Şimdi Ara

Bu trafo kaç watt ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar elimde 296Amper bir trafo var... Genişlik 7cm yükseklik 6.5cm çıkış yerinin genişliği 4.5cm çıkış voltajı 28v 5v 14v bir kaç tane daha var...

Yarın resim ekliycem.. Bu trafo kaç watt acil lazım.. Amfi den söküldü

• O ölçülerde bir trafonun 296 a. olması mümkün değil. Acaba arada nokta, virgül veya boşluk filan varmı ?
    Şu voltta şu amper gibi olabilir mi ? 5 v.da 1480 w. 28 v.da 8288 w. eder ki mümkün değil.

Belki şöyle olabilir ;
    28 v.da 2 a.
    5 v.da 9 a.
    14 v.da 6 a. gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞEF34 -- 31 Mart 2013; 23:21:22 >
  • Orta kalite saç kabul edildiğinde ki genelde böyle olur,o trafo max. 850W.
  • ne bileyim ben ! ...,
  • yaww o 296 amper değil 296 VA dir bende de 67 VA trafo var oda 50-60 watt arası bişr güce sahip syn mailsert hocam nasıl 850 watt dediniz merak ettim doğrusu ???

bu arada resim halen eklenmemiş

• Soruyu iyi okursanız ve işi biliyorsanız sizde 850W derdiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: malisert32

Soruyu iyi okursanız ve işi biliyorsanız sizde 850W derdiniz.

malisert hocam siz bir dehasınız gerçekten kutlarım sizi 296 A diye arkadaş yazmış olabilir 296 Amper trafoyu kaç bin wattlık anfiden sökmüş acaba arkadaş bayağı yüksek bir güç söz konusu burda hocam

konuyu açan arkadaş şu trafonun resimlerini buraya ne zaman ekleyeceksin ??

ayrıca trafonun orta ayak uzunluğu yani "E" harfi gibi olan sacların orta ayak uzunluğu ve trafonun derinliği ile wattı ortaya çıkar şu ana kadar hep bu yöntemi kullanmışımdır yaptığım tahminler hepde doğru çıkıyor mübarek nedense

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞEF34

O ölçülerde bir trafonun 296 a. olması mümkün değil. Acaba arada nokta, virgül veya boşluk filan varmı ?
    Şu voltta şu amper gibi olabilir mi ? 5 v.da 1480 w. 28 v.da 8288 w. eder ki mümkün değil.

Belki şöyle olabilir ;
    28 v.da 2 a.
    5 v.da 9 a.
    14 v.da 6 a. gibi.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

quote:

malisert hocam siz bir dehasınız gerçekten kutlarım sizi 296 A diye arkadaş yazmış olabilir 296 Amper trafoyu kaç bin wattlık anfiden sökmüş acaba arkadaş bayağı yüksek bir güç söz konusu burda hocam

konuyu açan arkadaş şu trafonun resimlerini buraya ne zaman ekleyeceksin ??

ayrıca trafonun orta ayak uzunluğu yani "E" harfi gibi olan sacların orta ayak uzunluğu ve trafonun derinliği ile wattı ortaya çıkar şu ana kadar hep bu yöntemi kullanmışımdır yaptığım tahminler hepde doğru çıkıyor mübarek nedense

quote:

Orijinalden alıntı: why_living

Ben elektronikten anlamıyorum cahilim...

Bu trafo kaç watt ?

Bu trafo kaç watt ?

Bu trafo kaç watt ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EasyBell -- 2 Nisan 2013; 22:23:11 >

• Resimdeki trafo maximum 50 W. gücündedir.Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EasyBell

Merhaba arkadaşlar elimde 296Amper bir trafo var... Genişlik 7cm yükseklik 6.5cm çıkış yerinin genişliği 4.5cm çıkış voltajı 28v 5v 14v bir kaç tane daha var...

Genişlik 7cm yükseklik 6.5cm çıkış yerinin genişliği 4.5cm

Ben bu ölçüleri orta ayak ölçüsü olarak söylediğini anladım.Oysa trafonun dıştan dışa ölçümünden bahsediliyormuş ki ilk defa görüyorum.
    Resimleri görünce 850W gücün yanlış ve olmayacak rakam olduğunu da yazmam gerekir herhalde.

• quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar elimde 296Amper bir trafo var... Genişlik 7cm yükseklik 6.5cm çıkış yerinin genişliği 4.5cm çıkış voltajı 28v 5v 14v bir kaç tane daha var...

Ben bu ölçüleri orta ayak ölçüsü olarak söylediğini anladım.Oysa trafonun dıştan dışa ölçümünden bahsediliyormuş ki ilk defa görüyorum.
    Resimleri görünce 850W gücün yanlış ve olmayacak rakam olduğunu da yazmam gerekir herhalde.

quote:

Orijinalden alıntı: amatör.usta

Resimdeki trafo maximum 50 W. gücündedir.Kolay gelsin.

Hocam resimdeki trafo zaten 100wattlık bir amfiden söküldü. 50 watt olması imkansız dün bolum hocasına sordum rahat 150 watt vardır işini görür dedi...

Sağdaki siyah olann trafo ise 500 watt gücündedir...

• Bir trafonun gücü rast gele yada tahmini hesaplanmaz.Bilhassa saç trafonun(ferrit değil).
    Sonra o sağdaki 500W dediğiniz trafo galiba 360W max. UPS trafosu.

Gücünü tespitde en garanti ve bilinen yöntem;
    orta ayak alan ölçüsüdür.Orta ayağın ya da makaranın enxboyxyükseklik ölçüsü demek istiyorum.Bu yüzden ilk verdiğiniz ölçüleri bu ölçüler anlayıp 850W demiştim.
    Kolay gelsin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: amatör.usta

Resimdeki trafo maximum 50 W. gücündedir.Kolay gelsin.

Hocam resimdeki trafo zaten 100wattlık bir amfiden söküldü. 50 watt olması imkansız dün bolum hocasına sordum rahat 150 watt vardır işini görür dedi...

Sağdaki siyah olann trafo ise 500 watt gücündedir...

yaww kardeşim madem 100 wattlık anfiden söktün trafoyu hiç mantık alırmı trafonun yüksek wattlı olmasına 100 watt anfide ya 100 w yada 130 watt trafo kullanılır aşağı yukarı değerler bunlar

• Sana en kolayını söyleyeyim konu kapansın . Bilmiyorum gerçi yorumları okumadım :D
    WATT=AMPERxVOLT
  • quote:

Orijinalden alıntı: Webperfect

Sana en kolayını söyleyeyim konu kapansın . Bilmiyorum gerçi yorumları okumadım :D
    WATT=AMPERxVOLT

hocam siz çok iyi anlıyosunuz bu işten ohh mis gibi watt = voltxamper iyi güzelde amperi nerden bilsin adam trafoda ?????

• Tamam yav sorduğuma pişman oldum trafo 150 -20 +20 dolaylarında bişi susun artık...
  • Ölçsün
  • o trafo en fazla 8 amper o da 100 watt eder .(12 volt için)
  • watt = volt .amper .cos fi dir.
  • 500 VA. EI 120 mm. saç kullanılarak,40X70 mm.nüve alanına sarılarak elde ediliyor.Bu nüve kesidi yıllar içinde denenmiş,karkas üreticileri tarafından standart olarak üretilmekte,imalatçılar tarafından kullanılmaktadır.Bilgilerinize,kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.