Şimdi Ara

Asus strix R 480 8 gb ekran kartini calistiramadim. Goruntu gelmemekte.. (Sorun çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 slotu da denedim.
    Ekran karti kirmizi led yaniyor fanlar calisiyor ama goruntu gelmiyor eski ekran kartini ( 6870 )i takiyorum goruntu geliyor sıkıntısız. Ama yeni karttan Monütöre görüntü sinyali gelmiyor (Bios kısmı dahil.)

Anakartın kendi gpu'su ile windows'a gelip DDU programı ile 6870'in driver'larını temizledim ve şuan Ekran kartını tanıdı bilgisayar. Başınıza gelirse bu yöntemi deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURSAD. -- 25 Şubat 2017; 22:19:26 >

• Olucağını sanmıyorum zira i5 2500K iyi bir işlemci lakin yine de 4.3 GHZ civarına overclock yaparsanız daha stabil olur her açıdan , özellikle işlemciye yüklenen Battlefield 1 , GTA V tarzı oyunlarda rahat edersiniz biraz daha.

Not : 4.3 GHZ bu işlemci için extreme bir değer değil ve yakın zamanda RAM miktarını 12 GB veya 16 GB a yükseltin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxwell1 -- 24 Şubat 2017; 23:07:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşın dediği değerler veya üzerine OC ler iseniz yaşamazsınız. Kabaca 4,5 Ghz de 6500 filan oluyor bu işlemci, keza yüksek frekans oyunalrın çok sevdiği bir şey mimari elbette farkediyor ancak sandybridge ve sonrasında her sene %3-5 farkla ilerlendi.. Vurun kırbacı gitsin.

Not: SSd yoksa ssd öenririm şiddettle, ramden daha önce ssd almalısınız bence :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

Arkadaşın dediği değerler veya üzerine OC ler iseniz yaşamazsınız. Kabaca 4,5 Ghz de 6500 filan oluyor bu işlemci, keza yüksek frekans oyunalrın çok sevdiği bir şey mimari elbette farkediyor ancak sandybridge ve sonrasında her sene %3-5 farkla ilerlendi.. Vurun kırbacı gitsin.

Not: SSd yoksa ssd öenririm şiddettle, ramden daha önce ssd almalısınız bence :)

SSD var hocam Tşk ederim yorumun için.
  • KURSAD. kullanıcısına yanıt
    Farkli pci kablo ile deneyin. Bendede ayni kart var kirmizi yanmamasi gerek. Bir sorun olduğu aşikar farkli pci da olmaz ise kartta sorun olabilir. 2 slottada çalışmadığına göre pci slotlari sağlam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtx295

Farkli pci kablo ile deneyin. Bendede ayni kart var kirmizi yanmamasi gerek. Bir sorun olduğu aşikar farkli pci da olmaz ise kartta sorun olabilir. 2 slottada çalışmadığına göre pci slotlari sağlam

Pci slotunda problem olsa eski ekran kartını da çalıştırmaması gerekir diye düşünüyorum. Sıkıntı kartta mı acaba yoksa benim power mı yetmiyor
    Psu nedir ?..evga 600b kullanıyorum. E. Karti bf1 de 98 watt çekiyor çok nadir 100 gördüm yani öyle çok güç tüketmiyor son hizda çalışır ise 120* watt kadar çekiyor ama kart hep son hizda çalışmıyor. Farklı pci kablo var ise denermisiniz olmaz sa iade edin

• aynı sorunu msı rx 480 de yaşadım anakartı değiştirdim görüntü verdi diğer anakart sağlam olmasına rağmen görüntü alamamıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: lobo19

aynı sorunu msı rx 480 de yaşadım anakartı değiştirdim görüntü verdi diğer anakart sağlam olmasına rağmen görüntü alamamıştım

Bios'uma bakayım o zaman belki ondan ötürüdür.
  • lobo19 kullanıcısına yanıt
    Siz diyince aklıma geldi.. arkadaşım dada ayni karttan var kart anakart seçiyor olabilir çünki oda görüntü alamamıştı. Siz bios update yapmış miydiniz eski board iniza. Eski ve yeni board iniz nedir?

• biosu güncelle olmadı başka bir bilgisayarda dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtx295

Siz diyince aklıma geldi.. arkadaşım dada ayni karttan var kart anakart seçiyor olabilir çünki oda görüntü alamamıştı. Siz bios update yapmış miydiniz eski board iniza. Eski ve yeni board iniz nedir?

eski anakart MSI b150 pro vdh biosu güncelledim çalışmadı
    yeni anakart MSI B250 pc mate
  • Monitörünür nedir?
    Öncelikle bir önceki ekran kartınızı takın. Ekran kartı sürücüsünü (driver) DDU programı ile temizleyin. Bilgisayar yeniden açıldıktan sonra bilgisayarı kapatın. Ekran kartını çıkartın. RX480'i bağlayın. DVI kablo kullanın ilk kurulumda. Daha sonra HDMI kablo kullanırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deathness666

Monitörünür nedir?
    Öncelikle bir önceki ekran kartınızı takın. Ekran kartı sürücüsünü (driver) DDU programı ile temizleyin. Bilgisayar yeniden açıldıktan sonra bilgisayarı kapatın. Ekran kartını çıkartın. RX480'i bağlayın. DVI kablo kullanın ilk kurulumda. Daha sonra HDMI kablo kullanırsınız.

Bu nasıl iştir , DDU ile temizleyince çalıştı .. Ama bios kısmıyla bu nasıl alakadar olabiliyor ki .. Neyse sorun çözüldü şimdi driver yüklüyorum.

Tşk ederim size sorunum hemen çözüldü.
    Unutmayın. Ekran kartı değişikliğinde daima DDU ile sürücü temizleyin öncelikle. Her iki kartta aynı üretici olsa bile. Anakart değişikliğinde mutlaka sıfırdan kurulum yapın. Söyleyeceklerim bu kadar.
    Sorunun çözülmesine sevindim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.