Şimdi Ara

Bu ülke abarttığınız kadar kötü durumda değil (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
2.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi sistemde yanlis birsey goruyor ve degistirmek istiyorsan 3 yol var ya bisey yapmaz goz yumarsin ya bisey yapmak icin cozumunle harekete gecersin yada cozumun olmadan sadece laf kalabaligi yaparsin. Turkiye laf kalabaliklarinin ulkesidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olum biri ekonomiyi AVM sırasıyla kıyaslar diğeri çikolatayla. Bi değişiksiniz olum siz.

• Dün aldım domates 6,99, Muz 7,5, ama eti söylemiyim ağlarsın "CHP" li

• Şimdi birşey dicemde yanlış anlamayın :D dolge gabandan deri ceket baktım 2014 yılında 5 milyarken şimdiler 9 milyar olmuş Louis vuitton'da gözlükler 1200'ken şimdilerde 1900 valla çok güzel lüks vergisini geçiriyolar :D atkılar 600 ken şimdiler 1000 tlmi ne hayır hiç alınabilitesi kalmadı

İyi markalar euronun artışıyla olsa gerek baya yükseltmiş fiyatlarını buda bi bilgi olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hardstyler -- 19 Nisan 2017; 16:0:38 >
  • bak bakayım 1 sene önceki ile aynı gramdamı. Yıllardır çatır çatır zam alan babam, bu sene nisanın sonu yaklaşmasına rağmen zam alamadı(Dyo'da çalışıyor,sendika var). Şimdi grev yapmak isteseler de OHAL var. Millet %30'a(izmirdeki diğer fabrikalar) varan zam almışken Çakal Yaşar %9 diyor.
  • Troll konu..cevap yazmaya değmez

• Helal kardeşim adamsın ben yıllardır bu cehapelilere ekonominin eti karama endeksli olduğu analatmaya çalışırım fakat anlamazlar cehape zihniyeti işte bunlar varya bunlar bunlar eti karam yememiş tipler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık hökümetimiz sayesinde dışarıdan kırmızı pul biber ithal etmeye başladık sen çok yaşa rte dövletimiz eyiye gideya

• teknoloji dışında pahalı değilmiş Kardeşim en önemli nokta o zaten yıl olmuş 2017 teknolojinin nimetlerinden faydalanamıyoz fiyatlar yüzünden AVrupada 5 maaşıyla alabildiğin arabayı ben niye 50 maaş vermek zorundayım
  • Biskuvi bugdaydan yapilir en oenmli ihtiyavmctir. Tabiki fiyati artirirsan onuda bulamayan birbirini oldurup yemeye baslar. Ama goruyorumki sen acvkalsan sadece bugday bilenbulsan sukredersin. Takdir ediyorum seni ama ulkede calismayan hirsizlik yapan dolandiricilik yapan hak yiyenlerin oldugu bir grup 300-500 binlik arabalarla gezerken sen muhtemelen 1 karam daha alabilmek icin otostop bile cekmissindir. İssizlik oranlari 4 mikyondan bahsediliyorki gss prim borcunu odemeyen 7 milyon kisi ve odeyenlerle toplam 10 milyon gss kayitlisi varsa bu demek oluyirki issiz sayisi cok daha fazla, bu durunda 1800 e yakin asgari ucreti degil 0 tl aliyirlar. Ama tabiki sen simdiye kadar bunlari dusunemedin. Millet disarda o karamj da alamiyor ve hirsizlik dolandiricilik gasp madde bagimliligi rekor kirdi bunlar sonucunda mali calinan dolandirilan borcunu zamaninda odeyemedi ve haciz icra batagina dustu. Yani ulke de icralik ve hacizlik olan insan sayisi 1.5 milyonuda gectiginden bahsediliyor. Yni iste bunlari arastir ogren , sonrada actigin konunun altina edit yap sozlerimi geri aliyorum yaz derim

• Gazı hep 20 liralık almaktan olayları göremiyorsun youtubede bi kanal var 100 tl ile 100 euro karsılaştırılıyor izle onu sonra gel bu konuyu sil.

• Tenis topunun fiyati artmiyor. Hersey guzel

• quote:

Orijinalden alıntı: AlbiSnickers

quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

Et 40 Tl. Ülke de et yemek lüks

Et yoksa tavuk yeBir sey pahali diye daha guzel olmak zorunda değil alginizi seviyim tavuk pilav-makarna ikilisini hic bir seye değişmem

Tavuk çöp . Asla yemem

• İsin kotu yani gercekleri konusunca abarti sanilmasi :(

• quote:

Orijinalden alıntı: ThePscho

Hocam domatesin kilosu 12 lira pazarda Allah aşkına yapmayın ne pahalı değili.

Aruba adalarından mı geliyormuş o domates?

Hadi benzin filan desen anlayacağımda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercument.cozer

Eti Karam 1 tl ise sıkıntı yok.

Haykırdım

• nick-mesaj uyumu.

Açken sen sen değilsin.
  • arkadaş kısmen haklı herkes ehonomih qriz var diye ağlıyor avmlerde bmwden park yeri bulunmuyor 500 bin tl lik 2+1 ler yok satıyor fiyatlar pahalı ama milletin cebindede para var en işe yaramaz adamlar 4 bin tl maaş alıyo istanbulda karı koca 8 bin tlye kral yaşıyolar.geçen yaz çeşmedeydim o fiyatlara rağmen mekanlar tıklım tıklımdı aylık 50 bin gelirimiz var bana pahalı geliyor insanlar nasıl oralarda takılıyor bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Last Peony -- 20 Nisan 2017; 11:14:53 >
  • YveJhin Y kullanıcısına yanıt
    İstanbul dışı fiyatlar genel olarak artışa geçiyor muz burda İstanbulda yani 8-9 Tl'idi.Gebzeye geçtim haftasonu 11-12 Tl'idi.Ben Giresunluyum güya tarıma elverişli bir ortam pazarda gıda ürünleri bile ciddi şekilde pahalı.
  • İthal muz almayın sizde o zaman.Büyük seviyonuz galiba

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.