Şimdi Ara

Bu uzun Rus klasiklerinden hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Okuyacağım ilk uzun Rus klasiği olacak yanlış başlamak istemiyorum hangisini tavsiye edersiniz

Anna karenina
    Budala
    Savaş ve Barış
    Karamazov kardeşler

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elric. -- 7 Ekim 2018; 2:6:35 >

• Dördü de çok farklı kitaplar, Tolstoy ve Dostoyevski birbirlerinden çok farklı yazarlar. Benim için Tolstoy bir adım öndedir, tekniği kusursuzdur, kurgu olarak Tolstoy çok öndedir ama buna rağmen Dostoyevski daha rahat okunur. Psikolojik çözümlemede ise Dostoyevskinin yanına yaklaşamaz kimse.

Bir seçim yapamam bu kitaplar arasında ama ufak bir bilgi vereyim. Tolstoy evden kaçtığında yanına en sevdiği iki şeyi alır. Biri küçük kızı diğeri "Karamazov Kardeşler"
  • Karamazov Kardesler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karamazov Kardeşler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dördü de çok farklı kitaplar, Tolstoy ve Dostoyevski birbirlerinden çok farklı yazarlar. Benim için Tolstoy bir adım öndedir, tekniği kusursuzdur, kurgu olarak Tolstoy çok öndedir ama buna rağmen Dostoyevski daha rahat okunur. Psikolojik çözümlemede ise Dostoyevskinin yanına yaklaşamaz kimse.

Bir seçim yapamam bu kitaplar arasında ama ufak bir bilgi vereyim. Tolstoy evden kaçtığında yanına en sevdiği iki şeyi alır. Biri küçük kızı diğeri "Karamazov Kardeşler"
  • Budala'yı yeni bitirmiş biri olarak (iş bankası yayınları) okuduğum en ağır aksak ilerleyen klasikti diyebilirim. Dostoyevski en sevdiğim klasik yazarı ama Budala okunacak gibi değil. Benim için işkenceye dönmüştü kitap.
    Beğeneni, hayranı olanı da çok Budala'nın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ceyyn

Dördü de çok farklı kitaplar, Tolstoy ve Dostoyevski birbirlerinden çok farklı yazarlar. Benim için Tolstoy bir adım öndedir, tekniği kusursuzdur, kurgu olarak Tolstoy çok öndedir ama buna rağmen Dostoyevski daha rahat okunur. Psikolojik çözümlemede ise Dostoyevskinin yanına yaklaşamaz kimse.

Hocam edebiyatta tekniği ve kurguyu neye göre belirliyorsunuz? Bilgilendirirseniz sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • “Yanlış başlamak”tan kastınız nedir acaba? Böyle bir şeyin olacağını zannetmiyorum -- anlamsız.
  • Klasiklere yeni başlayacaksanız "Rus klasikleri"nden başlamayın. Rus klasiklerinden başlayacaksanız Gogol'dan başlayın. Yok ben illa Dostoyevksi'den başlayacağım diyorsanız, kumarbaz veya beyaz geceler'den başlayın.
  • Anton Çehov'un öykülerinden başlayabilirsin sonra Dosto'nun kumarbaz kitabı iyi bir başlangıç olabilir. Çünkü yazdığın kitaplar çok kalın ve ağırdır.
  • Konuda zaten “ilk uzun” diye bahsedilmiş, “ilk” diye değil.
  • Karamazov Kardeşler'i okudum ben ilk olarak bu yaz, zaten diğerlerine vakit kalmadı. Bence okuyabilirsiniz bunu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.