Şimdi Ara

Bu trafik cezası neyin nesi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an kullandığım aracı 23 Şubat'ta almıştım ve 25 Şubat tarihinde iki tane ceza kesmişler. İkiside aynı ceza ve sadece sonundaki bir rakam değişik. Nedir bu sizce ? Ayrıca sürekli internetten kontrol ediyorum arabanın cezası var mı yok mu diye. Bugünde kontrol edeyim dedim ve bu ceza çıktı karşıma. Bana tebliğ edilmeyen cezaya birde faiz eklemişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dominic Toretto

Şu an kullandığım aracı 23 Şubat'ta almıştım ve 25 Şubat tarihinde iki tane ceza kesmişler. İkiside aynı ceza ve sadece sonundaki bir rakam değişik. Nedir bu sizce ? Ayrıca sürekli internetten kontrol ediyorum arabanın cezası var mı yok mu diye. Bugünde kontrol edeyim dedim ve bu ceza çıktı karşıma. Bana tebliğ edilmeyen cezaya birde faiz eklemişler.

Yuh ya şubattaki ceza yeni sisteme yansımış...Peki eve veya muhtarlığa tebliğ gelmemiş mi?
  • Yok hocam hiç birşey gelmedi bize. Hatta Mart ayında yanlış parktan dolayı adresimize trafik cezası gelmişti ama bu cezalarla alakalı hiç birşey gelmedi. Ayrıca bir gün içerisinde iki tane aynı cezadan kesmek neyin nesi oluyor anlamadım.
  • Bence trafik şubeye gidip sorun. Adamlar kafalarına göre ceza mı yazıyorlar ya...
  • bir saniye şimdi anlamadığım nokta internetten bile yapacakları tebligatta en az bir ay gecikip üstüne bir de faiz mi koyuyorlar???
  • Aynen öyle hocam. Ben sürekli bilgisayar başında olduğum için her hafta istisnasız kontrol ederim arabanın cezası vs. varmı diye. ,

Şimdi ben internetten anlamayan, bu işleri bilmeyen biri olsaydım faizlerle birlikte 150-200 lira cezayı kitleyeceklerdi kesin. Halkı soyuyorlar resmen
  • ehliyete ve araca kesilmiş cezaları nereden sorguluyorsunuz ? Link var mı ? e devlet şifrem var bu arada.
  • quote:

Aynen öyle hocam. Ben sürekli bilgisayar başında olduğum için her hafta istisnasız kontrol ederim arabanın cezası vs. varmı diye. ,

Şimdi ben internetten anlamayan, bu işleri bilmeyen biri olsaydım faizlerle birlikte 150-200 lira cezayı kitleyeceklerdi kesin. Halkı soyuyorlar resmen

yok hocam demek istediğim internetten yaptıkları tebliğde de bir ay ve daha üzeri gecikmeler olabiliyormuş. Geç tebliğ edip üstüne bir de ceza faizi mi koyuyorlar???

internetten yaptıkları tebligattaki gecikme için 1 hafta kabul edilebilir ama 1 ay ve üzeri çok saçma geliyor üstüne birde faiz koyarlarsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

ehliyete ve araca kesilmiş cezaları nereden sorguluyorsunuz ? Link var mı ? e devlet şifrem var bu arada.

Plakaya kesilmiş cezaları;

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_HSP_MTV

Sol tarafta "Motorlu Taşıtlar" linkine tıklayın ve gelen sayfada "Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme" linkine tıkladıktan sonra aracınıza ait bilgileri girin ve gelen sayfada üst kısımdan "Ceza Bilgileri" sekmesine tıklayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

ehliyete ve araca kesilmiş cezaları nereden sorguluyorsunuz ? Link var mı ? e devlet şifrem var bu arada.

internet vergi dairesinin sayfasından:

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp
  • Teşekkürler hocam.

şimdi baktım 09 07 2011 de ceza gelmiş katlanarak 449.50 tl olmuş

bide 26 01 2012 de ogs den dolayı ceza gelmiş 199 tl.

Haşırt kısacası

neyse artık şemsiye misali yabacak birşey yok
  • Bende baktım şimdi şubat 2012 de 154 lira yapıştırmışlar bunun ne sebeple yazıldığını nerden öğreniriz acaba
  • quote:

Şu an kullandığım aracı 23 Şubat'ta almıştım ve 25 Şubat tarihinde iki tane ceza kesmişler. İkiside aynı ceza ve sadece sonundaki bir rakam değişik. Nedir bu sizce ? Ayrıca sürekli internetten kontrol ediyorum arabanın cezası var mı yok mu diye. Bugünde kontrol edeyim dedim ve bu ceza çıktı karşıma. Bana tebliğ edilmeyen cezaya birde faiz eklemişler.

Park cezası olabilir mi ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogandd

quote:

25 Şubat tarihini hatırlamaya çalışıyorum ama ben öyle ceza kesilecek yerlere park etmem pek. Genelde isparka bırakırım aracı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dogandd

quote:

25 Şubat tarihini hatırlamaya çalışıyorum ama ben öyle ceza kesilecek yerlere park etmem pek. Genelde isparka bırakırım aracı.

bildiğimden değil, fotoğraf çekip ceza kesiyorlar, belki o şekilde bir cezaya denk gelmiştir diye tahmin yürüttüm. radar desen hız cezaları daha yüksek diye biliyorum.
  • park cezası 72 liraymış ayrıca muayene süresi geçince de 72 lira ceza kesiliyormuş. çevirmeye falan girdiyseniz belki muayeneden ceza kesmiş olabilirler. netten baktım ben de. en sağlamı şubeden sorgulamak tabi. kafalarına göre ceza da kesemezler heralde, o kadar da değildir .
    geçmiş olsun, umarım hallolur...

bu sitede birsürü şey yazıyor çoğu da 72 lira

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/704380-iste-yeni-trafik-cezalari

edit: link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avidema -- 29 Haziran 2012; 12:35:09 >
  • hocam nerden bakıyorsunuz?
    ben e devletten bulamadım _?
  • An itibariyle şu anda hiç bi cezam gözükmüyor anlamadım gitti ben bu işi Şu an kontrol ettim ve trafik cezası gözükmüyor. Bu devletin işlerine akıl sır erdirmek mümkün değil.
  • ogs-kgs cezanızıda arada sorgulamayı ihmal etmeyin

http://uygulama.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx
  • ogs çalışmamış................. 60 lira kesmiş
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.