Şimdi Ara

Bu Sabah Öldürülüyordum. ( Polis bu tiplere bulaşma dedi) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
3
Favori
44.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
234 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • böyle insanlarla uğraşmak insanı strese sokuyor doğrusu, şimdi benim de işim gücüm var paramı kazanıyorum sporuma gidiyorum, canımın kıymetini biliyorum, böyle bir insanla karşılaşınca kendini ve başkalarının hayatını umursamayan birisiyle, insan kavga etmeye değermi diye düşünmüyor değil. bağırsağına bıçağı soktumu %90 geberdin kan enfeksiyonu yüzünden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armant81

Sorustur plakadan adresini bul gece vakti git gerekeni yap.
    10 senede hapıs yat dıyorsun valla tebrıkler
  • şimdi adam yaralamaya tesebuus vs ceza alabılır ama 5 yıl ıcınde bıdaha yapmamak kaydıyla serbest bırakırlar yanı adama bişey olmaz ama benzer bısey olursa bu sefer hapse girrse bıdaha işte bulamaz sonra cıkınca senı ve diger mahekeeye verenı bulabılır cunku adresını adama verıyorlar mahkemeye verınce. Yanı iç savas boyle oluyor mıllet içerde birbirini yiyor bıcak cekıyor yaralıyor olduruyor vs ama bakanlarad cıkıp hedefımızıze ulaştık 1 mılyon ton komur cıkarttık diyor. E komurler nerde ? Yanı madenlerımız kacırılıyor halkımızda birbirine saldırmaktan ulkenın zengınlerınden haberlerı yok. Olan bu
  • Gecmis olsun dostum, tum yazilanlari okumadim ama bu buyuk ihtimal bir sirketin arabasidir. Kameraya cekince it gibi korkup kacmis. Yani benim de tecrubem bu oc lerin korktuklari tek sey patronlaridir, polis mahkemeden birsey cikmayacagini bilirler. O yuzden sirketi bul ve olanlari anlatan bir mail at. Bu arada olay mahkemelik olursa yalanci sahit bulup uzerine suc bile yikabilirlar maalesef boyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otopark -- 20 Ocak 2019; 14:7:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen polislere bakma uğraşma diye demişler kanıtın yok ise boşa uğraşırsın diye demişler kanıtın var ise mahkemede her türlü cezasını bulur yok ise yapacak bir şey yok çünkü bu tür binlerce vaka geliyor adamlara herkes birbirini suçluyor kim haklı kim haksız kanıt olmadan ceza verilemiyor
  • Boş boş konuşup adamı boşa heveslendiriyorsunuz, o adam o kadar ufak bir şey için bıçak çekiyorsa bir gün o bıçağı sana saplar. O adamın hayattan beklentisi kalmamış ki zaten kimse umrunda değildir öyle kişiler zaten bir gün birilerine patlar , umarım sen olmazsın. Biz zaten şansa yaşıyoruz 10 yıl önce ;ben park sorunu yüzünden kavga ettim. 4 kişi oldular kolumu kırıp üzerine bıçakladılar. 1 gün bile hapse girmediler. Ağır cezada yargilandilar 2 yil ceza aldılar ama suç işlemedikleri sürece serbestler. Üzerine ben basit yaralamadan ceza aldım. Kişi başı 2 ay. Para cezasına çevirdim kişi başı 2400 TL ödedim ve 24 taksitte ödeyebildiğim için 24 ay sabıka kaydimi sildiremedimve işde bulamadım.

Başka bir olay daha anlatayım bir arkadaşımın başına geldi; bir kaç binada kapıcı olarak çalışan, ekmeğinde olan birisidir. Neyse bir binadan diğerine geçerken kız arkadaşıyla yürüyen bir genç var. Bir şekilde kurusıkı dan çevirme bir tabanca elde etmiş. Kız arkadaşına hava atmak için ''Bak şimdi ne yapacam!'' dedikten sonra gidip arkadaşımın kafasına sıkıyor. Kafasının yarısını çıkarıp 3 ay karnına dikiyorlar ve geri yerine koyuyorlar. Hala yaşıyor ve çocukları var ve evini geçindiriyor ama zihinsel ve fiziksel olarak %100 değil... Bu yüzden şansa yaşıyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 20 Ocak 2019; 14:30:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Polis haklı maalesef. Bu ülkede adalet yok . Olduğu kadarı da çok yavaş .

İstanbul'da yaşamadığıma şükrediyorum. Anadolu'nun tüm çöpü gelmiş toplanmış .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tarz olayların peşini bırakmayın ki bu adam ve bu adamın çevresi kendine çeki düzen versin. Vermek zorunda çünkü.

Sessiz kaldıkça bu magandalık devam edecek. İnsanlar birbirlerinin hakkına saygı göstermeyi öğrenmeli. Yaşa başa bakmadan reşit olan her insan bunu bilmeli ve ona göre yaşamalı.

Sorsan hepimiz müslümanız, hoşgörü diniyiz; yersen..

• Araç kamerası.

• Jeg Elsker Norge kullanıcısına yanıt
    ne caniliği.
    bu ülke öyle insanlar olmasa şaha kalkar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geçmiş olsun

Maalesef polisler doğruyu söylemiş o adam büyük ihtimalle hiç ceza almazdı

Çünkü benim başıma da benzer bir olay geldi adamın hırsızlığını yakaladığımda beni ölümle tehdit etti bende polise gidip belki 1 saat ifade verdim benim ifadem uzerine adamın ifadesini aldılar savcılık takipsizlik verdi devlet memuru olmama ve bu olayların görevimin başındayken olmasına rağmen savcı tenezzül edip tekrar ifade bile istemedi benden daha sonra aynı adam beni silahla vurmaya geldi zorla ikna ettik vazgecirdik ama birşey çıkmayacağını bildiğim için şikayetçi bile olmadım

Bu günlerde yine bir baska eşkıya günlerce beni tehdit etti yine şikayetçi olmadım çünkü biliyorum ki sadece gidip ifade verip gelecekler ve bana daha fazla düşman olacaklar

Maalesef kanunlarımızda tehdit suçunun caydırıcı bir cezası yok

Kanunlar dürüst adamlar için eşkıyalar için hiçbir caydırıcılığı yok onlar için hapse girmek yüksek lisans gibi birşey.

• Olayı her zaman tek kişi tarafından dinlemeyi sevmem. Genelde çoğu zaman yalan yanlış şeylerde çıkabiliyor. Ya da çarpıtılıyor.

Konuyu açan kişinin anlattığı gibiyse olay geçmiş olsun. Ölümden dönmüş. Ama belki de olay böyle değil. Belki de adam bıçak çekmedi. olay bambaşka. Konuyu açan bu kişiyle kavga etti ve insanları örgütlemek ve plakayı ifsalamak için böyle bir şey yaptı. Kanunen adam seni plakasını ve suratını yayınladığın için mahkemeye verebilir. Verirse de haklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Egeli3543

Geçmiş olsun

Maalesef polisler doğruyu söylemiş o adam büyük ihtimalle hiç ceza almazdı

Çünkü benim başıma da benzer bir olay geldi adamın hırsızlığını yakaladığımda beni ölümle tehdit etti bende polise gidip belki 1 saat ifade verdim benim ifadem uzerine adamın ifadesini aldılar savcılık takipsizlik verdi devlet memuru olmama ve bu olayların görevimin başındayken olmasına rağmen savcı tenezzül edip tekrar ifade bile istemedi benden daha sonra aynı adam beni silahla vurmaya geldi zorla ikna ettik vazgecirdik ama birşey çıkmayacağını bildiğim için şikayetçi bile olmadım

Bu günlerde yine bir baska eşkıya günlerce beni tehdit etti yine şikayetçi olmadım çünkü biliyorum ki sadece gidip ifade verip gelecekler ve bana daha fazla düşman olacaklar

Maalesef kanunlarımızda tehdit suçunun caydırıcı bir cezası yok

Kanunlar dürüst adamlar için eşkıyalar için hiçbir caydırıcılığı yok onlar için hapse girmek yüksek lisans gibi birşey.
    ABD'de tehditin sonu ömür boyu hapis olabiliyor.orada herkeste silah var,akıllı olmak zorundalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: One Shot One Kill

Mantığa bak. Bu mantık ile kimseye ceza verilmez. Birisi canını sıktı diye milleti bicaklasin. Kiz arkadaşindan ayrildi diye millete tecavüz etsin vs. diye çok uzar bu. Ondan sonrada çok borcum şu derdim var vs var bu sebeple yaptım. Var mı öyle ucuza kurtulmak. Şu ulkede adalet yok ki millet ayağını denk alsin. Herif bicak çekiyor bir de adamın boğazına sallıyor. Bunun neyi affedeyim? Ne derdi varsa banane. Derdinden benim canımı yakmaya ne hakkı var? Bu mantıkla her zaman bir ezilen haksızlığa uğrayan var. O acisini başkasından çıkarsın. Zarar görenin canı sıkılsin başkasina zarar versin. Olur mu öyle saçmalık.

Ceza verilmesin mi dedim ben? Elbette ceza almali. Ama oldurmek canice. Biz kimiz ki bir insanin hayatini "bu yasamasa da olur" diyerek hice sayacak cureti kendimizde bulabiliyoruz?
    Kisasa kisas hukuk sistemi bu, modern insan dusuncesi degil.
    Duzgun oku yazdiklarimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mephalay -- 20 Ocak 2019; 15:43:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Herhangibirkullanici

Merhabalar, benim de beynimde Kist var.

Ama aracımla dönülmemesi gereken yerden dönüp, aracımı insanların üzerine sürüp, kimsenin boğazına bıçak sallamıyorum.

Bogaza bicak sallamanin cezasi neyse, onu cekmeli zaten. Adami sucsuz ilan etmiyorum. Oldurmenin "canice" oldugunu anlatmaya calisiyorum.

Insanlari suc isleme egilimine sokan sosyal sebeplerden bahsedip, suc isleyen bir insanin tek basina suclu olamamasindan bahsetmeye calistim ama hic anlasilamamis sanki. Oldurun gitsin.

• Yasadigi sikintiyi baskasina yasatmayan insan olmaz. Bir yerlerden cikar o. Hic kimseye yansitmasa kendine yansitacak.
    Bak sen cok sikinti cekmissin ama kimseye zarar vermemissin. Seni odullendirmemiz gerekiyor demiyoruz kimseye. Zaten normali o. Ama insan davranislarini boyle negatif seyler etkiler, sadece bireyleri cezalandirmak sonuc getirmez.
    Cezalandirmaliyiz ama yok etmek kesinlikle canice. Daha iyisini yapabiliriz.
    Fakirligin ve egitimsizligin arttigi cografyalarda suc orani da paralel artar.

• Geçmiş olsuni ucuz kurtulmuşsun. Polislerin tavrına bakılırsa şikayet etsen de eline hiçbirşey geçmeyecek belli.
  • Polisler uğraşmamak için yapmışlar savcılığa gidip suç duyurusunda bulunun ayrıca polislerin size olan tavrınıda savcı bey e anlatın size verilecek dosya numarasını bana gönderin cumhuriyet başsavcısı dayım oluyor kendisine gidip ricada bulunurum sorun değil

• şu olay başka ülkede yaşansa adamın dübüründen kan alırlar.

sağa dönüşlerde yayalar için durduğum zamanlar kaç kere vuruyorlardı arkadan.yol verdiğim için yemediğim küfür korna kalmadı. bazen yayalar bile kızdı ne duruyorsun geç diye. yapacak birşey yok. iq su çok çok düşük insanların. en kısa zamanda arkana bakmadan kaçmak lazım..
  • Dostum polise gitme onlar hemen hemen hicbir sey yapmaz

1)ya savciliga git (en mantiklisi)

2)valilige hem polisleri hem kamyoncuyu sikayet et (bence ugrasma)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.