Şimdi Ara

Bu sistem 230W PSU'da çalışır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kasada "deer" marka max. 300w desede 230w yazan psu var.

MSI 760GM-P33 AMD 760G AM3 DDR3 1600MHz (O.C.) VGA Anakart
    AMD Athlon II X2 260 AM3 3.2GHz 2MB Cache 45nm İşlemci
    CORSAIR 4GB XMS3 DDR3 1333MHz CL9 Tek Modül Ram

bunlara ilave olarak dvd-rom + hard disk ilave edicem.
    Elimdeki psu ile bir sıkıntı yaşarmıyım sizce yoksa işimi görür mü?

eski parçalar
    - p4 2.8 ghz
    - gigabyte anakart (modelini hatırlayamadım)
    - 2x256 mb ddr ram

• Ayrı ekran kartı takmadığınız sürece yeter. Gene de ilk fırsatta bilinen iyi bir marka güç kaynağıyla değiştirin, en azından gerçek 350 Watt olsun.
  • teşekkürler mselcuks. Şuan için onboard ekran kartı işimi görür. Yeni bir ekran kartı taktığımda bu uyarını dikkate alıcam :)

Birde bu anakart nasıl msi ile foxcoon arasında kaldım.
    FOXCONN A88GMV DDR3 VGA GLAN SATA3 AM3 16x
  • Foxconn'un modeli daha yeni teknoloji. Chipset AMD880G kullanıyor, bunun üzerinde HD4250 ekran kartı var, AMD 760G olanın bir üst serisinden, oyunlar açısından daha hızlıdır.
    İşlemci desteği de biraz daha fazladır.
    Yalnızca marka olarak Foxconn, ECS markasıyla birlikte dünyanın en çok satan anakart üreticisi olsa da bunu ucuz parçalarla Türkiye'de Casper, dünyada HP, Dell gibi markalara anakart sağlayarak gerçekleştirir. MSI markası biraz daha kalitelidir.

İkisi arasından ben Foxconn'u öneririm.
  • Evet hd4250 ve hdmi çıkışlı olması artıları. HDMİ çıkış sayesinde odamda ki lcd'yi pc'ye bağlayabilirim.
    Vatanın %25 indiriminde msi 760g 99 TL oluyor, foxconn ise başka sitelerde 102 TL'den başlıyor. Zaten şuan için msi 760g stoklarda tükenmiş durumda.

FOXCONN A88GMV özelliklerine baktığımda phenom desteklediğini yazıyor. Bu Athlon II X2'yi de desteklemediği anlamına gelmez dimi ?
  • Gelmez, Sempron 145 dahil takabilirsiniz.
    Şu adreste kullanabileceği işlemci listesi var:
    http://www.foxconnsupport.com/cpusupportlist.aspx?type=mb&socket=Socket%20AM3&model=A88GMV&cputype=AMD

Ek: 260 burada yok diye desteklemez anlamına gelmez, sadece test etmemişler. Diğer anakart firmaları genelde tüm desteklediği işlemcilerin listesini yazar, Foxconn sadece test ettiklerini yazmış, yani işte son kullanıcıya verdiği önem farkının bir göstergesi daha...

45-60$ aralığına satılan anakartlar 1 sene içerisinde eski model kalacak ucuz çözümlerdir, bütçeniz varsa Asus veya Gigabyte markalarının birinden 65$ üzeri anakart bakmanızı öneririm. Yoksa Foxconn'u da sorunsuz kullanırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mselcuks -- 27 Aralık 2011; 18:13:50 >

• Anakartı incelerken dikkatimi çeken bir yer oldu. Benim psu 4pin çıkışlı ama anakarta 8pin girişli. Forumda biraz araştırma yaptım bunun için dönüştürüceler varmış. Hiç dönüştürücü almadan taksak ne olur peki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mintmax

Anakartı incelerken dikkatimi çeken bir yer oldu. Benim psu 4pin çıkışlı ama anakarta 8pin girişli. Forumda biraz araştırma yaptım bunun için dönüştürüceler varmış. Hiç dönüştürücü almadan taksak ne olur peki.

Birşey olmaz, normalde o giriş işlemci için 12V verir, daha yüksek güç isteyen bir işlemci kullanacağınız durumda gerekli olacaktır, 125 Watt güç değeri isteyen Phenom'lar gibi.
  • Çalışır,bu şekilde kullananlar var.
    Overclock falan yapmazsan sorun çıkarmaz.
  • Bilgiler için teşekkürler :) Çünkü netten sipariş edicem parçaları o aparat için ayrıca uğraşmaya gerek kalmadı. Overclock yapmam yeterki şu pc biraz hızlansın ve kasılmalar artık olmasın.

İşlemci ile ram'i %25 indirimde vatandan sipariş ediyorum. Bu hafta sonu yaparlar inş.

Foxconn için bir kaç site buldum. Bu site sizce güvenilir mi ? Fiyat 102 TL kargo ücreti de yok.
    http://www.ucuzuburada.com/Products-9668-foxconn-amd-a88gmv-880g-ddr3-1333-vga-glan-raid-01-16x-938p-am3.html

Önerebileceğiniz başka siteler de olabilir.

• Fiyat ucuzmuş gerçekten, site için bir şey diyemem, bilmiyorum.
    Ben 2 adres öneririm:
    http://www.exa.com.tr/foxconn/anakartlar_kategorisinde/foxconn_a88gmv-328-15444.html
    http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=90598
    İki bilgisayarcı da İstanbul/Kadıköy'de Yazıcıoğlu İşhanı'nın sokağındaki eski ve uygun fiyatlı firmalardır.

• evet anakartın fiyatı uygun. exa'da havale ile uyguna geliyor. Bu iki firmayıda bende duydum artık 3e 5e bakmadan güvenli bir şekilde alınabilir buradan. Vatanın %25 indirimi ile siparişleri ayrı sitelerden geçicem inş.

Yukarıda ki ek notunu yeni fark ettim. Anakarta çok para vermek istemiyorum dediğiniz markalardan beğendim ama fiyatları pahalı geldi. Bu fiyata iyi bir onbard ekranlı + hdmi çıkışlı anakart bulmak cidden zor. Ve arkada 6 usb girişinin olması cabası. İşlemci ve ramle performanslı çalışması benim için yeterli. Leptopum olduğu için ekstra maliyetlere girmek istemiyorum. Masaüstünü genelde lazım oluyor ev halkı da kullandığı için böyle iyileştirme yapmakta fayda var.

İlgi ve alakanız için teşekkürler hocam :)
  • Rica ederim, dilerim memnun kalırsınız alacaklarınızdan.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.