Şimdi Ara

BU SERVİS FATURASI NORMAL Mİ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
2.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

BU SERVİS FATURASI NORMAL Mİ ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sayın Hocam bu listede önemli olan sizce fiyatlar mı? Aracınız da hangi yağ kullanıldı, hangi Filtreler kullanıldı? Triger, V kayışı ve Bilyası ne marka? en önemlisi Devirdaim neden değişmedi? Bunları biliyor musunuz? Aracınız 200 Bin civarındaysa, bundan sonra aracınızın ömrü, kullandığınız sarf malzemelerin kalitesiyle doğru orantılı, bence en önemlisi bunu düşünün.

• özel servis. araç focus.

• Motor kulağının fiyatı konusunda hiçbir fikrim yok ama diğer parçalar bana normal geldi.

Bu saatten sonra parça fiyatından ziyade işi yapan ustanın kalitesine bakıyorum.

İşini iyi yapan birine verdiğim 100-200 lira gözüme batmıyor, yeterki sonrasında problem yaşamayım.

Geçen ay arkadaşımın başına gelen olayı özetliyim.

Dizel palio hb bir aracı var 2004 model sanırım, vites geçişleri zorlaştığı için özel servise gitti.

Şanzıman yağını değişitrmiş usta, ilk birkaç gün problemsiz kullandı. Sonraki günlerde araç visterlerin tammanına girmemeye başaladı.

Tekrar aynı adama gitti, usta baskı balatanın değişmesi gerektiğini söyledi 3 bin küsür fiyat çıkardı.

Oradan ayrılıp başka bir ustaya gitti.

Sonra gittiği ustanın tespit ettiği sorun, şanzıman yağ tıpasının yerinde olmadığı.

Bir ihtimal gevşek takıldı, sonrasında yerinden çıkıp yağ boşaldı. Diğer ihitmal hiç takılmadı.

• Şu piyasada bedava. Araç kaç km de?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normal gibi, daha uygun olabilirdi belki ama abartı değil.

• The Division Bell kullanıcısına yanıt

200k km dizel.

• Dr. Donanım kullanıcısına yanıt

Sayın Hocam bu listede önemli olan sizce fiyatlar mı? Aracınız da hangi yağ kullanıldı, hangi Filtreler kullanıldı? Triger, V kayışı ve Bilyası ne marka? en önemlisi Devirdaim neden değişmedi? Bunları biliyor musunuz? Aracınız 200 Bin civarındaysa, bundan sonra aracınızın ömrü, kullandığınız sarf malzemelerin kalitesiyle doğru orantılı, bence en önemlisi bunu düşünün.

• bedava. Parçaları bilmem belki dandiktir ama işçilik bedava trigere o kadar yazılır normalde.

• Cam suyu hariç hepsi normal hatta uygun bile. Ama kullanılan yağın, filtrelerin balataların markalarını bilmek lazım. 45-60 liralık filtreler artık bana fazla kalitesiz gibi geliyor. Bugun filtron bile 90-100 lira civarı olması lazım. Böyle bir bakım yaptırcak olsam her şeyi kendim alır sadece işçilik vererek yaptırırdım.

• Triger setinin içinde devirdaim varsa çok normal.

Bu arada filtreler dandik olabilir. Fiyatları cok ucuz

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Linea zincir seti fabrikasyon 950 lira. Sağ motor kulağını 1 sene önce 450 liraya almıştım mesela.

Taktırdıklarınız orjinal ise gayet uygun.

• fiyatlar normal, orjinal parça ya da kaliteli yan sanayi olmasına dikkat edin. balata orjinal değil mesela o fiyata. yağın markası modeli ne onlar önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 10 Şubat 2022; 14:17:5 >
  • yağ ayçiçek yağı olabilir dikkatli olun hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • çok ucuz ya da kalitesiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzzY® -- 10 Şubat 2022; 18:41:40 >
  • Bugün, fiesta için filtre sordum, en az 10 farklı yer aramışımdır. Yağ + hava 150 TL ‘den aşağı yok otosan logolu için .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secohattin -- 10 Şubat 2022; 21:20:31 >
  • Fazla ucuz büyük ihtimalle çok kalitesiz parçalar kullanıldı

• Elektriklilerin bakım masrafı buna göre yok gibi bi şey

• Dünyanın işi yapılmış. Son derece normal.

• motor yağı xenol marka (büyük ihtimalle ortalama altı bir ürün, sonraki bakıma kendim bilindik bir marka alıp götüreceğim). diğer değişen parçalar kaliteli yan sanayi. usta 15 yıllık tanıdığımız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Donanım -- 11 Şubat 2022; 0:12:54 >
  • Fiyat ideal ama söz konusu yağ olunca kalitesen şaşma derim flitrelerde öyle.? Aracin beyni damari kani motor yağidir flitessidir bilinmesik yağ ile bi sonrasi bakimi göremezsin,alicagin yağ shell motul veya total olsun aracina uygun omayli yağ tercih et 100tl fazla ver kalite koksun en azindan.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.