Şimdi Ara

BU SAATTEN SONRA YABANCI YATIRIMCIYI BIRAK YERLİ YATIRIMCI BİLE GELMEZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
2
Favori
5.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 3 ay
 • Cevaplayan Üyeler 42
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 5 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Favoriye Eklediklerim 2
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • MiLLETiNVEKiLi (17 mesaj) coupant (10 mesaj) TechVET (10 mesaj) cemsinan (6 mesaj) serafon (3 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (35 mesaj) Mobil (43 mesaj) Mini (9 mesaj) (2 mesaj) (1 mesaj)
 • @
115 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> BU SAATTEN SONRA YABANCI YATIRIMCIYI BIRAK YERLİ YATIRIMCI BİLE GELMEZ
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Baksana iddaalara, otele sırayla 3 kişi çöküyor, marinaya çöken çökene, köfteci yusuf a çökmeye çalışıyor öteki, biri feto borsası ayağına çökmeye çalışıyor. Otele, marinaya çöken adam senin 300-400bin yatırdığın yere de çöker. Bunları duyan yatırımcı korkup kaçtı bile şimdiden.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > • şaşıcak bir şey yok çinin yayılma taktiği ayrıca adamların hiç bir zararı olmaz dolar kuruna bakın verdikleri maaş köle resmen.


  Çinin stratejisini taaaa göktürk yazıtlarında okuyabilirsiniz..


  Çin halkının sözleri tatlı, ipeklileri yumuşakmış. Tatlı sözle, yumuşak ipeklilerle kandırıp uzaktaki halkları bu şekilde kendilerine yaklaştırırlarmış. Yakına yerleştikten sonra da gereken kötülüğü orada düşünürlermiş. Bilgili ve yiğit insanları ilerletmezlermiş. Bir kişi suç işlerse bütün kavmini, halkını, akrabalarına varıncaya kadar öldürmezlermiş.


  buyrun okuyun istediğiniz gibi yorumlayın...

  5 kuruşu olmayan adam bile kaçmanın derdinde. Milyon dolara işletme kuran adam ne diye uğraşsın ülkeyi yönetenlerle?

  Google ve Facebook bu ülkenin gençlerinden çıkmış olsaydı, büyük ihtimal haklarında Fetocu oldukları ileri sürülüp bütün mallarına el konulurdu. Bu ülkede fakir olmak ayrı zengin olmak ayrı dert

  20 yıldır tekstil sektöründeyiz. İlk defa çeklerimiz döndü ve çek dönmesi bir firmanın bitişi anlamına gelir bilen bilir. Ülkede şuan üretim yapanlara teşvik değil köstek olunuyor. Vergiler, öndemeyen paralar, dışa bağımlılık, döviz kurundaki oynaklık, banka faizleri hepsi toplanınca karın tokluğuna çalıştığınızı farkediyorsunuz üstüne sinir stresi cabası.
  Yazdığınız çekler karşılıksız çıkıyor yani vadesi gelen çekinizi ödeyemiyorsunuz, bunun sonucunda o çeki elden ele kullanan herkes mağdur oluyor o çeki teminata koyup çek karşılığı kredi kullandıran banka mağdur oluyor. O çeki ilk yazan ve ödeyemeyen firma da bu yüzden karalisteye alınıyor hem bankalar hem diğer firmalar tarafından 1-2 ay sonrası aldığı krediler geri isteniyor tabiki ödeyemiyorsun hesabına bloke koyuluyor ötesi dava ve icra ama tabi konkardota iflas bilmem ne hükümet bissürü yasa çıkardı bunları ötelemek için çünkü yüzbinlerce batık firma var. Üstüne bu yasaları kullanarak piyasayı dolandırıp kaçan bissürü insan var.
  Biz sağlık sektöründe kamu ihalelerine giriyoruz aklınıza beşli çete gibi bişe gelmesin cüzi miktarlar bizim işlerimiz devletin 1 yıl önce ödemesi gereken ödemeler gelmedi sözleşmede hakediş vadeleri yazmasına rağmen . Ama kimi kime dava etceksiniz. Hiçbir hukuksal yaptırımı yok devleti icra edemiyorsunuz. Arayıp sorunca herkes suçu birbirine atıyor para yollamıyor maliye bakanlığı diyorlar. Bu ödemelerimizi bir gün alırsak inşallah çekilmeyi düşünüyoruz piyasadan borçlarımızı kapatıp . Şuanda yukarıda birileri tüm sektörlerde tekel firmalar yaratmaya çalışıyor, inşaat turizm gıda şimdi de sağlık, biz küçük-orta ölçekli bir firmaydık 20 yıldır süregeliyorduk ama bizi bile bitirdiler böyle böyle, neden? Çünkü işimizi hakkıyla yapıp birilerine peşkeş çekmedik diye anladınız dediğimi.
  Geçen ay çek ödemeleri 1 ay donduruldu tüm sektörler felç oldu çıkıp bir kişi konuşmadı yer yerinden oynaması lazımdı aslında. Düşünsenize işçilerinizin parasını ödemek için o çeki bekliyosunuz ve devlet yok bi ay bekle diyor .
  Kusura bakmayın içimi döktüm ama 2 yıldır hergün stresten saçlarımız kalmadı kafada . Haberlerde kaybolan milyar milyon dolarları görünce düşünün bizim gibi insanların hallerini. Ha bu arada vergilerimizi hala çatır çatır ödüyoruz mecbur yoksa çöküyorlar üstünüze.
  Ümmetin GASPÇISI olanlardan kurtulmadıkça Türkiyenin hali harap.

  Mala, mülke çökme yapılıyor devlet eliyle.
 • Uzaklaştırılmış 15 gün cezanın, 14 gün 8 saat 59 dakika kadarı kaldı.

  sabanci ülker vs vs aklima gelenler..


  alintidir:

  https://odatv4.com/turkiyeden-kacan-yerli-sermaye-oyle-bir-rakama-ulasti-ki...-22011916.html


  22.01.2019 08:16  


  durumu özetliyor simdi daha beter....


  Türkiye'den kaçan yerli sermaye öyle bir rakama ulaştı ki... 

  Türkiye krizden çıkış için umudunu yurtdışından gelecek kaynağa bağlarken ülkeden sermaye çıkışı hız kazandı. Bir yılda 3.6 milyar dolar yurtdışına çıktı.


  Türkiye artan işsizlik ve yavaşlayan ekonomiye çare olarak gördüğü yurtdışından gelecek sermayeye umudunu bağlarken, son bir yılda Türkiye'ye gelen sermaye hızla azaldı, ülkeden ayrılan yerli sermaye 3.6 milyar dolara ulaştı. Ülkeden sermaye çıkışı hızlanırken yabancı sermaye girişinin yavaşlamasında hukuk sisteminin bozulması ile ülke kredi notunun düşmesinin etkili olduğu uyarısı yapıldı.

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Türkiye'ye gelen ve Türkiye'den giden doğrudan yatırımlardaki gelişmeleri içeren raporunun Ocak 2019 sayısını yayımladı.

  GİDEREK ARTIYOR

  Rapora göre, Türkiye'den yurtdışına giden (ODI) ve yurtiçine gelen (FDI) doğrudan yatırımların seyrini gösteren ODI/FDI oranı Kasım 2018 tarihi itibarıyla, 2017'nin sonuna göre 7.7 puan birden yükselerek yüzde 24.7'den yüzde 32.4'e çıktı. ODI/FDI oranındaki bu tehlikeli tırmanış, yerli sermayenin yurtdışına kaçışının, yabancı yatırımcıların yurtiçine gelişinden daha hızlı arttığını ifade ediyor.

  TEPAV'ın raporuna göre, 2017 yılı sonunda yurtdışından 10 milyar 922 milyon dolarlık yabancı sermaye Türkiye'ye yatırım için gelmiş, buna karşılık Türkiye'den 2.7 milyar dolar yerli sermaye çıkışı olmuştu. Geçen yılın kasım ayı sonuna gelindiğinde ise yıllık bazda ülkeye gelen yabancı sermaye tutarı sadece 167 milyon dolar artışla 11 milyar 89 milyon dolara çıkarken, ülkeden kaçan yerli sermaye 897 milyon dolar birden artarak 3 milyar 598 milyon dolara fırladı.

  YATIRIMLAR AZALDI

  Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre, TEPAV raporunda, Türkiye'ye gelen ve giden yerli-yabancı sermayedeki olağanüstü bozulmanın yanı sıra, yabancıların Türkiye'de, yerlilerin ise yabancı ülkelerde gerçekleştirdiği yatırımlarına ilişkin çok kritik veriler de yer aldı. Rapora göre 2018'in Ocak-Kasım aylarını kapsayan 11 aylık dönemde yerli yatırımcıların başka ülkelerde gerçekleştirdiği yatırım tutarı, 2017'nin 11 aylık dönemine göre 745 milyon dolar birden artarak 3 milyar 585 milyon dolara çıktı. Buna karşılık yabancı yatırımcıların Türkiye'de gerçekleştirdiği yatırım aynı dönemde 1 milyar 135 milyon dolar birden azalarak 6 milyar 573 milyon dolardan 5 milyar 438 milyon dolara geriledi.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Larry -- 8 Haziran 2021; 17:39:58 >
  |
  |
 • Yüzbaşı
  312 Mesaj

   
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7EE534877 -- 11 Haziran 2021; 2:38:37 >
 • Yarbay
  10981 Mesaj

  Ferit şahenk görmüştü bunu adam teker teker herşeyini sattı

 • Yarbay
  3323 Mesaj

  ben oppo xıoamı şaşırıyorum :D

  |
  |
  Romanitas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yüzbaşı
  312 Mesaj

  şaşıcak bir şey yok çinin yayılma taktiği ayrıca adamların hiç bir zararı olmaz dolar kuruna bakın verdikleri maaş köle resmen.


  Çinin stratejisini taaaa göktürk yazıtlarında okuyabilirsiniz..


  Çin halkının sözleri tatlı, ipeklileri yumuşakmış. Tatlı sözle, yumuşak ipeklilerle kandırıp uzaktaki halkları bu şekilde kendilerine yaklaştırırlarmış. Yakına yerleştikten sonra da gereken kötülüğü orada düşünürlermiş. Bilgili ve yiğit insanları ilerletmezlermiş. Bir kişi suç işlerse bütün kavmini, halkını, akrabalarına varıncaya kadar öldürmezlermiş.


  buyrun okuyun istediğiniz gibi yorumlayın...

  9600_G_T kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • 5 kuruşu olmayan adam bile kaçmanın derdinde. Milyon dolara işletme kuran adam ne diye uğraşsın ülkeyi yönetenlerle?

 • Binbaşı
  1644 Mesaj
  Venezuella’dan herkes kaçtı, sonuç ortada.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  4746 Mesaj

  Çocukluk arkadaşım Edremit Körfezi'nde çay bahçesi kiralamıştı. Önünde şezlong kiralanıyor. Para basan mekandı.

  Mal sahibine, adını bileceğiniz bir Doğu Karadeniz mafya çetesi bulaştı. Hatta yanlış hatırlamıyorsam, kadını ortadan kaldırdılar.

  Bizimkilerle bir toplantı yapmışlar. "Alın size 100 000`lik bir senet. Burayı boşaltacaksınız." demişler.

  Resmen bedavaya elleeinden aldılar mekanı. Ama yan taraftaki Yörsan'a dişleri geçmedi. Çünkü arkasında Vanlı eski bakan var.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  4961 Mesaj
  20 yıldır tekstil sektöründeyiz. İlk defa çeklerimiz döndü ve çek dönmesi bir firmanın bitişi anlamına gelir bilen bilir. Ülkede şuan üretim yapanlara teşvik değil köstek olunuyor. Vergiler, öndemeyen paralar, dışa bağımlılık, döviz kurundaki oynaklık, banka faizleri hepsi toplanınca karın tokluğuna çalıştığınızı farkediyorsunuz üstüne sinir stresi cabası.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haykıran Bıngıldak -- 9 Haziran 2021; 12:13:40 >
  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  5160 Mesaj

  mafya devlete çökmüş

 • Yarbay
  2125 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

  20 yıldır tekstil sektöründeyiz. İlk defa çeklerimiz döndü ve çek dönmesi bir firmanın bitişi anlamına gelir bilen bilir. Ülkede şuan üretim yapanlara teşvik değil köstek olunuyor. Vergiler, öndemeyen paralar, dışa bağımlılık, döviz kurundaki oynaklık, banka faizleri hepsi toplanınca karın tokluğuna çalıştığınızı farkediyorsunuz üstüne sinir stresi cabası.

  hocam çek dönmesi ne demek anlatır mısınız bilmiyorum da

 • Yüzbaşı
  692 Mesaj

  Hristiyan Rusya’daki oligarşik mafya düzenine özenen sözde Müslüman (!) akp nin icraatları


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  4961 Mesaj

  Yazdığınız çekler karşılıksız çıkıyor yani vadesi gelen çekinizi ödeyemiyorsunuz, bunun sonucunda o çeki elden ele kullanan herkes mağdur oluyor o çeki teminata koyup çek karşılığı kredi kullandıran banka mağdur oluyor. O çeki ilk yazan ve ödeyemeyen firma da bu yüzden karalisteye alınıyor hem bankalar hem diğer firmalar tarafından 1-2 ay sonrası aldığı krediler geri isteniyor tabiki ödeyemiyorsun hesabına bloke koyuluyor ötesi dava ve icra ama tabi konkardota iflas bilmem ne hükümet bissürü yasa çıkardı bunları ötelemek için çünkü yüzbinlerce batık firma var. Üstüne bu yasaları kullanarak piyasayı dolandırıp kaçan bissürü insan var.
  Biz sağlık sektöründe kamu ihalelerine giriyoruz aklınıza beşli çete gibi bişe gelmesin cüzi miktarlar bizim işlerimiz devletin 1 yıl önce ödemesi gereken ödemeler gelmedi sözleşmede hakediş vadeleri yazmasına rağmen . Ama kimi kime dava etceksiniz. Hiçbir hukuksal yaptırımı yok devleti icra edemiyorsunuz. Arayıp sorunca herkes suçu birbirine atıyor para yollamıyor maliye bakanlığı diyorlar. Bu ödemelerimizi bir gün alırsak inşallah çekilmeyi düşünüyoruz piyasadan borçlarımızı kapatıp . Şuanda yukarıda birileri tüm sektörlerde tekel firmalar yaratmaya çalışıyor, inşaat turizm gıda şimdi de sağlık, biz küçük-orta ölçekli bir firmaydık 20 yıldır süregeliyorduk ama bizi bile bitirdiler böyle böyle, neden? Çünkü işimizi hakkıyla yapıp birilerine peşkeş çekmedik diye anladınız dediğimi.
  Geçen ay çek ödemeleri 1 ay donduruldu tüm sektörler felç oldu çıkıp bir kişi konuşmadı yer yerinden oynaması lazımdı aslında. Düşünsenize işçilerinizin parasını ödemek için o çeki bekliyosunuz ve devlet yok bi ay bekle diyor .
  Kusura bakmayın içimi döktüm ama 2 yıldır hergün stresten saçlarımız kalmadı kafada . Haberlerde kaybolan milyar milyon dolarları görünce düşünün bizim gibi insanların hallerini. Ha bu arada vergilerimizi hala çatır çatır ödüyoruz mecbur yoksa çöküyorlar üstünüze.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haykıran Bıngıldak -- 9 Haziran 2021; 13:2:9 >
  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  mrslimshady kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yüzbaşı
  487 Mesaj

  Ben bile bankada para tutmuyorum, TL ye de sadece ihtiyaç olunca geçiyorum. Malumlar olduğu sürece güvenim sıfır. Malumlar postalansın yabancı yatırımcı akın akın gelir.  

 • Yarbay
  2125 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

  Yazdığınız çekler karşılıksız çıkıyor yani vadesi gelen çekinizi ödeyemiyorsunuz, bunun sonucunda o çeki elden ele kullanan herkes mağdur oluyor o çeki teminata koyup çek karşılığı kredi kullandıran banka mağdur oluyor. O çeki ilk yazan ve ödeyemeyen firma da bu yüzden karalisteye alınıyor hem bankalar hem diğer firmalar tarafından 1-2 ay sonrası aldığı krediler geri isteniyor tabiki ödeyemiyorsun hesabına bloke koyuluyor ötesi dava ve icra ama tabi konkardota iflas bilmem ne hükümet bissürü yasa çıkardı bunları ötelemek için çünkü yüzbinlerce batık firma var. Üstüne bu yasaları kullanarak piyasayı dolandırıp kaçan bissürü insan var.
  Biz sağlık sektöründe kamu ihalelerine giriyoruz aklınıza beşli çete gibi bişe gelmesin cüzi miktarlar bizim işlerimiz devletin 1 yıl önce ödemesi gereken ödemeler gelmedi sözleşmede hakediş vadeleri yazmasına rağmen . Ama kimi kime dava etceksiniz. Hiçbir hukuksal yaptırımı yok devleti icra edemiyorsunuz. Arayıp sorunca herkes suçu birbirine atıyor para yollamıyor maliye bakanlığı diyorlar. Bu ödemelerimizi bir gün alırsak inşallah çekilmeyi düşünüyoruz piyasadan borçlarımızı kapatıp . Şuanda yukarıda birileri tüm sektörlerde tekel firmalar yaratmaya çalışıyor, inşaat turizm gıda şimdi de sağlık, biz küçük-orta ölçekli bir firmaydık 20 yıldır süregeliyorduk ama bizi bile bitirdiler böyle böyle, neden? Çünkü işimizi hakkıyla yapıp birilerine peşkeş çekmedik diye anladınız dediğimi.
  Geçen ay çek ödemeleri 1 ay donduruldu tüm sektörler felç oldu çıkıp bir kişi konuşmadı yer yerinden oynaması lazımdı aslında. Düşünsenize işçilerinizin parasını ödemek için o çeki bekliyosunuz ve devlet yok bi ay bekle diyor .
  Kusura bakmayın içimi döktüm ama 2 yıldır hergün stresten saçlarımız kalmadı kafada . Haberlerde kaybolan milyar milyon dolarları görünce düşünün bizim gibi insanların hallerini. Ha bu arada vergilerimizi hala çatır çatır ödüyoruz mecbur yoksa çöküyorlar üstünüze.

  teşekkrler hocam açıklama için

  |
  |
 • Yarbay
  4441 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: DH | equ*

  Ferit şahenk görmüştü bunu adam teker teker herşeyini sattı

  aynen he doğru, hatta büyük bi marina açmıştı kendisi ege de, rte de katılmıştı açılışına ne oldu o?

 • Yüzbaşı
  582 Mesaj

  Google ve Facebook bu ülkenin gençlerinden çıkmış olsaydı, büyük ihtimal haklarında Fetocu oldukları ileri sürülüp bütün mallarına el konulurdu. Bu ülkede fakir olmak ayrı zengin olmak ayrı dert

 • Yarbay
  2675 Mesaj
  Ümmetin GASPÇISI olanlardan kurtulmadıkça Türkiyenin hali harap.

  Mala, mülke çökme yapılıyor devlet eliyle.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
Webtures SEO;SEO Nedir?
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.