Şimdi Ara

Bu saatten sonra makine alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimde s8 telefon ve nx300 gövde var. 4 bin lira param var. Artık telefonlar o kadar gelişti ki makine almak doğru iyi bir seçenek mi bilmiyorum.

4 bin liranın 2 si Panasonic gx85 alıp bin liraya da alabileceğim en iyi lensi alacağım. geri kalan paraya bir kaç ay sonra bin daha ekleyip xiaomi mi9 alıp kenara çekileceğim.

Diğer seçenek ise bütün parayı Mi Note 10 veya huawei p30 pro gibi bir cihaza gömüp hem telefon hem kamera niyetine kullanacağım. Amma velakin bir telefom dslr yerini tutar mı emin olamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 15 Aralık 2019; 19:15:33 >

• Yerini tutamaz ama çoğu durumda çok daha faydalı olur. D-slr + lensleri = iyi bir şey alayım desen 6 -10 bin TL demek. O ise 3-4 bin liralık bir cep tel ile yapabilecekleriniz, üretebilecekleriniz çok daha fazla oluyor. Tabi sizin de kendinizi cep tel ile üretmek üzere eğitip, geliştirmeniz gerekir. Günümüzün akıll telefonları 1 tek foto işine yaramıyor. Fotoğraf + diğer yetenekleri ile 1001 türlü kazanç kapılarının yollarını açıyor akıllı telefonlar. 70 yaşındaki annem 6 aydır akıllı telefonundaki bir uygulama ile ürün satışı yapıyor, ürünleri kendisi üretiyor, kendisi fotoğraflıyor vs. hepsini 1 tek cep telefonu ile yapıyor, aylık gelidi 500-700 TL arasıda !.. 10 yıldır fotoğraf makinası kullanıyorum 1 tek ay olsun fotoğraf makinamdan sebep ayda 500 TL para kazanmış değilim !..
    parayı illa harcamak zorunda mısın? şu tüketim çılgınlığından kurtulun.
    samsung s8 kötü mü fotoğraf çekiyor ki yeni telefon alıyorsunuz.

fotoğraftan para kazanıyor olsanız o vakit derim ki git 15000tl lik fotoğraf makinesi al. çektiğiniz fotoğrafları tutup instagrama atıyorsunuz. instagram da zaten full frame ile çekilmiş fotoğraf ile cep telefonu ile çekilmiş fotoğraf ayırt edilemiyor. çünkü çok sıkıştırılıyor görüntü kalitesi ve netlik kayboluyor.
  • Yerini tutamaz ama çoğu durumda çok daha faydalı olur. D-slr + lensleri = iyi bir şey alayım desen 6 -10 bin TL demek. O ise 3-4 bin liralık bir cep tel ile yapabilecekleriniz, üretebilecekleriniz çok daha fazla oluyor. Tabi sizin de kendinizi cep tel ile üretmek üzere eğitip, geliştirmeniz gerekir. Günümüzün akıll telefonları 1 tek foto işine yaramıyor. Fotoğraf + diğer yetenekleri ile 1001 türlü kazanç kapılarının yollarını açıyor akıllı telefonlar. 70 yaşındaki annem 6 aydır akıllı telefonundaki bir uygulama ile ürün satışı yapıyor, ürünleri kendisi üretiyor, kendisi fotoğraflıyor vs. hepsini 1 tek cep telefonu ile yapıyor, aylık gelidi 500-700 TL arasıda !.. 10 yıldır fotoğraf makinası kullanıyorum 1 tek ay olsun fotoğraf makinamdan sebep ayda 500 TL para kazanmış değilim !..
  • Valla ikisi çok farklı şeyler. Telefon makinenin yaptıklarını yapamadığı gibi, Makine de her zaman yanınızda olamayacaktır. Ben telefonunuz olduğunu varsayıyordum. Telefon yoksa zaten öncelik telefon olmalı bence. Jiddi arkadaşımızın dediği gibi iyi bir telefon her zaman daha fazla işe yarayacaktır gün içinde. Bütçeniz makine için biraz eksik kalıyor açıkçası.
  • yldrm224 kullanıcısına yanıt
    konuya aslında yazmıştım s8 telefonum ve nx300 gövdem var telefonumdan memnunum aslında ama değiştirmek istiyorum sıkıldım falan azıcık para da biraz hediye gibi bir şey oldu havadan

Şu an manuel lensler ile nx300 kullanıp p30 pro almayı düşünüyorum o düsünecedeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 15 Aralık 2019; 22:5:18 >
  • Penanggalan kullanıcısına yanıt
    Ben de benzer durumdayım.

A6000+ 50mm 1.8
    veya
    tz200 gibi bişey olabilir diye düşünüyorum.

Geniş açıda tel yetiyor bana ama 50mm ve üstü odaklarda makina fark atıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 15 Aralık 2019; 23:46:7 >
  • parayı illa harcamak zorunda mısın? şu tüketim çılgınlığından kurtulun.
    samsung s8 kötü mü fotoğraf çekiyor ki yeni telefon alıyorsunuz.

fotoğraftan para kazanıyor olsanız o vakit derim ki git 15000tl lik fotoğraf makinesi al. çektiğiniz fotoğrafları tutup instagrama atıyorsunuz. instagram da zaten full frame ile çekilmiş fotoğraf ile cep telefonu ile çekilmiş fotoğraf ayırt edilemiyor. çünkü çok sıkıştırılıyor görüntü kalitesi ve netlik kayboluyor.
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Para bizim değil, istediği gibi harcar
    Fotoğraf için de dediğin geniş açıda doğru sayılır. Ama telede 150mm, 300mm de filan çekilen fotolarda telefonlar hala çöp.
    Bu yüzden DSLR set dizmek yerine bir adet kaliteli telefon bir adet de telefonun çekemeyeceği şeyleri çekebilecek makina almak mantıklı bence.

Şuan telefonla bu çekilemez mesela.
    Bu saatten sonra makine alınır mı ?

Ayrıntılar imzamdaki linkte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 19 Aralık 2019; 14:26:50 >

• multimatom kullanıcısına yanıt
    yahşi doğa fotoğrafçılığı yapmayacaksa zoom lense gerek yok. bir vakitler benim sigma 50-500mm lensim vardı hem de oympus makine de kullanıyordum çarpan değeri de çoktu. kuş fotoğrafçılığı falan yapıyordum 1-2 sene sonra o hevesten soğudum. makinemi de ekipmanlarımı da sattım.
  • Profesyonel değilsen gereksiz harcama. Tek fark artık gece çekiminde neredeyse.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim görüşüm, (tabii ki ne amaçla kullanacağına da bağlı olarak değişir) ama genel anlamda kaliteli bir makine her zaman cep telefonuna tercih edilmelidir.

Ama yalnızca iyi fotoğraflar çekmek için (profesyonel değilsen yada hobi olarak görmüyorsan) düşünüyorsan ve nasıl olsa her iki senede bir de telefon değiştiriyorsan bence de makineye gerek yok. Bu sefer de işin içine video giriyor. Orta kaliteli de olsa bir aynasız makine ile çektiğin kapalı mekan video kalitesini en iyi cep telefonlarında bulamayabilirsin.

Lensi değişen bir makine ile o makineyi seneler boyu kullanabilirsin ama bir cep telefonu, 2 sene sonra yazılım güncellemesi gelmeyecek yada gelen de yeni modeli satın alman için kamera performansını bozacak!
    Bunun dışında telefonlardaki sensör ile aynasızlar da bulunan sensör bir değil! Bunun sonucunu en iyi birebir yaptığın çekimlerle anlayabilirsin.

Örneğin bak nx300 üm var diyorsun. 2013 senesinde piyasaya çıkan bir makine bu.. peki 2013 senesinseki telefonun nerede ? ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• aslında ışık varsa yeni telefonlar çok kullanışlı hale geldi. geniş açı zoom makro ve normal kamera olarak 4 kameralı telefonlar var artık. düşünsenize çantanızda 4 lens taşımanız gerekecek bunları yapmak için. eskiden telefonlar geniş açı macro ve zoom da yetersizdi slr makineyi sırf bundan seçmek gerekebiliyordu. artık ışığın olduğu ortamda facebook instagram için telefon bunları rahatlıkla halledebiliyor artık.
  • Son durum nedir?
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Almadım
  • Penanggalan kullanıcısına yanıt
    Elindeki aletler baya iyi bence daha giderleri var boş yer masraf yapma derim ben
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Nx300 + manuel lensler ile takılıyorum
  • İkisi de birbirinin yerini asla tutamaz hocam emin olun. Telefonunuzun kamerası ne kadar iyi olursa olsun hiç bir zaman fotoğraf makinesinin verdiği performansı vermeyecektir. İyi forumlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence telefonun en büyük artısı her yerde olması ama makineyi her yere taşımak zahmetli bir iş sadece çekim yapmak için dışarı çıkıp gezecekseniz makineyi alır gezer çok da güzel şeyler yakalarsın kanımca

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Telefonunuzun kamerası ne kadar iyi olursa olsun hiç bir zaman fotoğraf makinesinin yerini tutmayacaktır
  • Fotoğraf makinesinin wifi özelliği yoksa kartı tak çıkar telefona tak paylaş vsvs çok eziyeti var. En iyi makine olsun kolaylığı yoksa gerçekten eziyet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: everydayforus

Fotoğraf makinesinin wifi özelliği yoksa kartı tak çıkar telefona tak paylaş vsvs çok eziyeti var. En iyi makine olsun kolaylığı yoksa gerçekten eziyet
    Benim makinada hem wifi hemde bluetooth var ama fotoğrafları alacağım zaman her zaman kartı çıkarıp aktarım yapıyorum, Çok daha kısa sürüyor aktarım, Tabi direkt olarak telefona atıp paylaşım yapanlar için haklısın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.