Şimdi Ara

Bu Ülke 80 milyonluk bir ruh hastanesi

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
125
Cevap
4
Favori
7.477
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Bu Ülke 80 milyonluk bir ruh hastanesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    9 Mesaj
    Halkımız birşeyi sorgulamadıkça bu düzen değişmeyecek. bunlar bize mustahak!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Peki kimse bana sordu mu sen ne istiyorsun diye?

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 6 Ocak 2018; 0:41:59 >
    |
    |

Got like freedom,Everyone will be free!
  • Yüzbaşı
    513 Mesaj

Hocam dil bilen yurtdışına kapak atabilir mi? Mesela almanca bilen almanyada yaşayabilir mi ? Bilmıyorum fazla vize konularını.
    |
    |
    sınav_testmis_kanka kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben değilim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    Aynen bunların hepsi özel sektör yüzünden :D

İşi gücü bırakıp şu devletçilere laf anlatıcam sonunda tek tek...

|
    |

Güzel yazmışsın da işin aslı öyle değil. Kimse bayılmıyor evini barkını bırakıp da başka memlekette yıllarca okuyup sonra üç kuruşa çalışmaya. Tarım işini yapan insanlar şehirdekilerin boğazından lokma geçsin diye hayrına çalışmıyor, amaç para kazanıp ailesini geçindirmek ve çok fazla arazisi olanlar dışında bunu yapabilen pek kalmadı. Kendi ailemden örnek vereyim sana. Çiftçilik yapıp kazandıkları para yıllık 30 bin lira ve bununla 12 ay geçinmek ve bir dahaki senenin mazot, gübre ve biçme parasını çıkartmak zorundalar. Yıllık 30 bin lira kazandıran arazinin değeri ise 1 milyon lira civarında. Haliyle bizimkiler gibi inat edenler dışında çoğu kişi arazilerini satıp ev aldılar ve kirayla geçiniyorlar. Bizim yıllık kazancımızı neredeyse ayda kazanıyorlar.

Bunun nedeni de bilinçli olarak tarımın yok edilmesidir.
    1- Mazot fiyatları çok pahalı ve kazanılanın çoğu oraya gidiyor.
    2- Üreticinin elinde tüm giderleri karşılayabilecek para yoksa tüccarlardan peşin para alıp malını ucuza vermek zorunda kalıyor.
    3- Üretici malını bekletse bile yine de fazla paraya satamıyor, üretici ve son tüketici fiyatları arasında çok büyük bir uçurum oluşuyor aracılar yüzünden.
    4- Kar edilmediği için üretim azalınca gerek tarımsal ürünlerde, gerek hayvansal ürünlerde devlet ithalata izin veriyor, bu da elde kalan 3-5 inatçı üreticiyi de batırıyor çünkü yabancılarla rekabet edemeyecek kadar fazla maliyeti var.
    |
    |
    Ucan Hollandalı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
    26 Mesaj

Yaş kaç?

Mesleğin var mı?
    |
    |
    alpikalpi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bir çok tespit yapılabilir.

İnsanların alım gücü çok düşük, son 15 sene de bir çok baskı-korku ve yasak getirildi.

100 kişiden 95'inin hayali, iş bulmak-evlenmek-çocuk-torun sahibi olmak ve emekli olup ölmek. Sonunu bilerek yaşamaya dayatılmış bir sistem işleniyor 15 yıldır.

Gezme, görme, sorgulama, gülme, eğlenme diyen bir yönetim var başta.

Herkes kapitalist sistem kölesi yapılıyor, zenginliğe özendirilip, zengin olmak için çalman lazım imajı lanse ediliyor topluma.

Et döner yemek için, 1-2 hafta önceden plan yapar hale geldi çoğu insan.

Bilgisayarına ekran kartı almak için bankadan kredi çekenler var. Avrupa'da aynı ekran kartı bir liselinin 1 aylık harçlığı.

Cep telefonu almak için herkes bankadan kredi çekiyor veya yasal tefeci operatörlerden büyük faizli taksitlendirme yapıyor.

Tefecilik yasallaştırıldı ve adı factoring yapıldı.

Sokakta veya trafikte dayak yesen, dayak yemenle kalıyorsun, polis karışmıyor, savcı ilgilenmiyor, mahkeme ceza vermiyor.

İnsanların psikolojisinin bozulması çok normal.
    |
    |
    Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019/2020 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.

• Binbaşı
    1219 Mesaj
    Havalimaninda calisan biri olarak yorumun cok dogru . Ben kendi dilimde kendi insanima laf anlatamiyrm herkes gergin bunun en buyuk sebebi - TV- KESİNLİKLE 2.si ise instgram 3.feysbuk . Tv de OZENDİRİCİ VE İNSANLARİ bunalima iten programlarin yapilmasini saglayan TBMM deki cakma milletin vekilleri sagolsun. Herkes ozendiriliyor , herkes luks yasam olsun muhabetine daha cok calisip sSEKİL yapmak icin yasamak derdinde . Millet eskiden yatak odasinimi paylasirdi ? Millet eskiden kocasina ne yemek yaptginimi paylasirdi? Hep bu soktugumun internetini HATALİ kullanim yuzunden zaten cahil olan halk daha da cahillesmis durumda . Gec olmadan O SALAK DİZİLERİ izlemeyi birakin tv den kurtulun izliyorsaniz da belgeselelr izleyin ogretici birseyler ogrenin. Bu ulkede birseylerin farkina vardikca yalnizlasiyorsunuz . Toplum zombilesmis cok buyuk sıkıntı!

|
    |

|
    |
    Seksen milyon olmasa da kırkbeş milyonu rahat pskolojik sorunlara ve cahiliyete sahip bir ülkedeyiz.

|
    |

Noktasına, virgülüne kadar katılıyorum.Magazin programları, gazetelerde ki ünlülerin vs. yaşantıları, altlarında ki arabalar, evleri, mal varlıkları, sade vatandaşın gözünün içine sokuluyor ve beyni yıkanıyor.Herkeste bir hor görme, aşağı bakma olayı var.İnsanlara; arabasına, telefonuna, oturduğu semte, üzerinde ki giysiye göre muamele diye bir şey var bu ülke de yahu!!İnsanlar ezik kalmamak için krediyle, borçla hava atmak için pahalı araba alıyor yahu!!

Ben gerçekten Türkiye'de, Türk insanının olduğu yer de yaşayamam.Şu an ki yaşadığım ülke de, yukarı da saydıklarımın hiç birini görmedim!

|
    |
    gorkem0707 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Katılıyorum. Özellikle trafige ciktiginizda insanalrin durumunun ne kadar berbat bir halde oldugunu daha cok farkediyorsunuz.

|
    |

En cok koyan da Allah, peygamberi dilinden cikarmayan, cumalari kostura kostura namaza giden, her zaman haram yememek gerektigini soyleyen insanlarin karda yuruyup izlerini belli etmemeleri durumu.

|
    |
    F.KaanOz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Asgari ücrete çalışanlar var.Ama bir de deneme süresinde SİGORTA girişi olmazMIŞ.İşverenler bunu söylüyor.Deneme süresi ne kadar diyorum. Sözleşmelerin de 2 ay yazıyor diyor.Yani 2 ay SGK GİRİŞİ olmadan güvencesiz çalışıyorlar.Bunu işçiler de inandırıyor.İyi tezgah.

|
    |
    isyankar97 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    "Seninle benim aramdaki tek fark bir kötü gün" der Ünlü düşünür Joker, suratsız batmane
    |
    |
    yaşınızı merak ettim. ülkenin durumunu bu kadar net özetlemek kolay iş değil. güzel şeyler de var ama anlattıklarınız acı ama gerçek.
    |
    |
Mobilya Takımları
Bey Azura
Media Sözlük
emek server
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.