Şimdi Ara

Bu şeyin adı nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SONRADAN GELEN DÜZELTME:: Arkadaşlar bulduklarımı paylaşayım:
    1) arabanın kullanım klavuzunda "eşya gözü" yazıyor. ama bu isimle aratınca bi bok çıkmıyor.
    2) "torpido üstü eşya gözü" ya da "upper dash storage" diye aratınca çıkıyor ancak hiçbir yerde ölçüsü yok.
    3) öyle kendi kendinize de ölçebileceğiniz bir şey değil bu zıkım. yamuk yumuş bişey. hamurla falan ölçü alacağız ya da straforla falan halledeceğiz.

--------------------------------------------
    Arkadaşlar bazı arabalarda ön konsolun üst tarafında bozuk para telefon vs koymak için yapılmış bir bölme vardır bilirsiniz.
    tam olarak anlatamadıysam diye aşağıda resmini koydum.

2005 model polo'da var bu şeyden

öncelikle bunun bir adı var mıdır?

sonrasında ise ben bu zıkımın ölçülerini tam olarak nasıl bulabilirim.

adını bilmediğim için arayamıyorum, kendim de ölçemiyorum çünkü tam köşeli değil, kavisli, o kavisi de öğrenmem gerekiyor.

yardım edebilecek olan varsa çok iyi olur :)

Bu şeyin adı nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekno32 -- 12 Eylül 2016; 15:42:06 >

• Doğancıı D kullanıcısına yanıt
    :)
    işte bu bir isim değil, bunu aratınca hiçbir şey çıkmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekno32

:)
    işte bu bir isim değil, bunu aratınca hiçbir şey çıkmıyor.

eşya gözü işte,daha spesifik birşey olabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğan ve Şahin kullanma kılavuzunda "eldiven gözü" olarak geçiyor torpidodaki boşluk. Öyle kalmış aklımda.

• birbişeylik, zımpırtılık diye aratınca da mı yok?
  • PoloClassic75 kullanıcısına yanıt
    olabilir :)

mesela "torpido" gayet de özel bir isim.

google araba torpidosu yazınca istediğini görürsün

ama ben ne yazarsam yazayım göremedim.

hatta arabanın kullanım klavuzunu buldum netten pdf halinde, onda bile baktım bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doğancıı

quote:

Orijinalden alıntı: John Shepard

Doğan ve Şahin kullanma kılavuzunda "eldiven gözü" olarak geçiyor torpidodaki boşluk. Öyle kalmış aklımda.

97 üstü Doğan slx de göğüste böyle bi yer yok.

Daha eski, 90 91 model Şahinimiz vardı. Vites kolunun önünde bir boşluk bulunur. Ondan bahsediyorum.

• torpido paneli üzeri açık eşya yerleştirme alanı/eşya gözü
  • Torpido üstü eşya gözü

• Upper Dash Storage yaz bakalım olucak mı ?
  • Dashboard tepsisi ismi, ama ölçüsü yok.

• Ölçüsü niye lazım?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Parça olarak tam ismini öğrendim VW polo Storage Tray ve parça kodu 6Q0858719 A

• kafa karıştırmamak için başta yazmamıştım, madem sordun söyleyeyim.
    1) benim telefon biraz büyükçe (samsung galaxy note edge). telefon tutucularla aram bi türlü iyi olmadı. araba biraz sallandığında tutucular taşımıyor, sallanıyor düşüyor vs. vs. vs..
    ayarlamaya çalışırken de 3 tane tutucu kırdım.

2) malum araba eski model, bluetooth ile teybe bağlanmıyor. mp3 çalmıyor vs. bu nedenle de bluetooth fm transmitter almayı düşünüyordum.

sonra düşündüm, tam buraya sığacak bi şarj ünitesi yapsam, aynı zamanda kıskaçlı olsa, telefonu da tutsa, içine de bluetooth transmitter koyup butonlarını kutuya koysam falan gibi değişik bişey aklıma geldi.

o nedenle buranın tam ölçüsünü bilirsem, buna tam cuk oturacak, sallanmayacak dolayısı ile düşmeyecek bi şarj ünitesi, tutucu, transmitter yapabilirim diye düşündüm.
    kardeşim makine mühendisliği okuyor, 3d yazıcıyla yapabiliriz o kutuyu dedi, olmadı ahşap bi malzemeden yapabiliriz falan dedi.

ama bu zıkımın adını bilmeden de internetten arayamadık ölçüleri.

mezurayla niye ölçmüyorum: çünkü iç kısmındaki ovalliği hesaplayamazsam tam oturamaz diye düşündüm.

olay budur yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: tekno32

kafa karıştırmamak için başta yazmamıştım, madem sordun söyleyeyim.
    1) benim telefon biraz büyükçe (samsung galaxy note edge). telefon tutucularla aram bi türlü iyi olmadı. araba biraz sallandığında tutucular taşımıyor, sallanıyor düşüyor vs. vs. vs..
    ayarlamaya çalışırken de 3 tane tutucu kırdım.

2) malum araba eski model, bluetooth ile teybe bağlanmıyor. mp3 çalmıyor vs. bu nedenle de bluetooth fm transmitter almayı düşünüyordum.

sonra düşündüm, tam buraya sığacak bi şarj ünitesi yapsam, aynı zamanda kıskaçlı olsa, telefonu da tutsa, içine de bluetooth transmitter koyup butonlarını kutuya koysam falan gibi değişik bişey aklıma geldi.

o nedenle buranın tam ölçüsünü bilirsem, buna tam cuk oturacak, sallanmayacak dolayısı ile düşmeyecek bi şarj ünitesi, tutucu, transmitter yapabilirim diye düşündüm.
    kardeşim makine mühendisliği okuyor, 3d yazıcıyla yapabiliriz o kutuyu dedi, olmadı ahşap bi malzemeden yapabiliriz falan dedi.

ama bu zıkımın adını bilmeden de internetten arayamadık ölçüleri.

mezurayla niye ölçmüyorum: çünkü iç kısmındaki ovalliği hesaplayamazsam tam oturamaz diye düşündüm.

olay budur yani.

Oyun hamuru gibi bir maddeyi oraya doldurup kalıbını çıkarırsınız. Sonra kalıbın ölçüsünü alırsınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• :)
    o da planlarım arasında,
    eğer ölçü bulursam çok temiz olacak, bilgisayarda o ölçülerde çizilebilecek.

ama tabi bulamazsam, oyun hamuru ya da başka bi şeyle doldurup kalıp çıkaracağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Upper Dash Storage yaz bakalım olucak mı ?

çok teşekkürler, sanırım doğru tanım budur.
  • uk79 kullanıcısına yanıt
    haklısın galiba, hiçbir yerde ölçüler yok
  • Böyle teknik detayların internette bilgisi bulunmuyor malesef. Konuyu yukarda görünce oraya yol bilgisayarı gibi bişey yapacak demiştim. Benzermiş. Bende kendi arabamın tork grafiğini bulamadım. :/

Bagaj ve lastik ölçüsü dışında sağlam pek bir bilgi yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.