Şimdi Ara

Bu sistem hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

12 13k civarlarinda bir butcem var. kisitli bilgim ile soyle bir sistem olusturdum. fiyat performans olarak daha iyi parcalar var midir sizce neler degisebilir? mantikli bir sistem mi sizce bu? :) ustadlardan yardim bekliyorum. ileriye donuk yukseltilebilir bir sistem olabilirse iyi olur diye dusunuyorum.

- Asus Prime B660M-K D4

- Intel Core I3-12100F

- Kingston HyperX Fury 8GB - 2 tane

- MSI MAG Forge 100M Temperli Cam 2x RGB Fan 120mm Fan ATX

- Asus TUF GeForce GTX 1660 Super

- Samsung 980 500GB

- PSU - Fiyat performans tavsiye ederseniz cok sevinirim

PSUsuz olarak detayli arastirmadan hepsiburada uzerinden topladim asagi yukari 13k ediyor. akakce ile toplarsam biraz duser diye dusunuyorum. Fiyat performansa gore butceyi biraz esnetebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sqOn -- 3 Temmuz 2022; 1:31:33 >

• Ekran kartı 1660 super yerine hemen hemen aynı fiyata satılıan ve daha performanslı olan rx 6600 tavsiye ederim. Ama amd istenmeyip nvidia kart isteniyorsa tabi bir şey diyemem.

Karar alıcının, Sonuçta amd 6000 serisi daha güncel kartlar. Neyse bu sizin vereceğiniz karar.

Bütçe varsa 12100 de iş görür ama alınabiliyorsa 12400 f de güzel seçenek olur işlemci için .

Psu olarak bu indirmde iken alabilirsiniz fiyatı kalitesine göre baya iyi çoğu sisteme yeter. Fiyat 948 TL

Sistemde diğer parçalarda göze çarpan sıkntılı bir şey görmedim bem. Ramlerin mhzleri de 3200 - 3600 olursa iyi olur.

teknobiyotik.com / teknoloji sevenlerin ilacı...
    High Power 600W 80+ GOLD Performance GD Aktif PFC Güç Kaynağı (HP1-J600GD-F12S) - Güç Kaynağı (PSU) - Bayram Kampanyası | Teknobiyotik
    https://www.teknobiyotik.com/bayram-kampanyasi/guc-kaynagi-psu/high-power-600w-80-gold-performance-gd-aktif-pfc-guc-kaynagi-hp1-j600gd-f12s.html

• Bende rx6600xt taraftarıyım. 1660s o bütçe için zayıf göründü gözüme. Ayrıca 4 çekirdek günü kurtarır. Kısa zamanda yeni oyunlar için upgrade ister.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi martax32 -- 3 Temmuz 2022; 23:57:51 >
  • Evet biraz arastirinca oyle gorundu cok haklisiniz, tesekkurler. Butceyi biraz yukari tasiyip 12400f + 6600xt (veya 3060) uzun vade icin daha mantikli olacak gibi. Belki SSD ve RAM konusunda biraz daha uygun fiyatli urunlere yonelebilirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.