kucumsuyorsunuz oraya neden üniversite açtınız neden oraya muh programı actiniz. İnsanları Hakkarili veya Diyarbakırlı diye kucumseyerek dusunce yapınızın ne kadar acınası olduğunu göstermiş oldunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: dogaunl

Hakkari de falan değilim Antalya'da yaşıyorum.

Asıl Siz ve sizin gibi çapsızların dar düşünce dünyası yüzünde bu haldeyiz.

Çok yakın arkadaşım bil muh. Mezunu donercide paketcilik yapıyor.

Hala utanmadan konuşuyorsunuz.

Hakkari'de ki adamı madem kucumsuyorsunuz oraya neden üniversite açtınız neden oraya muh programı actiniz. İnsanları Hakkarili veya Diyarbakırlı diye kucumseyerek dusunce yapınızın ne kadar acınası olduğunu göstermiş oldunuz.
    senin kafan daha tehlikeli, üni mezunu olunca otomatik olarak önünüze iş koncak sanıyorsunuz. öyle bi dünya yok

nice adam var tek adam mühendis ama 2 satır kod bile yazamıyor. bi şekilde geçmiş ama dersleri.

bu adamı sen işe alır mısın şimdi ? muhtemelen o saydıgım adamlardan birisin 1. olmuşun ama bölümünle pek alakan yok gibi. aksi takdirde iş bulamaman imkansız.

• Ucuzcufiko U kullanıcısına yanıt
    Genelde 8 veya 9
  • Orda böyle şeylere talep yok o yüzden ucuz 😂😂😂

Ben devlette staj yaparken kimlerin nereye nasıl getirildiğini gördüm kimlerin hangi parti teşkilatina üye olup onun sayesinde barındığini gördüm ben bunlara şahit oldum. Kpss den yüksek puan almama rağmen atanamadim.

Ben meslek lisesi bölüm ve okul birincisi bitirdim. Uniye çevremdeki örneklerden dolayı gitmedim. Dediğiniz doğrudur zar zor bitirenler ve niteliksiz insanlar elbet var ama ben onlardan değilim. Ve benim gibi bir sürü gencte oyle Ben yaşadım gördüm herşeyi neyin nasıl yürüdüğünü bu ülkede.

Hiçbir şey bilmiyorsunuz benim hakkımda. Daha fazla konuşmayın artik

Sadece boş kelime yapıyorsunuz başkada hicbisey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogaunl -- 1 Haziran 2020; 14:8:23 >
  • Kardeşim 18 sene önce burda teknoloji ile gerçekleri yazdığım için bi dövülmediğim kalmıştı bu yüzden artık hiçbirşey paylaşmıyorum kovid19dada bilimin nekadar faydalı olduğunu gördük fakat bizim millet sadece nesil derdinde, okuyupta evlenelermi onlarda pek farkli değil yani kapasitenin altında eğitim ile kendine göre vasat iş durumuyla buna bağlı her türlü vasat maaş evet maaşlar her türlü vasat diyorum çünkü bunun böyle olacağı belliydi üstüne üstelik bunlar çok iyi günlerimiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: vizyoncukk

Almanya ile Türkiye'yi kıyaslamam zaten ama.Bazı insanlar yurtdışına çıkınca her açıdan çok rahat olabileceğini sanıyor öyle dünya yok onu anlatmak istedim.Evet bu fiyatlara laptop alıyorsun ama Almanya'da 7'de işte olman gerekir ,bunun içinde 6 da kalkman gerekir örneğin.Hangimiz bu saatlere tahammül edebilir şüpheli.Örneğin Amerika'da 3 ay çalışıp 2.el bir bmw çekebilirsin altına ama Ny'da bir ev alman yıllar sürer veya ameliyat olsan bir ev parası ödüyorsun.
    isim, avatar ve mesaj uyumsuzlugu
  • Anne baba da oglunu kıyaslarken sınıfın çalişkanını gösterir en tembelini deil

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.