Şimdi Ara

BU SİSTEMİ ALMALI MIYIM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar size durumu kısaca açıklayayım 13 yıllık bilgisayar hayatımda sadece laptop kullandım artık kasalıya geçmenin zamanı geldi diye düşünüyorum , günümüzdeki ram ve ekran kartlarındaki fiyat yüksekliği çok konuşuluyor ve genelde hazır sistemlere yönelin deniyor, ben de youtube üzerinden donanım arşiv kanalından şu sistemi buldum http://www.sinerji.gen.tr/sinerji-dca1050ti-asus-ryzen-5-8gb-1tb-gtx1050ti-pmu405152 bu sistemi AMD Ryzen 5 1500X 3.5GHz 16MB AM4 işlemci ile aldığım vakit 3.366,63 TL gibi bir fiyata geliyor.Daha iyi bir sistem toplama şansım var mı ya da ne gibi değişikliklere gidebilirim yorumlarını bekliyorum.Monitör tavsiyelerine de açığım şuan için düşündüğüm model AOC 24" G2460PF DVI HDMI DisplayPort FullHD 144Hz Freesync Led Gaming Monitör . Bütçem bu fiyatlarda 100 tl aşar max. SİSTEM OYUN VE SİMÜLASYON KULLANIMI İÇİN GENEL OLARAK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dargyz -- 15 Şubat 2018; 11:52:51 >

• R5 1500x 4 çekirdekli. İmkanın varsa 6 çekirdekli R5 1600 modelini al
  • Olabilir hocam parçalar beni ne kadar götürür performansı yeterli gelir mi ?
  • dargyz D kullanıcısına yanıt
    Sonradan 8gb daha Ram ekle. 2 sene sonra ekran kartını değiştirirsin. İşlemci 3-4 sene daha götürür. SSD de ekledin mi işlem tamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 15 Şubat 2018; 14:11:15 >
  • dargyz D kullanıcısına yanıt
    Ryzen R5 1600
    B350 Anakart
    8x2 bütçeye göre alınabilecek en yüksek hızda ram
    GTX 1050 Ti

Sizi FHD çözünürlükte 2 sene sorunsuz götürür hatta 3 senede olabilir zira dönemin gelişmelerine bağlı bu. Tabi ileride ekran kartı ve işlemci upgrade edilebilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tam olarak bunu düşündm bende teşekkür ederim bilgilendirme için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.