Şimdi Ara

. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
12.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Shiftlenbik

quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

Senin okuduğun üretim tarihi olabilir, nar şarabı güzeldir içilir.Diğer meyvelilere göre daha keskin bir tadı var.

Şöyle bir ibare var üzerinde Dolum tarihi:08.2008/Son Kull. Tar 08.2010/Parti No:Dolum tarihidir

O zaman son tüketim tarihi narlı olmasından dolayı olmuş olabilir, iç bir şey olmaz sadece tadında bozulma olmuş olabilir, yabancı ürünlerde daha
    rastlamadım son kullanma tarihine.

• İÇİLMEZ!

Şarabın yıllanma muhabbeti yüzünden pekçok insanda bu tür bir yanlış anlama oluyor ama şarabın yıllanmasının özel koşulları vardır. Öyle buzdolabında şişenin içinde bekleyen şarap skt geçince bozulur, içilmez. Şarap yıllandırılırken yatay konumda tahta fıçılarda özel mahsenlerde yıllandırılır, öyle kafana göre şarap bekletip içeyim dersen zehirlenirsin. Sakın içme.
  • Beyler 2 bardak içtim tadı iyice sirkeye dönmüş ağzım yüzüm yamuldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kürşat.

Şarabın tarihi mi olur ilk kez duyuyorum. Bekleyince daha makul oluyordu benim bildiğim ?

Mahzende(karanlık ortam), sabit sıcaklıkta ve yatay konumda bekletilirse.
  • Alkolog gelseydi bilgilendirseydi
    Midem ekşidi , yanıyor hafif içmeseydim keşke
  • kimbilir içinde nasıl mantarlar bakteriler cirit atıyor içme sakın skt var ise
  • quote:

Orijinalden alıntı: South7

İÇİLMEZ!

Şarabın yıllanma muhabbeti yüzünden pekçok insanda bu tür bir yanlış anlama oluyor ama şarabın yıllanmasının özel koşulları vardır. Öyle buzdolabında şişenin içinde bekleyen şarap skt geçince bozulur, içilmez. Şarap yıllandırılırken yatay konumda tahta fıçılarda özel mahsenlerde yıllandırılır, öyle kafana göre şarap bekletip içeyim dersen zehirlenirsin. Sakın içme.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChiVaSReGaLWhiskey

köprü altında yatan dayiların yanina git 1 bardak ikram et ölmezse evde devam et ölürse parmak izini şarp şişesinden sil ve oradan uzaklaş

• bende oyle bir sarabı unutumda bende yazıyım..

şişeleme tarihi 2005-2006

ideal tüketim şişelemeden sonra 1-2 yıl yazıyor.

bende bisey olmaz düşünüyordum.konuyu görünce olurmu olmazmı arasında kaldık.
  • Şarapta skt mi olur la? O zaman yıllanan şaraplar öldürür bizi..
  • Konuyu açınca sirinceyi görünce yüzümde istemsiz bir tebessum oldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuyu geçen sene gördüğümü hatırlıyorum. Iyi hortlatmışınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben skt. geçmiş şarapta içtim rakı da hiçbir şey olmadı.
  • En yakın hastanenin önünde fondip yap.
  • Migrostan aldigim 6 ay geçmiş meyveli şarap var bu gece içiçem yarın yazarsam oldurmuyormus anlariz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zannedildiği gibi her şarap yıllandırılmaz, içilebilir olduğundan iyice emin olmadan tüketme derim.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.