Şimdi Ara

Bu sistem için hangisi daha iyi uyar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu sistem için hangisi daha iyi uyar?

Sistem aşağı yukarı bu tarz birşey olacak.

MSI GTX 760

Sapphire R9 280 DUAL-X

Yukarıdaki iki karttan hangini almamın benim için daha iyi olacağını nedenleriyle birlikte yazarsanız çok sevinirim

• hocam r9 280 gtx 760a göre daha performanslı bir karttır. fakat bu yüzden daha çok ısınır ve daha sesli çalışır fan hızlarından dolayı. benim tavsiyem 280 alman
  • MadSlinger kullanıcısına yanıt
    R9 280 al. Performanslari asagi yukari ayni sayilir 2 kartin ama r9 280 benim gozumde fiyati ve 3 gb vraminden dolayi önde. Yalniz listede güç kaynagi goremedim elinizde var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrys3535

R9 280 al. Performanslari asagi yukari ayni sayilir 2 kartin ama r9 280 benim gozumde fiyati ve 3 gb vraminden dolayi önde. Yalniz listede güç kaynagi goremedim elinizde var mi?

Ekran kartı tercihime göre eklemeyi düşünüyordum ama belki içinde PSU olan başka bir kasayla da değiştirebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: testerenecmi

hocam r9 280 gtx 760a göre daha performanslı bir karttır. fakat bu yüzden daha çok ısınır ve daha sesli çalışır fan hızlarından dolayı. benim tavsiyem 280 alman

Zaten GTX 760'da takılmamın sebebi sessizliği ve az ısınmasıydı. :)
  • up
    Zalman zm600 lx psu al.

R9 280 al.

Gigabyte 970A Ud3p al.

4x2 gb gskil 1.5V ram al.

İşlemci soğutucu çok abartı xigmatek red scorpion al üste kalan paraya 50 tl ekle fx8320 al ilerde lasım olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    R9 280 DUAL-X
  • Kardeşim öyle aşırı ısınmıyor ama fanlar gerçekten sesli tabi ses yalıtımlı bir kasa yada kasaya fan alırsan daha sessiz olur kart bende kullanıyorum memnunum imzamda incelemesi de var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    anakartı LE olanını değil normal R2.0 olanı al.

ramide gskill ripjawsx 2x4 diye al

ekran kartınıda sapphire 280 al

hayırlı olsun.

• @bjk__murat
    Şu anki ana kart daha ucuz bu yüzden onu seçmiştim.

@qaanx
    Soğutucuyu önerinizdeki gibi değiştirdim ama olabildiğince fazla harcamadan kaçındığım için daha ucuz parçalardan bulana kadar daha pahalı parçalarla değiştirmem zor gibi.

@AhmetY58
    Bende performansla sessizlik arasında kaldım. Eğer gerçekten aralarında performans anlamında aman aman bir fark varsa R9 280 tercihim olacak ki sanırım bu gidişle onu seçeceğim.
    10 tl ud3p için değer ilerde bu anakartla oc falan yaparken sorun yaşarsın ben söleyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

10 tl ud3p için değer ilerde bu anakartla oc falan yaparken sorun yaşarsın ben söleyim

Tam olarak farkları nedir hocam söyler misiniz? Bu OC işlerine biraz uzağım da.
    Kardeşim öyle aradaki fark uçup kaçan bir fark yok ses olarak ta fazla fark yok ama sen gtx 760 alacağına 280 + sessiz fan al böylece ekran kartı fanı alçak devirde çalışır ses de gelmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakartı kesinlikle ud3p al.

Driver konusunda sıkıntıyı minimuma indirmek istiyorsan nvidia kartlardan şaşma yoksa r9 280
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmetY58

Kardeşim öyle aradaki fark uçup kaçan bir fark yok ses olarak ta fazla fark yok ama sen gtx 760 alacağına 280 + sessiz fan al böylece ekran kartı fanı alçak devirde çalışır ses de gelmez

Değerlendireceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Graves or Feed

Anakartı kesinlikle ud3p al.

Driver konusunda sıkıntıyı minimuma indirmek istiyorsan nvidia kartlardan şaşma yoksa r9 280

Aynen birde sürücü konusu var
  • up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.