Şimdi Ara

Bu sporda paranız kadarsınız.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi akşamlar. 9 aydir body yapiyorum. iyi kotu bir yerlere geldim. sıska idim simdi iyi oldu vucudum 8 kilo aldim fakat durdum 4 aydir falan kilo alamiyorum. neden mi? param yok beslenemiyorum cunku. param olsaydi ve gerekli besinleri alabilseydim suan cok daha istekli ve cok daha iyi olabilirdim. azmimle ve tabiri caizse tırnaklarimla kaziyarak buralara geldim cok ugrastim idmanin karlı yollarinda yuruyerek gittim hasta oldum ama bu durum cok kotu bir durum yani siz aslinda agirlik kaldirarak kas yapmiyorsunuz beslenmenize para harcayarak kas yapiyorsunuz. yasim da 17 oldugu icin aileme muhtacim onlar da halimden anlamiyolar pek destek olmuyolar agirlik kaldirarak olacagini zannediyolar bu isin.

özet: paraniz varsa 1 numarasiniz paraniz yoksa bu spora hic bulasmayin yani yine money talks.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Malesefki hocam bu hayatta hersey para hala anlamayanlar var bunu. O batman de oynayan adami sekilden sekile sokuyorlar istedikleri gibi brad pitt desen oyle c.ronaldonun ozel anterenoru var adamlar bizim 1 yilda yaptigimizi 2-3 ayda yapiyor

• Aynen öyle, birde musabık sporcuları düşün.. günde 2-3 kilo et yemeleri gerekiyor neredeyse.. hatta geçen gün Tolga Murat Balıkçı sporu bıraktığını söylemişti maddi durumlardan dolayı..
  • Sorma ya ,al benden de o kadar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

Aynen öyle, birde musabık sporcuları düşün.. günde 2-3 kilo et yemeleri gerekiyor neredeyse.. hatta geçen gün Tolga Murat Balıkçı sporu bıraktığını söylemişti maddi durumlardan dolayı..

aynen abi, ben de 1 yillik salon uyeligimi tamamlayinca birakmayi dusunuyorum paraya bakiyor her sey dolayli yoldan. gunde 200 gram tavuk yemeyle olmuyor bu işler.

• gecen gun salona Porsche'siyle bir adam geldi, 200kg bench yapti. daha da gelmem dedi gitti...
  • Parayla ne alakası var anlamadım?Yumurta,tavuk,lor çok mu pahalı?Yulaf-bulgur çok mu pahalı?Ha yarışmalara katılıp derece yapacağım diyorsanız zaten farklı yollara gireceksiniz.Kendi çapında yapan kişiler için para sorunu söz konusu bile değil bana kalırsa.
  • ergen stylaa
    ne alakası var para ile
    bulgurun kilousu 1-2 kilo
    makarna desen 1 lra
    yumurta desen ortak yiyecek
    tavuk desen sudan ucuz.

suplement icin de harclık bitirdik vs.
    nerden baksan 3 ay gider sana.

burada hepimiz amatörüz.Onun icin müsabık kişileri örnek göstermeyelim lütfen
  • +1
  • Para para para
  • quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

ergen stylaa
    ne alakası var para ile
    makarna desen 1 lra
    tavuk desen sudan ucuz.

quote:

Orijinalden alıntı: uohk061_TS

Parayla ne alakası var anlamadım?Yumurta,tavuk,lor çok mu pahalı?Yulaf-bulgur çok mu pahalı?Ha yarışmalara katılıp derece yapacağım diyorsanız zaten farklı yollara gireceksiniz.Kendi çapında yapan kişiler için para sorunu söz konusu bile değil bana kalırsa.

bu sporu ne kadardır yaptığınızı ve vücudunuzun ne durumda olduğunu merak ediyorum. bu sporun amacı estetik görüntüdür. o estetik görüntüyü yakalamak için de para ve sıkı çalışma gerekir. 3 ayda 10 kilo alıyorum diye sevinirsin belki ama aynaya bakınca ne göründüğü önemlidir. zaten yumurtaya lora çok pahalı demedim, fakat bu işin kilit noktası et ürünleri ve supplementlerdir. 70 kg bir insanın günde 500 gram tavuk yemesi gerekir diğer besinlere ilaveten. tavuk kilosu 5 tl. tavuk ihtiyacına ayda 75 tl gider. yulaf ezmesi 1 haftaya 1 paket yetiyor ve 4tl pakedi. ayda 16tl. yumurtaya her hafta 5tl gidiyor günde 4 tane yesen 1 haftaya paket bitiyor. o da 25 tl. ötekileri aile karşılar yine onlar evde bulunan şeyler süt bulgur sebze peynir falan onları geçtim. peki öğrenci adam ayda 116 tl nasıl ayırsın bu işe? evet çalışan para kazanan biri için gayet kolay olabilir( onlar için de kolay değil gerçi, ben burda amatör bi sporcu için besin gereksinimini yazdım aslında bu bile kötü) fakat bu sporu 'yapmak ve gelişmek' isteyen biri için pahalıdır bu iş. ayrıca @depresif_adam üslubuna dikkat et burası konu dışı değil

• quote:

Orijinalden alıntı: FightTheSystem

quote:

ergen stylaa
    ne alakası var para ile
    makarna desen 1 lra
    tavuk desen sudan ucuz.

quote:

Parayla ne alakası var anlamadım?Yumurta,tavuk,lor çok mu pahalı?Yulaf-bulgur çok mu pahalı?Ha yarışmalara katılıp derece yapacağım diyorsanız zaten farklı yollara gireceksiniz.Kendi çapında yapan kişiler için para sorunu söz konusu bile değil bana kalırsa.

bu sporu ne kadardır yaptığınızı ve vücudunuzun ne durumda olduğunu merak ediyorum. bu sporun amacı estetik görüntüdür. o estetik görüntüyü yakalamak için de para ve sıkı çalışma gerekir. 3 ayda 10 kilo alıyorum diye sevinirsin belki ama aynaya bakınca ne göründüğü önemlidir. zaten yumurtaya lora çok pahalı demedim, fakat bu işin kilit noktası et ürünleri ve supplementlerdir. 70 kg bir insanın günde 500 gram tavuk yemesi gerekir diğer besinlere ilaveten. tavuk kilosu 5 tl. tavuk ihtiyacına ayda 75 tl gider. yulaf ezmesi 1 haftaya 1 paket yetiyor ve 4tl pakedi. ayda 16tl. yumurtaya her hafta 5tl gidiyor günde 4 tane yesen 1 haftaya paket bitiyor. o da 25 tl. ötekileri aile karşılar yine onlar evde bulunan şeyler süt bulgur sebze peynir falan onları geçtim. peki öğrenci adam ayda 116 tl nasıl ayırsın bu işe? evet çalışan para kazanan biri için gayet kolay olabilir( onlar için de kolay değil gerçi, ben burda amatör bi sporcu için besin gereksinimini yazdım aslında bu bile kötü) fakat bu sporu 'yapmak ve gelişmek' isteyen biri için pahalıdır bu iş. ayrıca @depresif_adam üslubuna dikkat et burası konu dışı değil

kendime yeterli bir düzeyde vucudum var
    2.yılıma girecegim bu sporda
    ögrenci oldugum dönemde başladım bu spora
    evden 400 lira para geliyordu
    100 lirası kira internet+elektirk+su vb ihtiyaclarda yüz lira tutuyordu
    200 lira param kalıyordu.50 lira salon parası
    kaldı 150 lira

ben bu 150 lira ile
    ilk önce gidip 30'lu yumurta alıyorum 5 lira
    10 gün gidiyordu bana *3 desek 15 lira yumurta

2.75'e bimden 500 gr kaanlar lor peynir alıyodum
    bana 2 gün gidiyordu;2,75*3;9 desen

haftalık 2 kilo tavuk yiyordum nerden baksan 15 lira gidiyordum
    15*4 eder 60 lira

yulaf alıyodum 15 gün gidiyordu az kullanıyordum
    3,75*2; 7,5 lira

her gün aksam yemeginde
    karnı bahar fasulye sebze vb. şeyler tüketiyordum
    1 lira günlük aksam yemegim vardı yani

o da ay 30 lira para yapar

simdi bunları bir toplayalım;
    121 falan yapıyor diyebilirim...

geriye ne kaldı biliyor musun tamı tamına 30 lira

abur cubur yemiyorum eger bir yere gidersek arkadaşlardan borc alıyodum bir şekilde hallediyodum
    zaten hafta bir giderdik vs.

öyle şeyler yazmışsın ki;insanların emekler yok bütün herşeyin cözümü para.

kardesim sen programını ve diyetini yaptıktan sonra seni kim tutabilir.

ektomorf bir yapın var ise ögle yarım tencere makarna yiyeceksin
    bulgur yiyeceksin
    mercimek nohut yiyeceksin

bu kadar basit

sen düzenli bir şekilde beslenmeni yerine getirdin mi ? tabii ki hayır

eskide kaldı ki o 1 kilo tavuklar 10 tane yumurtalar
    günlük protein miktarın belli

sen ne arnoldsın ne plitt ne scott herman
    bildigin amatörsün amatör

3 yumurta+lor peynir+yulaf
    250 gram tavuk+bulgur yada makarna
    aksam sebze

bunlar yeterli degil diyenin anlını karışlarım.

daha cok şey yazarım da boşver

• quote:

quote:

quote:

ergen stylaa
    ne alakası var para ile
    makarna desen 1 lra
    tavuk desen sudan ucuz.

quote:

kendime yeterli bir düzeyde vucudum var
    2.yılıma girecegim bu sporda
    ögrenci oldugum dönemde başladım bu spora
    evden 400 lira para geliyordu
    100 lirası kira internet+elektirk+su vb ihtiyaclarda yüz lira tutuyordu
    200 lira param kalıyordu.50 lira salon parası
    kaldı 150 lira

ben bu 150 lira ile
    ilk önce gidip 30'lu yumurta alıyorum 5 lira
    10 gün gidiyordu bana *3 desek 15 lira yumurta

2.75'e bimden 500 gr kaanlar lor peynir alıyodum
    bana 2 gün gidiyordu;2,75*3;9 desen

haftalık 2 kilo tavuk yiyordum nerden baksan 15 lira gidiyordum
    15*4 eder 60 lira

yulaf alıyodum 15 gün gidiyordu az kullanıyordum
    3,75*2; 7,5 lira

her gün aksam yemeginde
    karnı bahar fasulye sebze vb. şeyler tüketiyordum
    1 lira günlük aksam yemegim vardı yani

o da ay 30 lira para yapar

simdi bunları bir toplayalım;
    121 falan yapıyor diyebilirim...

geriye ne kaldı biliyor musun tamı tamına 30 lira

abur cubur yemiyorum eger bir yere gidersek arkadaşlardan borc alıyodum bir şekilde hallediyodum
    zaten hafta bir giderdik vs.

öyle şeyler yazmışsın ki;insanların emekler yok bütün herşeyin cözümü para.

kardesim sen programını ve diyetini yaptıktan sonra seni kim tutabilir.

ektomorf bir yapın var ise ögle yarım tencere makarna yiyeceksin
    bulgur yiyeceksin
    mercimek nohut yiyeceksin

bu kadar basit

sen düzenli bir şekilde beslenmeni yerine getirdin mi ? tabii ki hayır

eskide kaldı ki o 1 kilo tavuklar 10 tane yumurtalar
    günlük protein miktarın belli

sen ne arnoldsın ne plitt ne scott herman
    bildigin amatörsün amatör

3 yumurta+lor peynir+yulaf
    250 gram tavuk+bulgur yada makarna
    aksam sebze

bunlar yeterli degil diyenin anlını karışlarım.

daha cok şey yazarım da boşver

ben ektomorfum. sıkıntı orda sanırım. peki şöyle sorayım. şartları zorlayarak sizden daha iyi beslenmeme rağmen neden 4 aydır gelişme sağlayamıyorum? demek ki beslenmeyi artırmam gerekiyor(antreman konusunda sıkıntı yok, düzenli ve istekli yaparım). aslında tartışmamız gereksiz. çünkü mezomorf olan bir kişi için bu spor çok kolaydır. yani kişiden kişiye değişir ama bir ektomorf için bu spor zor. maddiyat gerekli yani.

• diğer yorumları okuyamadım ama çok ta abartılı beslenme imkanı yoksa da spora devam edilmeli,çok irileşmeden en azından fit kalınabilir

• Tamam da arkadaşım. Sen sadece kilo almak isteyenler adına konuşuyorsun. Kilo alıcak adam yiyecek toz kullanıcak vs.
    Kilo vermek isteyen adam zaten protein tozu kullanmaktan korkuyor. Suplamentlerin hangisini alıcam diye tedirgin oluyor ve vazgeçiyor.

Sen genetik olarak zayıfsın birde kilolu olanları düşün. Ben 21 kilo verdiğim dönemde para sıkıntısı çekmedim. Vücudu sıkılaştırma döneminde de günde 8 liraya aldığım tavuğu yiyorum birde spor salonu ücreti var yıllık. Başka ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: feelulive

diğer yorumları okuyamadım ama çok ta abartılı beslenme imkanı yoksa da spora devam edilmeli,çok irileşmeden en azından fit kalınabilir

hocam mesajda belirttim zaten fitliğe ulaştım yani görenlerin iyi vücut yapmışsın dediği konuma geldim ama sizce 173 boya 65 kg yeterli mi? bir türlü çıkamıyorum daha. spora başlarken 70 kg hedefi koymuştum olmuyor.
  • Valla şöyle bir şey zengin sporu deniyor bir nebze haklılar ama; eğer yarışmaya girme gibi bir niyet yoksa kendi çabalarınla günlük 15 tl harcayarak güzel beslenilebilir.

Supplement alamıyorum bu aralar param yok diye önceden aldığım amino asiti kullanıyorum. Örnek verirsek piliç çevirme(yaklaşık 600 gr et kalıyor kemikler cıkınca) alıyorum 8tl, yarı yarıya günde 2 kere yiyorum, yumurta 15 tanesi büyük boy olanlar 3,5 tl. Lor alsan birde o da ucuz 2 tl falan. 13,5 etti. Günde 15 yumurta yemeyeceğine göre o yumurta 3 gün gitse. Yulaf 2 veya 3 günde bir alsan. Neyse işte ben bugün sadece 8 tl harcadım 188 gr protein almışım ama tabii gün aşırı en az 10 tl para gidince öğrenciye ağır gelir allahtan sigaram falan yok.

En güzel part-time işe girip çalışmak öğrenciler için.

Yani kısaca para olunca daha rahat ama gene çok aşırı para harcamadan da yapılabilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: feelulive

diğer yorumları okuyamadım ama çok ta abartılı beslenme imkanı yoksa da spora devam edilmeli,çok irileşmeden en azından fit kalınabilir

hocam mesajda belirttim zaten fitliğe ulaştım yani görenlerin iyi vücut yapmışsın dediği konuma geldim ama sizce 173 boya 65 kg yeterli mi? bir türlü çıkamıyorum daha. spora başlarken 70 kg hedefi koymuştum olmuyor.

daha yaşın genç,hemen isyan etme,daha 20sinde bile değilsin,ileride daha kolay kilo alman mümkün

• aga burada yumurtanın tanesi 50 kuruş yav
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.