Şimdi Ara

Bu ülkede tek kişi geçinmek bile imkansız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün kahvaltı yapmak için 2 poğaça aldım 10 TL öğlen 4 kap yemek veren uygun fiyatlı bir mekanda yemek yedim 40tl, bakın esnaf lokantası demiyorum oraya girsen 60-70 den aşağı çıkamazsın.Eve giderken serinlemek için bir içecek bir çikolata aldım 12 TL.Total'de 1 gün'de 60-70 arası para gitti bunların içinde akşam yemeği yok.Aylik 5500 maaş alsan sadece günlük bu kadar harcamadan ayda yaklaşık 2000 liraya vuruyor.Ulaşım masrafı,ev ihtiyaçları derken geriye ne kalacak (daha kirada durmadığını varsay)Bu şartlarla bırakın birşeyler yapabilmeyi, alabilmeyi temel ihtiyaçları karşıyabilmek bile çok çok zor artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeyzenEfendi -- 27 Ağustos 2022; 21:59:4 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Benim kiram 10 bin liraya çıktı. Aidat ve faturalar derken sigortalı işimdeki tüm gelirlerim buna gidiyor. Sadece yemek kartı kalıyor. Ona da market alışverişi yapıyorum aylık. Ekstra iş yapmazsam alışveriş, gezme tozma, okul yalan olacak. Aile evine geri dönmeyi düşüyorum ciddi ciddi.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scientia -- 27 Ağustos 2022; 23:11:23 >
  • Evde çıkmadan su iç

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.