Şimdi Ara

Bu ülkenin polisine Amerikan yasaları şart.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Roment Shortsyoutube
    Bağcılar'da Trafik polise saldırdı yumruklar havada uçuştu #trafikadabı #trafikpolisi #haber #shorts
    https://www.youtube.com/shorts/elWoqEMjogM

Amerikadaki bir polis

PoliceActivityyoutube
    * (Disclaimer: This video content is intended for educational and informational purposes only) * Naperville, Illinois — Naperville police released videos of an officer fatally shooting a man who was charging him with a hatchet while he conducted a traffic stop on June 3, 2022 in the western suburb. The officer, who is a 22-year veteran with the department, fired six shots, striking 28-year-old Edward Samaan, police said. At 11 a.m. on June 3, 2022 a Naperville Police Officer conducted a traffic stop on northbound Bond Street, north of McDowell Road on Naperville's northwest side. Approximately 12 minutes into the stop, an uninvolved vehicle pulled up next to the vehicle the officer had pulled over. Samaan quickly exited the vehicle and immediately charged at the officer with a hatchet in his hand. The officer, a 22-year veteran of the Naperville Police Department, discharged his firearm, striking the Samaan. Samaan was transported to an area hospital, where he was pronounced deceased. Neither the officer nor any bystanders were physically injured. Donate to PoliceActivity: https://www.patreon.com/PoliceActivity Like us on Facebook: https://www.facebook.com/PoliceActivity Follow us on Twitter: https://twitter.com/Police_Activity Timestamps: 0:00 - Bodycam 8:33 - Dashcam
    https://www.youtube.com/watch?v=xxoPm-3we08

Yorum sizin....

• Nolucak bizim burda yapmaya kalksan herkes ayağa kalkar.Olmalı kardeşim bende detekliyorum bunu Polise öldürme yetkisi verilmeli yoksa adaleti düzeni sağlayamassın adamlar suç işlemeye devam eder bu iş bôyledir.He şuda var her polisde kamera kaydı zorunlu olucak ve bu kameralar hergün kayıt altında tutulacak bu şartla tabi ben bunu herzaman destekliyorum kural tanımaz kanun tanımaz insanlara gerekli yaptırım ne olursa olsun şarttır.Adam polise artislik yapacak saldıracak yok öyle birşey olmamalı haksızlıkmı oldu hakkını mahkeme yoluyla aramasını öğrenecek Avukat tutmasını bilecek.Şu Ülkeyi Amerikayla kıyaslamayın hiç Amerika Dünyanın herkesin yaşamak istediği bir Ülke nedenide aha bu adamlar herşeyi sağlıyor orda adalette var eğer haklıysan hakkını aramasını biliyorsan.Çalışan insan biyerlere gelebiliyor çalışmayanlara ise değer yok bizdeki gibi cahil insanları el üstünde tutmuyorlar git cahil olma deniyor.Herkesin istediği düzen o adamlarda bunu sağlıyor bu yüzdende dünyanın süper gücü.

buradaki polisinde sokaktaki kavga ettiği hödükten farkı yok (pozisyon alma olarak) ne bir yaklaşım, ne bir doktrin, ne bir uygulama standardizasyonu var, amerikan polisi gibi olaylara sistemsel yaklaşmak için olmak için 10 fırın ekmek yemeleri lazım. Bizimkiler önce bişey yapmayıp, sonra sinirlenip, sonra heağ höağ diye bağıra çağıra elini kolunu sallaya sallaya yaklaşıyor.

Türk polisine 2 kere işim düştü hiçbir işe yaramadılar tekinde olay yerine bile gelmediler diğerinde ise aranızda halledin işimiz var dediler polisin işi bana tehtidler savuran polisin yanında bile dövecem diyen adam değilmiş ne işleri varsa

polise en ufak saygım yok çünkü kendilerini gördüm

sadece maaş alıyorlar kimseyi koruyacakları yok mesai geçiriyorlar sadece polis okulu kapandı sonra rastgele 18 yaşında mesleği olamamış psikolojisi belli olmayan çocuklara silah verdiler polis oldun dediler şuanda durum öyle

Amerikada gürültü yapınca bile evimize polis geliyordu arayınca geliyorlar Türk polisi ölsen yardım etmeye gelmez

• Orada konuşan kadın şahit olarak dinlesense, karşı tarafı suçlu çıkarır (o kadar iyi yalancı şahitlik yapar yani)

"Şerefsiz yaaa, adam hiçbir şey yapmadığ"

Maşallah, hakikaten hiçbir şey yapmamış.Polise biraz daha vursa Hastanelik olacakmış.Polis de amma koftiymiş, patates çuvalı gibi yere yuvarlandı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerikan polisi iyi değil. çok fazla hakları var ve suistimal ediyorlar

• Amerika polisi ne eğitimler görüyor 50 tane denetleme ve testten geçiyor.

• Yalnız Amerikan polisinin silah çekme ve ateş etme hızına bakar mısın. Adamların gördüğü eğitim kendini belli ediyor.

• USA ile ekonomisi Uganda' dan kötü olan ülkeleri kıyaslamaktan vazgeçin.
    Pakistsn polisi de sopaya yatırıyor...

• Arkadaşı merkez de baya öpen olmuştur

• Bizde göbekli fodul bi tarafını kaldırmaktan aciz polisler var. Yasadan ziyade liyakat ve sıkı eğitim şart.

• Why Shy kullanıcısına yanıt

abd polisine videoda saldıran harbi gerizekalıymış

altında araba varken silah kullanma yetkisi olan ülke polisine baltayla girişmek son sürat gelip adamın dibinde el freni çekmeye çalışmak asdfsadfsadfasfd

ayrıca saldırıyı yaparken arabadan inme esnasında el frenini çekme gibi bir gerizekalılığı yapmak hani madem gözünü kararttın neden el freni ile uğraşıyorsun

• İlla her böyle olayda neyin ne olduğunu bilmeden ciyak ciyak bağıran ya da kimin haklı olduğuna bakmadan sözde mağdur gözükenin yanında yer alan bir kadın sesi duyulur, kesin şaşmaz bu.

• bizim polislerin de suçluları şöyle mermi manyağı yaptığını görsem zevkten dört köşe olurum. suç işleyen insanların yaşam hakkı olduğunu düşünmüyorum. inşaallah bu günleri görürürüz. bizim millet bi tek bundan anlar.

• Türk polisine 2 kere işim düştü hiçbir işe yaramadılar tekinde olay yerine bile gelmediler diğerinde ise aranızda halledin işimiz var dediler polisin işi bana tehtidler savuran polisin yanında bile dövecem diyen adam değilmiş ne işleri varsa

polise en ufak saygım yok çünkü kendilerini gördüm

sadece maaş alıyorlar kimseyi koruyacakları yok mesai geçiriyorlar sadece polis okulu kapandı sonra rastgele 18 yaşında mesleği olamamış psikolojisi belli olmayan çocuklara silah verdiler polis oldun dediler şuanda durum öyle

Amerikada gürültü yapınca bile evimize polis geliyordu arayınca geliyorlar Türk polisi ölsen yardım etmeye gelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk70 -- 18 Haziran 2022; 8:18:27 >
  • Ömer Hayyam12 kullanıcısına yanıt

Buna rağmen Amerikan polisinin kendisi de çete, adeta resmi mafya oluyor. ABD'de insanlar polis gördü mü bir şey yapmasa bile "Acaba bu beni öldürecek mi?" diye korku içinde yaşıyor. Hele bir de zenciysen toptan zıçtın yani. Şanslıysa polisten dayak yediğiyle kalıyorlar, daha az şanslıysa uydurma bir suçtan mahkemeye sevkediliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 18 Haziran 2022; 8:45:7 >
  • Abd polislerine vücut kamerası var. En ufak bir hatalarında vatandaşa saygısızlık yapsalar görevden atılıyorlar.

Şiddet içerikli suçlara müdahale hakları fazla sadece, bizde tam tersi, bizim polisin gücü hükumet karşıtı protestoculara yeter sadece,

• 6'lı masadaki başkanlar bu konuyu hiç ele almış mıdır acaba? Polislik kurumu baştan aşağı revize edilmeli. Amerikan modeli mi gelir ne olur ama bir değişim şart.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ABD bambaşka bir ortam. Kültürü, sosyal yaşamı, zihniyetleri, ekonomisi, siyaseti Türkiye'den ve kıta Avrupası'ndan birçok açıdan çok farklı. Türkiye gibi bir yerde polise aşırı yetki vermek otoriterleşmeyi daha da besler. Ama bireysel silahlanmanın kurucu anayasal hak olduğu ve bireysel hak ve özgürlüklerin genel anlamda fazla olduğu Amerika'da bu polisin etkinliğini ve caydırıcılığını artırır. Devlet için de daha çabuk müdahale özgürlüğü ve kapasitesi teşkil eder. Ki ABD'de de polisin yetkisi ve polis şiddeti büyük tartışma konusu. Yani Amerika'da herkes tarafından kabul gören, meşru addedilen bir vaziyet de değil.

• Ülkede otorite şart suçların önlenmesi için sıkı bir yönetim olmalı polisin öldürme yetkisi genişletilmeli cezalar çok daha ağırlaştırılmalı sokakta polisler çoğaltılmalı güvenlik kameraları her yerde olup 7 24 takip edilmeli kısaca birisi suç işleyince korku salınmalı

Hatta böyle bir ülkede mültecilerin bir kısmı bile gider

Bu konuda en iyi durumda olan Çin ve adamlarda neredeyse suç yok Amerikadaki sistem polisin insiyatifine kalıyor herif mesela ırkçıysa beyaza daha iyi davranıyor siyahı öldürüyor ama çinde herkes ağır ceza alıyor yani bu konuda ABD'yi değil Çin'i örnek almak daha iyi bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justicest -- 18 Haziran 2022; 9:38:15 >
  • Ömer Hayyam12 kullanıcısına yanıt
    Eğitimle ne alaka? Amerika da polis suçlu bulunmuyor hiçbir konuda. Silahlanma oranı da burasıyla bir değil Amerika da ki. Sapla samanı karıştırmayın lütfen. Bizim ülke de en ufak olumsuz durumda tü polis kaka polis dendiği ve hemen infaz edildiği için polis böyle durumların yaşanması normal. Polis şiddeti diye başlık atıp geçiliyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.