Şimdi Ara

Bu Yakıt Tüketimleri Gerçekmi ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    O günleri Biliyorum merak etme.şu anki mazot fiyatları daha da düşük olmalıydı ama uzun bi dönemde çok az indirimlerle bu fiyatlara geriledi.bunu söylemek istedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay anasını 12 kuruş nedir...
    Tipo 30 u görüyor soğukta ruhunda tofaşlık var hey maşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatuhanXxX

Bu tüketim değerlerini artık üreticiler büyük aralıklarla vermeye başladı

Eski verdikleri değerler tamamen laboratuvar ortamında tüketilen değerler.

3.6 kombinasyon diyorsa +1 diye hesaplıyorum ben genelde sorduklarimda öyle değerleri yakalıyor.

Son bir kaç reklamda yanılmıyorsam citroen Di 3.6 - 6lt litre arası rakamı vermişti

Tuketim değeri sürücüsünün sürüş tarzına bağlı

Min 4lt yakan araç klima, hız tutkusu, ikide bir gazla oynama, motoru bağırtma gibi nedenlerle 6lt - 7lt de yakabilir

Aralık verilmesi şehir içi- şehir dışı değerlerini gösteriyor.

Otomobil reklamlarında bu değerlerin ve CO2 emisyonlarının gösterilmesi yanlış hatırlamıyorsam "SERA GAZI EMİSYONLARININ TAKİBİ HAKKINDA YÖNETMELİK" ile zorunlu hale getirildi.

Yani sürüş tarzı ile ilgili aralıktan ziyade, min değer şehir dışı, maks değer şehir içi tüketimi gösteriyor.

Son olarak, bu değerleri üreticiler kafalarına göre test edemiyorlar, standart ölçüm, ivme, fren, durma, tekrar ivmelenme vs şehir içi ve şehir dışı için AB mevzuatları ile tanımlanmış standartlara göre yapılmak zorunda.

• Değerler şehirler arası 90 km sabit hız ile yapılmış değerlerdir ve gerçeklik payı olabilir. Tabi test koşullarında hava durumu ve lastik seçimi önem teşkil ediyor.

Opel corsa euro 4 motor 75 beygir için güncel değerler şehir içi 120 tl shell nitro ile 520 km, 115 tl shell nitro ile karma 600 km.

Komple şehir dışı fırsatım olmadı.

Not :Aralık mart arası ultragrip 9 ile ölçülmüştür. Şehir içi ortalama hız 60 km/h. Karma 100 km/h

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersantd -- 2 Mart 2016; 23:00:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.