Şimdi Ara

Bu yakıt tüketimi normal mi ? ( Araç öneri isteği ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
2.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ş.içi yakıt karşılaştırmaları maalesef çok yanlış bir şekilde yapılıyor sonra insanlar gereksiz sinir stres yaşıyor.Artık şunu gözümüzün önünde tutmalıyız.Ş.içi kullanım şartları stilleri güzergahları mesafesi gibi bir sürü değişken varken bunlar dünyanın heryerinde standartmış gibi çıkan sonucu direk kullanılan araca göre yorumlamak maalesef yanlış yorumlardır.
  • VW polo kardeşim başka tanımam

• ototube kullanıcısına yanıt
    katılıyorum zaten ureticilerde araç ortalama yakıt tüketimi verilerinde aralığı geniş tutuyor

örnek şehir içi 4.1-8.0 diye aralığı geniş tutuyor

• ustune biraz para vererek

2013 ustu clio 15 dizel edc oldurabilirsiniz belki

208 dizel yari otomatik bulursunuz

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    olayı böyle bağlamanda değişik bir düşünce

adam zaten diğer araçlara göre çok yakıyor diyor biraz daha okumaya anlamaya dikkat edelim.

benzin 1 lirada olsa başka araçlara göre yakıyor demek istedi arkadaş

hayırlı işler

• 80 km üzerine çıkmazsan az yakar ama 80 km üzeri ocağına incir ağacı diker

• TÜP TAKTIR TÜP

• Toyota 13

• cbascan kullanıcısına yanıt
    Ortalama hız ?

• DürümYiyenSolucan kullanıcısına yanıt
    Senin araçta çok yakıyor sanırım. Bende 2012 viano 2.2 cdı var. Ful paketi ViP. Genelde çeyrek depoya düşünce yakıt alıyorum, 300-320 tl arası alıyor. 700-750 km arası yol yapıyorum, bütün gün trafikteyim istanbul trafiği ve özellikle akşam 18:00 köprü trafiği kesin. ;)

• Otomatik vitesin ney?

-Cvt-tork konvertör(cvt de tork konvertörlü ,biraz Farklılıklar var) çok yakar.
    -Çift kavrama az yakar
    -Robotik tek kavrama daha da az yakar.

Lastik basıncı fabrika değerinde mi(teknik verisi hakkında bilgim yok ama aracınızda güvenlik zaafiyeti vermeyecekse bir alt lastik takabilirsiniz)

Kış lastiği var mı aracınızda? Varsa fazla yakacaksınız,kaçarı yok.

Kış aylarında ani gaz,çok dur kalk araca fazla yaktıracaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PuSaT28 -- 10 Şubat 2017; 12:08:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.0 ibiza aracımda son 1000 kmde 6.3 ortalamam var, çoğu şehiriçi. Küçük motor tasarruf yapmaz diyenler ecotsi kullanmamıştır.

• Aracın garantisi devam ettiği için taktıramıyorum maalesef
  • Büyük araba olsun derseniz size 508 peugeot tavsiye ederim. Fiyat performans yönünde inanılmaz mantıklı araçtır. Ben koskoca araçla İstanbul içi 5.6 lt ile dolaşıyorum. Çevremde benden sonra 5 kişiye daha da aldırdım bu araçtan.

• Yorumları okudum da gene konuyu farklı yerlere çekenler var araba çok yakmıyor benzin pahalı diyen var yahu kardeşim ben 1400 kg benzinli passatla 9 litreyi görmedim şehir içi. Otomatik yakar düz al diyen var eşimin ehliyet sadece otomatik kullanıyor. Opel Corsa 1,3 CDTI otomatik üzerine yoğunlaşıyorum şu an. Bildiğim kadarıyla bu motor Fiat'ın geliştirdiği Fiorinolarda da kullanılan motorun aynısı şu an üzerine düşünüyorum
  • Dediğiniz gibi corsa 1.3 easytronic olabilir, çok az yakıyor araç, yanlış hatırlamıyorsam şehir içi tüketim verisi 3.5 litreydi. Tabi gerçekte bunu tutturmak imkansız fakat 5 litreyle rahat rahat dolaşabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 10 Şubat 2017; 12:54:19 >
  • Seat ibiza 1.0 ecotsi 110 hp dsg tavsiye ederim 7 litre civarı yakar. Sınıfına göre dolu bir araç.

• Sizin aracınızın yakıt tüketimi normal hocam 2 yıl önce bizimde micramız vardı şehir içi ağırlıklı kullanıp(istanbul) 10 lt nin altına düşmüyordu tüketimi. O araca 8 ay katlanıp satıp onun yerine dizel clıo aldık.
  • Mitsubishi Spacestar alın diye 2 senedir söylüyoruz

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.