Şimdi Ara

Bu sistem hakkındaki yorum ve önerileriniz nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Zalman Z5 Plus Kasa
    AMD FX8350 CPU
    Asus M5A97 R2.0 Mainboard
    Corsair Dual Kit 8 GB Vengeance 1600 Mhz RAM
    Sapphire 2GB 256bit HD7850 O.C.
    Xilence XP600 600W PSU

Yorumlar için şimdiden teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saig10 -- 9 Eylül 2013; 10:25:38 >

• Çok mu dandik olmuş? :)) Kimse yorum yapmıyor :)
  • O işlemciye o ekran kartı gitmemiş. Bütçe ne kadar? Kullanım amacı ne?
  • Bütçe 1700-1800 aralığı. Monitör, hdd, dvd-rw ihtiyacım yok. Sadece yukarıdaki parçalara ihtiyacım var. (Gerekirse soğutucu).

Çok fazla oyun oynayan birisi değilim, işim gereği Visual Studio ile yazılım, biraz da olsa grafik tasarım, sanal makinalarda OS kurulumları vb. için kullanacağım. Oyunla çok fazla işim yok ama tabii ki almışken çok kötü bir ekran kartı da almak istemem fakat bu kart bile 450 lira, biraz daha üstü sanki bütçemi zorlarmış gibi geliyor ama önerilerinize açığım tabii ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saig10 -- 9 Eylül 2013; 15:24:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oknsyl

Arkadaşlar nasıl sizce?

Zalman Z5 Plus Kasa
    AMD FX8350 CPU
    Asus M5A97 R2.0 Mainboard
    Corsair Dual Kit 8 GB Vengeance 1600 Mhz RAM
    Sapphire 2GB 256bit HD7850 O.C.
    Xilence XP600 600W PSU

Yorumlar için şimdiden teşekkürler :)

Kardeşim o verdiğin bütçeye öylesi değil böyle evlat toplanır

Vatan %25 Haftasonu indirimi ile;
    1.790TL

Haftaiçi (Cuma-Pazartesi) bu fiyatla internetten sipariş edebilir ya da bu fiyatla haftasonu mağazadan alabilirsiniz.

Bu sistem hakkındaki yorum ve önerileriniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kedi bedri -- 9 Eylül 2013; 15:35:36 >

• 1800'e güzel oyun bilgisayarı yazabilirim fakat o programlardan hiç anlamıyorum nasıl bir donanım ister bilmiyorum o yüzden anlayan arkadaşlar yardımcı olsun en iyisi.
  • Eyvallah hocam, ekran kartı ve kasayı değiştirmişsin. Ben kasada Zalman Z5 Plus'tan yanayım, Zalman ürünlerini işyerimde de çok kullandığım için firmaya güvenim ve sempatim çok yüksek. O yüzden kasada Zalman'dan vazgeçmek istemiyorum :) Corsair için bile :)

Ekran kartına gelince, @albaywolf hocam'a da sorayım bunu,

Ben çok oyun oynamadığım için daha yüksek ekran kartı çok gerekli değil gibi sanki. Arada sırada oynadığım oyunları ( FM 2013, NBA 2K13, Fifa 13, Skyrim) üzerinde tümleşik İntel HD Graphics 4000 olan, i5 3210m işlemcili, 4 GB ram'li laptopumda da tabii ki üst düzey görüntü kalitesiyle değil ama beni idare edecek şekilde oynayabiliyorum. Bu yüzden 2Gb 256bit ekran kartı bana cennet gibi görünüyor. Yanılıyor muyum sizce?

Ya da şunu danışayım, Sapphire HD 7850 O.C. ekran kartı ile hangi oyun oynanmaz ya da bilgisayarımızı zorlar? Örneğin CoD, Battlefield, Total War Rome gibi ya da günümüzde iyi bir ekran kartı gerektiren oyunlar oynanmaz mı?

• 7850 2 gb ile her oyunu oynarsın kardeşim. Ultra multra olmaz belki ama en az medium ayarda akar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albaywolf

7850 2 gb ile her oyunu oynarsın kardeşim. Ultra multra olmaz belki ama en az medium ayarda akar.

bende sapphire 2 gb oc var su ana kadar nfs most wanted dota 2 pes 2013 sniper zombi oynadım hepsini ultrada actı.
  • Ben daha ağır oyunları kastettim. Bunları zaten rahat oynatır ama belki gta 4-5 ultrada akmayabilir.
  • Benim için oldukça yeterli. Evli barklı adamım zaten, oyun kim ben kim :))
  • albaywolf kullanıcısına yanıt
    hocam bf3 ultrada her şey açık gayet güzeldi ben oyunların ağır veya hafifliğinden anlamıyorum ama belki bf3 ultrayla kıyaslayabilirisiniz;sonuçta ondan çok daha iyi ekran kartları vardır ben sadece görüş bildirmek istedim saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lanaya

hocam bf3 ultrada her şey açık gayet güzeldi ben oyunların ağır veya hafifliğinden anlamıyorum ama belki bf3 ultrayla kıyaslayabilirisiniz;sonuçta ondan çok daha iyi ekran kartları vardır ben sadece görüş bildirmek istedim saygılar.

Teşekkür ederim. Benim şu an kullandığıma göre HD7850 olağanüstü bir ekran kartı olsa gerek :) Ama üzerine biraz daha para koyunca tabii ki çok daha iyisi de alınabilir ama bu bana yetecektir zaten.

Cumartesi günü gidip toplayacağım kısmetse.

Toplamaya gittiğimiz zaman acaba bazı parçalar gittiğim şubede yoksa Vatan yakındaki şubelerden getirtiyor mu? Bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oknsyl

quote:

Orijinalden alıntı: Lanaya

Teşekkür ederim. Benim şu an kullandığıma göre HD7850 olağanüstü bir ekran kartı olsa gerek :) Ama üzerine biraz daha para koyunca tabii ki çok daha iyisi de alınabilir ama bu bana yetecektir zaten.

Cumartesi günü gidip toplayacağım kısmetse.

Toplamaya gittiğimiz zaman acaba bazı parçalar gittiğim şubede yoksa Vatan yakındaki şubelerden getirtiyor mu? Bilen var mı?

Anında getirtemezler. Bir - iki gün sürer.

• ben internet üzerinden aldım sistemi.tek bir şubeden gelmedi bursa,istanbul,adana yanlış hatırlamıyorsam buralardan 2şer 3er parçalar halinde geldi.Süreleri de farklıydı.Sizin gittiğiniz şubede parça yoksa başka bir şubeden temin ederler ama biraz gecikebilir.
  • Lanaya L kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim. parçaları kontrol ederim sabahtan, hepsinin olduğu ortak bir şube varsa istanbul'da, gider oradan alırım :) hatta telefonla da sorarım ki sıkıntı olmasın.

yoksa mecbur internetten sipariş :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.