Şimdi Ara

Bu saatten sonra gtx260 alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • palit gtx260 sonic almayı düşünürken hd4890 ve gtx275ler çıktı piyasaya, aralarında da 15-20$ fark var. Lakin gtx275 ve hd4890lar referans tasarımlı. gtx275 fazla ısınıyor hd4890 ise gürültülü çalışıyor. Bunların özel soğutuculu sessiz ve serin çalışanları için beklenir mi? fiyatları da referans tasarımdan yüksek olur sanırım. Uzun lafın kısası şu saatten sonra gtx260 alınır mı sizce?

• İhtiyacın varsa niye alınmasın? Bekleyebiliyorsan özel tasarımlı kartları bekle tabi ama eğer dayanamam diyorsan GTX 260 da gayet güzel bir kart. Saati falan yok bu işin. Ayrı kategeorilerdeki kartlar sonuçta. GTX 260'ın devrinin kapanması gibi bir durum söz konusu değil.
  • GTX 275 = 9800GTX+
    GTX 260^2 = 9800GT+

gibi düsün
  • Kendini iyi hissetmek için Sonic gibi hızaşırtılmış bir kart alacağına, yine referans tasarımlı düz GTX260lara da bakabilirsin. Zaten çok güzel OC olan kartlar gtx260, kullananlar içinde takoz karta sahip görmedim ben daha. Sparkle Nova'da ucuz mesela, OC'u kendin yap.

Onun dışında 4890da, gtx275de çok çok güzel kartlar. Fakat birinde ses diğerinde sıcaklık sıkıntısı var. 2sinden birini alacak olsam gtx275 alırdım, ses daha önemli benim için.
  • saatte ne varki 3ü 20 geçiyor
  • Bu saatten sonra GTX260 değil 4890 alınır.
  • TİESTORNA
    HERKESE ati öneriyorsun.kendin niye nvidia kullanıyorsun.
  • Onun yarası var ondan öyle yapıyor.

Bu saatten sonra sıfır 260 almak pek mantıklı değil. GTX 260 lar core2 diye geçenler 216 paralel işlem birimi ile geliyor GTX275 ler 240 ve ciddi bir performans farkı var 260 lar ile arasında. Tabi 633mhz defult hızla gelirken 670mhz nvidia nın önerdiği 700 mhz de iyi bir kasa içi soğutma + referans tasarım ile görülebilecek hızlar olarak düşünebiliriz.

GTX275 lerin sıfır fiyatları 525 TL civarında. Ha sıfır değil 2. el alırım diyorsan o zaman GTX260 daha uygun bir çözüm olur ki fiyatları 350 TL civarında. Ancak 2. EL de satışa çıktığı gibi kartlar satılıyor...
  • quote:

TİESTORNA

• quote:

Orjinalden alıntı: DsgnrYgt

quote:

TİESTORNA

Çaktırmayın ya ben alıntı yapacaktım vaz geçmiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X Files -- 13 Nisan 2009; 16:25:48 >

• quote:

Orjinalden alıntı: X Files

quote:

quote:

TİESTORNA

Çaktırmayın ya ben alıntı yapacaktım vaz geçmiştim

TorNaTeSviYe

• hd4890 al ses olursa olsun önemli olan performans bence

ayrıca zamanla alışırsın sese fakat ısıya alışamazsın bu ince ayrıntıyıda göz önünde bulundur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 13 Nisan 2009; 17:12:59 >
  • hd4890
  • quote:

Orjinalden alıntı: Timeguard

GTX 275 = 9800GTX+
    GTX 260^2 = 9800GT+

gibi düsün

Ne ALaka???
  • quote:

Orjinalden alıntı: UDİLYUM

TİESTORNA
    HERKESE ati öneriyorsun.kendin niye nvidia kullanıyorsun.

Sen sorasın diye.
  • quote:

Orjinalden alıntı: K.Kahriman

hd4890 al ses olursa olsun önemli olan performans bence

ayrıca zamanla alışırsın sese fakat ısıya alışamazsın bu ince ayrıntıyıda göz önünde bulundur

Bunu da ben merak ediyorum, alaka?
  • quote:

quote:

TİESTORNA

• quote:

Orjinalden alıntı: tsk

quote:

Orjinalden alıntı: K.Kahriman

hd4890 al ses olursa olsun önemli olan performans bence

Bunu da ben merak ediyorum, alaka?

tam olarak ne demek istediğini anlamadım yazayım yinede

ses çıkartıp başaralı soğutma yapan hd4890 a overclock yapılıyor referans modellerde

fakat gtx275 in çok ısındığından bahsediliyor bu yüzden overclock yapmak biraz cesaret ister

alakası o yüzden ses çıkartsın iş yapsın , ısınınca overclocka engel oluyor
  • Ties'e laf yok adam gonlunde tutuyor ati'yi.5800 serisi ortaligi yardiginda rahatca alacak dun ati'yi kotulerken bugun alan biri olmayacak.aldigi ekran kartina gore 180 derece donmuyor iste ben takdir ediyorum sahsen.2900 cf master, devrik ATI UZMANI'mizin 8500gt incelemesi var olur boyle seyler.
  • Ne varmış saatte ?

Alınır tabiki neden alınmasın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.