Şimdi Ara

Bu sisteme ne yapmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese hayırlı forumlar hali hazırda oyun oynadığım saçma sapan bi sistemim var biraz adam etmek istiyorum

8gb ram
    asus gt 730 ekran kartı
    i5 2300 işlemci
    1155 pegatron ddr 3 anakart

sistem toplamaktan yada parçalardan pek anlamam fakat amacım en azından bf4 gibi oyunlarda çözünürlük kısmaayarak bi 50-60 fps almak sizce ne yapılabilir aklımda işlemci ve anakart değiştirmek var fakat limit 1000 tl maalesef her türlü önerinize açığım sevgili forum ahalisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar,

İşlemci ve anakartı değiştirdiğinizde bütün bileşenleri değiştirmek durumunda kalacaksınız. O nedenle anakartınızın desteklediği bir ekran kartı alıp işlemciyide anakartınızın desteğine bakıp 2 dananımı geliştirebilirsiniz. Bu tip oyunlarda emin olun işlemci değil ekran kartı sıkıntı çıkaracaktır. Bu nedenle iyi bir ekran kartı ortalama bir işlemci sizi mutlu edecektir. Bana kalırsa işlemciniz fena değil ekran kartını araştırıp güncellemeniz yeterli.

Anakart değiştiğinde güncel bir sistem aldığınız taktirde ramler boşa çıkacak işlemci değişmesi gerekecek sata3 aldıktan sonra bir de ssd takmamak ayıp olacak vs. diye gider 1000 lira bunlar için çok az bir mebla.

Kolay Gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: XemreG

Selamlar,

İşlemci ve anakartı değiştirdiğinizde bütün bileşenleri değiştirmek durumunda kalacaksınız. O nedenle anakartınızın desteklediği bir ekran kartı alıp işlemciyide anakartınızın desteğine bakıp 2 dananımı geliştirebilirsiniz. Bu tip oyunlarda emin olun işlemci değil ekran kartı sıkıntı çıkaracaktır. Bu nedenle iyi bir ekran kartı ortalama bir işlemci sizi mutlu edecektir. Bana kalırsa işlemciniz fena değil ekran kartını araştırıp güncellemeniz yeterli.

Anakart değiştiğinde güncel bir sistem aldığınız taktirde ramler boşa çıkacak işlemci değişmesi gerekecek sata3 aldıktan sonra bir de ssd takmamak ayıp olacak vs. diye gider 1000 lira bunlar için çok az bir mebla.

Kolay Gelsin..

Amacım güncel bir sistem değil kesinlik lle bu ekran kartına uyumlu 1150 bir anakart alsam ddr3 aynı şekilde sadece işlemci değiştirmek amacıyla 4. Nesil bi i5 işimi görmez mi yapılamaz mı hani böyle bişey

• Merhaba,sisteminiz gayet iyi,fakat ekran kartiniz islemci

ve ram a gore cok zayıf.Zotaz gtx 980 ekran kartı alırsan

yeni oyunları çok rahat şekilde oynarsın.Eger darbogaz

yaparsa(düşük bir ihtimal) işlemciye 100-120 mhz

overlock yaparsın.Sorun ortadan kalkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord405

Merhaba,sisteminiz gayet iyi,fakat ekran kartiniz islemci

ve ram a gore cok zayıf.Zotaz gtx 980 ekran kartı alırsan

yeni oyunları çok rahat şekilde oynarsın.Eger darbogaz

yaparsa(düşük bir ihtimal) işlemciye 100-120 mhz

overlock yaparsın.Sorun ortadan kalkar.

Yani işlemciyi rahat bırak sorun ekran kartı diyorsunuz anladım o zaman ben bi bakayım ekran kartı yeni aslında da 400 liraya falan almıştım tabi

• maktusso M kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Anakartınızın soket yapısı 2. jenerasyondan sonrakini desteklemiyor 2. jenerasyon i7 alabilirsiniz ama sorun dediğim gibi işlemci tarafında değil ekran kartı tarafında aşağıdaki değerlere göre bf4 58 fps alınıyormuş.

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-960-vs-GeForce-GT-730

sizin ekran kartınızla alınan değer de yaklaşık olarak yazıyor. Ücretine göre testlere bakılarak tercih yapılabilir.

Kolay Gelsin..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.