Şimdi Ara

Bu Yakıt Tüketimleri Gerçekmi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4.6 5 lt neyse de 3,5 ortalama ne ya.yol bomboş ve en ufak eğimde rampa olmazsa mümkün olabilir ama zor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolder24

4.6 5 lt neyse de 3,5 ortalama ne ya.yol bomboş ve en ufak eğimde rampa olmazsa mümkün olabilir ama zor

Aynı araçtan varsa izmir de bulunanlar için test etmelerini istiyorum. Gaziemir den otobana çıkış, hız sabitleyici 90 da olacak lastik havaları önler 2.4, arkalar 2.2 bar(otoyol lastik basınç değerleri ön kapıda yazıyor), Aydın a kadar test edin en fazla bu değerlerden 2-3 birim sapar. Clio 4 lerde aynı motor var ve kasa daha hafif, onların daha da az yakacağını düşünüyorum. Bu bölgede trafik genellikle akıcı, sürücüler kurallara uyuyor, herkes kendi şeridinde seyrediyor, orta şeritte Aydına kadar hız sabitleyici ile rahat gidiyorum. Egede dağlar denize dikine uzanır, sonuçta dağ, tepe aşarak gidiyoruz, ama yolda en yorucu olanı sakar rampası (akyaka, gökova). 90 ile gitmeyenlere de saygı duyarım, 150-160 ile gidilirse o zaman da tabi ki araç biraz fazla yakacak,
  • Kullanıma bağlı benim normal kullanımımda 4.5-4.8 civarında geziyor ancak bir kere denedim 130 km ortalaması 3.6 tutturabildim, ama ruh hastası gibi kullanmak gerekiyor ona da dayanmak zor iş, araç 1.6 tdi golf 7.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nazım55 N kullanıcısına yanıt
    Araba neydi sizin?ben de skoda yeti var şiçi kullanım 5.8 6 lt civarı.otoyolda dümdüz yolda 90-100 arası gidersem 3,7 ortalama oluyor ama ben dayanamıyorum o hızda uzun yol çekme zor

• Vengace V kullanıcısına yanıt
    şehir içi kullanımı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

Hileyle listeye giremeyenler var

adam haklı beyler dağılın
  • Corsa 1.3 cdti otm arabaya 11 kuruş yaktırmak için hava da gitmek lazım aksi halde imkansız

• i30 13 kuruş Blue modeliyle yakabilir ancak suan içinde olduğum 2015 1.6 dizel elit i30 7.9 gösteriyor ki bu şehir içi git gel (çocukları okula götur falan) motor ısınmıyor bile Ankara yolunda 5.0 düşmülşüğu var

• X-Slim kullanıcısına yanıt
    Dahil hocam sehir ici sehir disi karma yuzde 40 civari sehir ici kullanim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolder24

Araba neydi sizin?ben de skoda yeti var şiçi kullanım 5.8 6 lt civarı.otoyolda dümdüz yolda 90-100 arası gidersem 3,7 ortalama oluyor ama ben dayanamıyorum o hızda uzun yol çekme zor

Araç megane dizel. Ben de süratli gidenleri anlamakta zorlanıyorum. Manzaraya bakıp, trafikte hız limitlerinde seyretmek varken, bazıları çok hızlı gidiyor. O kadar güçlü, lüx araç trafikte seyrediyor 90 km yi aşan az, aşanlar ise genellikle eski model araçlar veya ticariler. Zaten her kasaba girişinde trafik , jandarma kontrol yapıyor, bir de ceza mı yiyelim. Sürat hevesimi 1991 yılında ilk aldığım araç olan 131 şahinde aldım. O araçla kelle koltukta 165 basıyordum. Adrenalin yaşamak isteyenler 131 veya tx ile deneme yapabilirler. Şimdi hiç acelem yok, 90 km/saat giderek yolculuk ve hayattan keyif alıyorum.
  • nazım55 N kullanıcısına yanıt
    Hız limitlerini aşmıyorum genelde zaten ama 120 civarı giderim

• Corsa icin konusayim. Tek basima 90'a sabitleyerek istanbul-izmit arasi ayda 2-3 kere gidip geliyorum 4 litrenin altinda oluyor hep. 4 kisi ve bagaj olunca 4,5 litreyi goruyor.

Biz bu motorlari boşuna kullaniyoruz hocam

• dizel ile dikkat ederek kulanırsan mümkün Clio 4 dci90 tüketimi fabrika verisinden az yakmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi predator93 -- 7 Şubat 2016; 23:40:26 >
  • Benim getz 0.24 krs yakiyorr.

• X-Slim kullanıcısına yanıt
    Yarin fotolari atayim hocam inanmiyosaniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Uzun yol sabit hiz kamyon arkasi evet 13 kurus.

Kamyon arkasina gerek yok. Uzun yolda 116d ed ile 3.6 litre gayet tutturabiliyorum. Tabi cok inis cikisli guzergah olursa 4 litreyi gorebiliyor.

Mesela akcay-kucukkuyu arasi ufak inis cikis ve 4-5 trafik lambasina sahip 25-30 kmlik bi guzergah. Yazin bu yolu 3.3 litre ile gidip geldigim oldu. Artik yeni otomobiller cok az yakiyor gercekten.

• Uzun yolda bende C4 ile ile 3.5-4.5 arası yakıyorum. 90-100 km hız 6. viteste yol düzse 3.5 civarı yakıyor.
  • Bu tüketim değerlerini artık üreticiler büyük aralıklarla vermeye başladı

Eski verdikleri değerler tamamen laboratuvar ortamında tüketilen değerler.

3.6 kombinasyon diyorsa +1 diye hesaplıyorum ben genelde sorduklarimda öyle değerleri yakalıyor.

Son bir kaç reklamda yanılmıyorsam citroen Di 3.6 - 6lt litre arası rakamı vermişti

Tuketim değeri sürücüsünün sürüş tarzına bağlı

Min 4lt yakan araç klima, hız tutkusu, ikide bir gazla oynama, motoru bağırtma gibi nedenlerle 6lt - 7lt de yakabilir

Inanmamak değil hocam parasizliktan araba alamıyorum kullandığım motor 20 kuruş yakıyor usudugum cabası :)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.