Şimdi Ara

Bu sistemi toplasam nasıl olur. (Tavsiye Alabilirmiyim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ekleme yaptım konuya alttaki sistemin yanında 5000 TL ye daha güzel diyebileceğiniz bir sistem varmı.

Öncelikle intel veya amd toplasam diye vatana gittim sordum İntek İ5 6500 soket 1151 3.2 Ghz mb 14nm çoğu amd işlemciden daha iyi çalışıyor denildi. Yani amd nin daha üst seviyelerine denk denildi. Yani amd intel karşılaştırmayacağım sadece bilgi alayım dedim sistemi değiştirebilirim

Kasa THERMALTAKE CORE V51 80PLUS BRONZE 750W PENCERELİ MidT ATX SİYAH KASA 829 TL Kasa resmi
    İşlemci İntel Core İ5 6500 Soket 1151 3.2 GHz 6mb önbellek 14nm işlemci 715TL
    Ram COrsair 16gb (2x8GB) Ventageance Kırmızı DDR4 2400 mhz CL14 Dual Kit ram 331 TL
    Hard Disk WD 3.5" 2TB Caviar Blue Sata 3.0 5400 rpm 64 mb Cache Harddisk 313 TL
    Ekran Kartı Asus Geforce GTX 1060 GDDR5 6GB 192 Bit Nvidia Dual Dx 12 1180 TL
    Anakart ASUS Z170-P intel Z170 soket 1151 ddr4 3100 mhz (O.C) HDMI&DVI 410 TL
    monitör ViewSonic 23.6" VX2457- mhd AMD freesync 75 hz 1 MS Gaming monitör 701 TL

Bu minitör İleride yeni çıkacak olan sistemleride destekler dedi. Ancak o zamana kim öle kim kala. Ama Amerikan malı ve gerçekten F/p oranı en iyi cihazlardan dediler.

Busistem nasıldır ne çıkarılırsa daha performanslı olur fiyatı biraz daha yukarı çekebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullahors84 -- 17 Aralık 2016; 23:56:46 >

• Hocam kasaya o kadar para vermeyin.Gtx 1060 alacaksanız freesync destekli monitör almayın.Ekran kartını rx 480 yapın veya gsync destekli monitör alın.işlemci oc desteklemiyor h170 veya b150 chipsetli bi anakart alın.Hddyi 1 tb yapın yanına güzel bir ssd ekleyin.Bu bütçeyle bu pcyi toplarsaniz hata edersiniz.
    Yanina gsync destekli monitör ekleyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mirketsesii -- 17 Aralık 2016; 23:35:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mirketsesii

Hocam kasaya o kadar para vermeyin.Gtx 1060 alacaksanız freesync destekli monitör almayın.Ekran kartını rx 480 yapın veya gsync destekli monitör alın.işlemci oc desteklemiyor h170 veya b150 chipsetli bi anakart alın.Hddyi 1 tb yapın yanına güzel bir ssd ekleyin.Bu bütçeyle bu pcyi toplarsaniz hata edersiniz.
    Yanina gsync destekli monitör ekleyiniz.

Öncelikle kasayı bu seviye tutmamın sebebi sesinden babamın kardeşlerimin biraz rahatsız olmaları, birde ileri yönelik değişikliklere izin versin diye düşündüm. Kasa için Xmatek ASGARD 382 Pure Black edition 600 w midt atx sitah önerdiler. ekran kartı konusunda çok kararsız kaldım. Eskiden 3870 kullandım sattım 4890 aldım onu bozduk 650 Ti aldım şuan o var ama hepsini elden çıkaracağım. Monitör konusunda biraz daha aydınlatırmısınız. Anakartı birçok kullanıcı övüyor ama

Anakarta şunu düşünmüştüm en başta ama. ASUS Z170I PRO GAMING Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3400MHz(O.C.) USB3.1 Anakart

İşlemci ne önerirsiniz oc desteklemesi noktasında

• Şimdi gördüm resim eklemişsiniz kusura bakmayın ekran göstermedi
  • freesync ve Gsync arasındaki farkı öğreindim. Nvidia alacaksanız Gysnc alın deniliyor genelde. Ona dikkat edeyim o zaman.

Birde İntel işlemciye Rx 480 ekran kartı nasıl olur performans noktasında ne dersiniz.
  • Bu fiyatta tavsiye veremem fakat vereceğim tavsiye vatandan almayın.Zira hem pahalı hemde personeller hangi ilde olursa olsun şu daha iyi diyerek satış hedefi olan marka modeli öneriyor samimi gözükerek aldırmaya çalışıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uLtRaMaRiNe

Bu fiyatta tavsiye veremem fakat vereceğim tavsiye vatandan almayın.Zira hem pahalı hemde personeller hangi ilde olursa olsun şu daha iyi diyerek satış hedefi olan marka modeli öneriyor samimi gözükerek aldırmaya çalışıyor.

Bak bu dediğine katılıyorum. Zira eskiden toplama bilgisayar ile çok uğraşıyordum. birçok şeyi biliyordum. Şimdi yeni yeni tabirler çıkmış öğrenmek epey zaman alıyor Bunun yanında çok bilgili olmadıkları belli en azından bazıları iyi biliyor. Vatanda garantili iş yapılıyor ondan dolayı Vatan tercih ettim. Zira bir sorunum çıktımı götürüyorum sıkıntı çıkmadan hallediliyor. Garantili düzgün yapacak biri olsa ona toplatayım.

• abdullahors84 kullanıcısına yanıt
    İnventus sinerji teknobiyotik bu konuda iyi siteler toplayıp gonderiyorlar isterseniz.Tavsiyem inventus olur forumdan araştırabilirsiniz.En azından haklarında sistem toplama konusunda ve garanti konusunda olumsuz birsey duymadım.Sinerjiye de bakabilirsiniz aynı şekilde.Ama vatana hayır diyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rx 480 de alabilirsiniz.Freesync monitörler amazondan çok ucuza geliyor ayrıca.Fiyat düşsün isterseniz işlemciyi 6600 yapın anakartı da b150m bazooka olarak değiştirin.Fiyat epey düşecek ve ekstradan cpu soğutucu almanıza gerek kalmayacak.Fırsatınız varsa ekran kartı,ssd ve ramı amazondan alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uLtRaMaRiNe

İnventus sinerji teknobiyotik bu konuda iyi siteler toplayıp gonderiyorlar isterseniz.Tavsiyem inventus olur forumdan araştırabilirsiniz.En azından haklarında sistem toplama konusunda ve garanti konusunda olumsuz birsey duymadım.Sinerjiye de bakabilirsiniz aynı şekilde.Ama vatana hayır diyorum

Bahsettiğiniz siteleri inceliyorum teşekkür ederim. Tavsiyeleri değerlendirmek lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.