Şimdi Ara

Bu rahatsızlık için hastahanede hangi bölüme gitmeliyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
48.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Rahatsız olduğum yeri nasıl anlatacağım bilmiyorum, tarif edilmesi zor

2-3 haftadır yüzümün sol tarafında dişlerin bittiği üst kısım da , kulağın 3 cm kadar altında orda bir eklem yeri var galiba, ağızı açıp kaparken devreye giriyor.

Bu rahatsızlık için hastahanede hangi bölüme gitmeliyim?

Resimde tme olarak gösterilen yer sanırsam dediğim yer..

Orası 2-3 haftadır ağrıyor, yemek yerken konuşurken, uyuşmuş gibi hep, hissedemiyorum orasını, sol yanağımı düzgün hareket ettiremiyorum bir şey engelliyor gibi.. bu yer için hastahanede hangi bölüme gitmeliyim? Ağız ve diş bölümü ağır basıyor ama, ağrıyan yer kemik, garip valla ya :F, tereddüt içinde kaldım

• Benim de aynı yerde sürekli bir kütleme var, ağzımı belli bir aralıkta açınca küt küt ses geliyor, çenem çıkık mı nedir senelerdir
  • Ağrıyan yerin kulakda olma ihtimali varmı?
    Çok yakın çünki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.SAYGILI

Ağrıyan yerin kulakda olma ihtimali varmı?
    Çok yakın çünki.

sanmıyorum, oynatınca veya diğer arkadaşın dediği gibi ağzı açınca bazen katur kutur ses geliyor.
  • Aynısı ben de de var belli aralıklarla olup sonra kendiliğinden geçiyor daha sonra tekrar kendiliğinden başlıyor.

O eklemler arasında sanki birşey varda ağzın açılmasını engelliyor gibi
  • Kulak burun boğaza git sonuçta Kulak ile bogaz arasında bi yer adam okurken oralarada göz atmıştır
  • sonuçta kemikle de ilgili ortopedi de olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Dayıoğlu

Kulak burun boğaza git sonuçta Kulak ile bogaz arasında bi yer adam okurken oralarada göz atmıştır

sen ciddi misin bu konu da?
  • Kulak burun Boğaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Number47

sonuçta kemikle de ilgili ortopedi de olabilir

katiliyorum, bendede var oyle bi sorun ama arada sirada , bi arkadasimdada vardi doktora gitti, oraya bi sivimi ne enjekte etmisler geceleri yatarken yuzune maske takiyodu belli bi sure
  • Arkadaşlar, herkes farklı bir şey söylediği için tam karar veremiyorum

kbb mi , ortopedi mi, diş mi , of ne yapim gidim yarın hepsine sıra alim bakılayım
  • Benimde öyle ama acı yok benimkinde
  • yaşın 17-20 arasında isen 20lik dişin çıkıyorsa eğer o yüze genel bir ağrı yapar..beni 17 yaşındaım 20lik dişlerim çıkıyor..aynı dediğn yerlerde ağrı var..açarken kaparken bir ağrı oluyor...normal bir durum eğer dediğim gibiyse..şu an benim de ağrıyor çok fazla konuşamıyorum
  • Önce sağlık ocağına git sana ne olabileceğini söylesinler sana bölüm önersinler. O bölümlerden birine git. Atıyorum ortopediye mi gittin. Asprin al der geri yollar. 1-2 ay geçer hâlâ sorun vardır. Bu sefer KBB gidersin ayrı bir ilaç verirler. O da bir işe yaramaz ama fazla ilaç kullanmaktan ayrı bir hastalık oluşmaya başlar. Eğer 3. gittiğinde de ilaç verirler ve kullanırsan ölene kadar hastasın demektir.
  • 20 lik diş olsa iki taraftada çıkar diye düşünüyorum, sağ tarafta bir problem yok..

hangi bölüme gideceğimde bir karar kılsak iyi olacak.

@einstein

vur dedik, öldürdün sende he

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :Fatih: -- 7 Nisan 2010; 23:58:39 >
  • Konuyla ilgili değil ama paralel sayılır :)

6 yıldır kulaklarım çınlıyor, gitmediğim doktor kalmadı, içirmedikleri ilaç kalmadı; geçmedi. Hala çınlıyor, artık alıştım. Doktorlar henüz ortaya çıkmamış bir hastalığın belirtisi olabileceği üzerinde durdular. Ben daha fazla duramadım. Artık gitmiyorum. Çınlasın a.. k.. hala ölmedim..
  • Kardeş ben tıbbi sekreterlik okudum. Kesinlikle diş hekimine git. Üniversite hastanesi olması senin hayrına
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Benim de aynı yerde sürekli bir kütleme var, ağzımı belli bir aralıkta açınca küt küt ses geliyor, çenem çıkık mı nedir senelerdir

Dişçiye gitmende fayda var, 20 lik dişlerin ben burdayım diye bağırıyor.
  • Dişçiye gideceksin hocam.Yirmilik diş muhabbetinde ya da arkadaki dişlerde bir iltihap durumunda sıkça yaşanan bir durum bu.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.