Şimdi Ara

Bu ramler arasındaki fark ne?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• burada arkadaslardan duydugum kadariyla soyluyorum bir tanesi 2.0v digeri 2.2v.2.0v olan 1050 mhz yapiyor max, 2.2v olan 2.3v oldugunda iyi oluyormus da cok voltaj bence.muskin extreme 1066 birkismiburada'da hesapli 2.1v 1066 garanti otesi sistemine kalmis bence hic ugrasma 800'luk ramlerle mushkin al.

http://www.hepsiburada.com/mushkin-xtreme-performance-4gb-ddr2-1066-dual-kit-2x2gb-996599/productDetails.aspx?categoryid=47&productid=bd72316
  • Dostum mushkinle fena halde kafayı bozmuş durumdayım Redline veya radyoaktif bile düşünüyorum.

ekleme: Bir de dominator desem ne dersin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ermeydan -- 14 Şubat 2009; 20:26:02 >
  • Bütceniz yeterli ise Corsair Dominator 2x2gb 8500c5d'yi alın derim.
    http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=33720
    Mushkin xtreme perf. 2x2 1066 da olabilir.
  • Bu redline, radyoaktif ve extreme performance sıralarsak sıralama nasıl olur? Dominatorü de dahil etmeyi unutmayalım.
  • bencede mushkin yerinde bir seçim olur
  • Ya hiç test filan da mı yok? BEn baktım pek bişey bulamadım.
  • 2-3 güne kadar gelecek bana. bozulan crucial ballistix lerin yerine 128usd+kdv verdiler 89usd+kdv ye bu ramleri istedim. kalanada birşeyler alacaz. perşembe öğleden sonra sipariş ettik daha gelmedi :)

MUSHKIN XTREME PERFORMANCE 4GB DDR2-1066 DUAL KIT (2x2GB) – 996599

gelince orta dereceli bir inceleme yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zebani -- 15 Şubat 2009; 18:05:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: zebani

2-3 güne kadar gelecek bana. bozulan crucial ballistix lerin yerine 128usd+kdv verdiler 89usd+kdv ye bu ramleri istedim. kalanada birşeyler alacaz. perşembe öğleden sonra sipariş ettik daha gelmedi :)

MUSHKIN XTREME PERFORMANCE 4GB DDR2-1066 DUAL KIT (2x2GB) – 996599

gelince orta dereceli bir inceleme yaparım.

Merakla bekliyorum.
  • Ya arkadaşlar bu mushkin ateş pahası 235tl. Crucial 150tl. Şİmdi o/c performansı bu farka değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ermeydan -- 16 Şubat 2009; 18:11:21 >
  • crucial 1066 2x2 yok sanırm. hem mushkinler hepsi buradada 89usd+kdv.
    bana firma 2x2 gönderecegine 2x1 ram göndermiş :( . bu yüzde 2 gün kadar diğer ramlerin gelmesini bekleyeceğim.
  • ramleri biraz önce sisteme taktım. default biosta aşağıdaki şekilde gördü sonradan kendim 5-5-5-15@2.1v ayarladım.

bios ayarlanmasından sonra.

1150mhz de sistemi açamadım. anakart gigabyte ep35-ds3r v2.1

• bir aksilik olmus ama yeni ramlerin hayirli olsun.1150 acmadiysa 1100-1150 arasi deneyeceksindir zaten ama benim merak ettigim alet voltaj aliyor mu ya da hangi noktadan sonra almiyor?mesela dominatorde 2.15v sonrasi yarari olmuyor genelde.win7 kullaniyorsun bir de xp'de dene eger 1150 isletim sistemi yuklerken kilitliyorsa.hic acmiyorsa anakart yuzunden de olabilir voltaj yaninda.suraya da bir bak istersen.

http://forums.mushkin.com/phpbb2/viewforum.php?f=5
  • voltaj vermeyi unutmuşum yav :D . 1066 ya gelmesi için sistemi 3.55ghz e çıkardım orthos un 1.5 saati kaldı bitsin. rame voltaj verip denerim :):)
    ilk sistem ekranı gelip kapanıp default ayarlara geliyor.

edit

extrra voltaj vermeden 1120 ye kadar geliyor fakat ondan sonrasında bilgisayar ilk ekranda default ayarlara dönüyor. benzer durum eski crucial lerdede vardı. galiba x48vs lazım ramleri iliğine kadar zorlamak için.
    mch fsb ne varsa voltaj verdim bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zebani -- 18 Şubat 2009; 18:59:06 >
  • Bir de ramlere voltaj verip denesene dostum. 2.2v de 1200 yapabilecek mi acaba?
  • yukarıdaki mesajda belirttigim gibi herbişeye voltaj veriğ denedim. ramlere +0,5v a kadar verdim.
  • default voltaj 1120 gayet iyi bence.2*2 ramlerde 1200 mhz biraz fantazi.dominator ile yapanlar var ama islemci ona gore olacak anakart ona gore olacak arti normal sogutucusu ile degil exteme hava sogutma yapiyor olabilirler.
  • bozulan crucial lerin yerine aldım zaten 800 mhz idi onlar bedavadan 8gb usb bellek 1 klavye 1 philips kulaklık 2x2 1066mhz ramlerim oldu :)
  • seninki tam duses zaten ona lafim yok da hani fiyatina gore diger arkadaslar da alabilir mi?178 liraya bence uygun.bu fiyata bir de corsair 1066 var o da alinabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.