Şimdi Ara

Bu Neslin Kazananı Kim Oldu? Xbox One vs PlayStation 4 (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
1
Favori
13.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: İdrak İstimlak

Switch'teki Gamepass ta 5.90 mis hocam, adamlar Gamepass la costular bir kere...

Yalnız böyle şakalar yapıyoruz ama bu sarkazmı gerçek sanacak üyeler muhakkak olacaktır. Yahu switch bu kadar niye sattı, sadece mobil olduğu için mi, yoksa kaliteli exc. oyunları için mi? Hem de o neredeyse PS3 kıvamındaki gücü ile. Yani millet güce, servise, online yeteneklere falan bakmıyor, oyun varsa, alıyor, geçiyor...
    Ben switch i mario odyssey için aldım. Yoksa assassin's creed witcher 3 için switch alan 1 kişi yoktur dünyada. Özel oyunlar konsol satışlarından 1 numaralı faktördür. O yüzden 2 yıllık switch 6 yıllık xbox one ı geçti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Persona_6

Yılda 2-3 tane 9-10 saatlik oyun için konsol alınmaz mı? Ben bloodborne için , spider man için, last of us için god of war için çocuğumdan keser yine o konsolu alırım. Bu oyunların yaşattığı hazzı her sene birbirinin kopyası oyunlardan sen alıyorsan buyur devam et Ps5 i alma.

Alıntıları Göster
    Cocugun varmi hocam? Siz ps5 alabilirsiniz ben dusunmuyorum simdilik..saydiginiz oyunlar icinde bloodborne yi cok sevdim ve platinledim digerlerinide standart bitirip gectim..spidermani bitirmedim bile yarim biraktim..bu 7 yillik ps neslinde 3-4 oyun ilgimi cekti bitirip gectim..sizin yasadiginiz haz ile benim yasadigim haz farkli oyuzden o konuda tartismamiz pek mantikli degil :)

• Xbox her zaman ikinci planda kalsın ben razıyım, kullanıcı dostu oluyor. Eğer oyunu çıktığında oynamam diyorsan oyuna para vermiyosun gamepass sayesinde. Gamepass yokken gold ile AAA oyunlar verdi Ps tetris verirken. Playstation sağlam marka Xbox oyuncu dostu.
    Rekabet her zaman iyidir gelsin yeni nesil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alican88

Cocugun varmi hocam? Siz ps5 alabilirsiniz ben dusunmuyorum simdilik..saydiginiz oyunlar icinde bloodborne yi cok sevdim ve platinledim digerlerinide standart bitirip gectim..spidermani bitirmedim bile yarim biraktim..bu 7 yillik ps neslinde 3-4 oyun ilgimi cekti bitirip gectim..sizin yasadiginiz haz ile benim yasadigim haz farkli oyuzden o konuda tartismamiz pek mantikli degil :)

Alıntıları Göster
    Çocuğum yok. O lafın gelişiydi, yoksa çocuğumun rızkını kesmem tabiki. Herkesin kendi görüşü tabi hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: -OdATA-

biri 100 milyon, diğeri 40 milyon satmış kazanan xbox diyorlar bu cümleye bile fanboy derler abi yapmayın. tam tersi olsaydı ps4 diyene gülerdim. kıyaslanacak bir şey kalmamış ki.
    Hayat sadece Matematik değildir.Yüzdelik hesaplanır Eğer hesaplanacaksada ,Ps4 kullananların kaçı memnun Vs xbox alanların kaçı memnun ..

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkem0707

Bir bilgisayar oyuncusu olarak x box one s aldim idaretten yeni x box bekliyrm one s ile konsola aslismaya calisiyrm . Aklimi ... Keske daha oncede alsaymisim gayet basarili ve e.karti ram derdi olmadan 4k oyun oynuyorum acayip guzel 1tb 1 gunde 700 gb doldurdum oyun fiyatlari makul . 65 tl verip ea games de rahatca takiliyrm 1 sene daha ne olsun klavye mouse destegi de var 28 oyunda .
    4k değildir o 4k olsa duramassın (920p)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zooe -- 15 Aralık 2019; 8:32:51 >
  • Çok sattı ama diye başlayan cümlelerin ne kadar samimiyeti var tartışılır. Biri memnuniyete bakar, diğeri servislere bakar, biri hangisi az ses çıkartıyor ona bakar. Cidden bu tarz önerilerin sonu gelmeyecek, birileri Xbox One'i birinci ilan etmek için, bahaneler aramaya devam edecek.

Yahu bu kadar insan almış, yetmemiş, konsola çıkan oyunları 10, 12, 18 milyon satmış, yetmemiş insanlar memnuniyetini ifade etmiş ama bu bazılarına yetmiyor. Biri çıkıyor gidin memnuniyet araştırması yapın diyor, biri geliyor anırırcasına olmadık şeylere kalitesiz bir ifade ile gülüyor. Cidden nasıl bir kafa bu abicim, insanlar neyin kafasını yaşıyor?

Yahu övdüğü konsolda, ovmekten yere göğe sığdıramadığınız oyunlardan bazıları bir milyon bile satamamisken 18 milyon satan oyuna kemcirmek nedir, taparcasına sevdiğin konsolun 2.5 katından fazla satan konsol hala deli gibi satiyorsa, bu neyin çabasıdır? Nesli kabul etseniz de, etmeseniz de PS4 eze eze kazanmış, oyuncuların birinci tercihi olmuştur. Yere göğe sığdıramadığıniz konsol da zaten 3. duruma düşmüş, oyuncuların en ufak bir ilgisinin olmadığı ortaya çıkmışken, lütfen abuk sabuk önermelerle insanları meşgul etmeyin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 15 Aralık 2019; 9:39:9 >

• quote:

Çok sattı ama diye başlayan cümlelerin ne kadar samimiyeti var tartışılır. Biri memnuniyete bakar, diğeri servislere bakar, biri hangisi az ses çıkartıyor ona bakar. Cidden bu tarz önerilerin sonu gelmeyecek, birileri Xbox One'i birinci ilan etmek için, bahaneler aramaya devam edecek.

Yahu bu kadar insan almış, yetmemiş, konsola çıkan oyunları 10, 12, 18 milyon satmış, yetmemiş insanlar memnuniyetini ifade etmiş ama bu bazılarına yetmiyor. Biri çıkıyor gidin memnuniyet araştırması yapın diyor, biri geliyor anırırcasına olmadık şeylere kalitesiz bir ifade ile gülüyor. Cidden nasıl bir kafa bu abicim, insanlar neyin kafasını yaşıyor?

Yahu övdüğü konsolda, ovmekten yere göğe sığdıramadığınız oyunlardan bazıları bir milyon bile satamamisken 18 milyon satan oyuna kemcirmek nedir, taparcasına sevdiğin konsolun 2.5 katından fazla satan konsol hala deli gibi satiyorsa, bu neyin çabasıdır? Nesli kabul etseniz de, etmeseniz de PS4 eze eze kazanmış, oyuncuların birinci tercihi olmuştur. Yere göğe sığdıramadığıniz konsol da zaten 3. duruma düşmüş, oyuncuların en ufak bir ilgisinin olmadığı ortaya çıkmışken, lütfen abuk sabuk önermelerle insanları meşgul etmeyin...
    Hocam kusura bakmayın ama kendi kendinizle kavga ediyorsunuz artık konuda. 3 gündür yazı yazılmayan bir konuya aynı şeyleri tekrar tekrar yazmanın ben bir manasını görmüyorum.

• quote:

Çok sattı ama diye başlayan cümlelerin ne kadar samimiyeti var tartışılır. Biri memnuniyete bakar, diğeri servislere bakar, biri hangisi az ses çıkartıyor ona bakar. Cidden bu tarz önerilerin sonu gelmeyecek, birileri Xbox One'i birinci ilan etmek için, bahaneler aramaya devam edecek.

Her yorumun birbirinden degerli. Her yorumuna %100 katiliyorum. Bu ara da bize yazmaya firsat vermiyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackTower_35

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bir playstation sever olarak senden ümidi mi kesmedim umarim dogru yolu en kisa zaman da bulursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark-Samurai

Bir playstation sever olarak senden ümidi mi kesmedim umarim dogru yolu en kisa zaman da bulursun.

Alıntıları Göster
    Kendimi bildiğim sürece sıkıntı yok hocam :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark-Samurai

Alıntıları Göster
    Bir 70 milyon fark yiyecek yeni buzdolabı pardon hoparlör bizim uykularımızı niye kaçırsın lan ?

• quote:

senin bu yaptığın koyun pisikolojisi :D millet alıyorsa iyidir abi ciaz demek gibi bişey oluyor :D
    iphone ve android kavgası gibi iphone çok satıyor sa en iyi telefon o der gibi oluyor senin bu yaklaşım.
    senin gibiler yüzünden playstation un kaderi nintendo gibi olacak gibi duruyor. beli başlı bazı marka oyunlarn
    10 çeşit versiyonu ile güçsüz ciazlara çıkarmak ve diyer oyunları konsoldan dışlama devrine doğru gider bu tavır
    nintendo bile vaz geçti bu politikadan ve nintendo swich e diyer firmalarında oyunarını port etmeye başladı.
    böyle fanboy luk ile anca kendinize zarar veriyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: zartzurt456

senin bu yaptığın koyun pisikolojisi :D millet alıyorsa iyidir abi ciaz demek gibi bişey oluyor :D
    iphone ve android kavgası gibi iphone çok satıyor sa en iyi telefon o der gibi oluyor senin bu yaklaşım.
    senin gibiler yüzünden playstation un kaderi nintendo gibi olacak gibi duruyor. beli başlı bazı marka oyunlarn
    10 çeşit versiyonu ile güçsüz ciazlara çıkarmak ve diyer oyunları konsoldan dışlama devrine doğru gider bu tavır
    nintendo bile vaz geçti bu politikadan ve nintendo swich e diyer firmalarında oyunarını port etmeye başladı.
    böyle fanboy luk ile anca kendinize zarar veriyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Evet en iyi telefon iphone, millet koyun mu gidip android alsın , en iyisini tercih ediyor ki bu ksdar çok satıyor.

• Max_Kolesne kullanıcısına yanıt
    Hocam hemen mesajımin üstünde bir mesaj var, evet bunlara cevap vermek şart değil ama ne diyor bu üye; memnuniyet oranlarına bakın, satış rakamları yetmez. Arada bu tip mesajlar görünce cevap veriyorum, mesele kavga çıkartmak falan değil, forumda yeni biri değilsiniz, benim bu tip seviyesiz cevaplar vermeyeceğimi bilirsiniz.

Anlamadığım konu şu, ben foruma bilgi almak, bilgi paylaşımı yapmak ve arada eğlenmek, gülmek için giriyorum. Bazılarına bu dert olmuş, sanki bunlardan izin almamız gerekiyormuş veya herkesin mesaj kotası varmış gibi. Bu tip mesajları gördükçe daha da yazasım geliyor açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: gyulanemeth

Hocam burada kimse Xbox One PS4'den çok sattı demiyor ki neden dönüp dönüp PS4 daha çok sattı diyorsunuz? İnsanlar Xbox'ın hizmet ve servisleri daha iyi, gelecek nesildeki standartları yine Xbox belirledi diyor. Yoksa Xbox geçen nesilde de satışlarda Wii ve PS3 ardından üçüncü olmuştu. Ama o zaman da Xbox'ın servis ve hizmetleri daha iyiydi. PS kullanıcıları Live Gold ayarında bir online tecrübe için bir nesil bekledi adeta, ancak PS4'de yetişebildi Xbox'a. Sony kendi mimarisine elveda dedi x86 tabanlı mimariye geçti.

Şimdi yine öyle oluyor. Gamepass gibi abonelik sistemleri, geri uyumluluk, cross-platform gibi hizmet ve servisler için PS tarafında yine yeni nesli bekliyoruz. PSNow falan yeni yeni hazırlanıyor, EA Access'e çok geç izin verildi, cross-platform için yıllarca ayak diretildi. Şuna röportaja bir bakın: (https://www.wired.com/story/exclusive-playstation-5/ ) PS5'e 4k Bluray okuyucu gelecekmiş, yeni dualshock haptik titreşimli olacakmış bu sayede granturismo oynarken asfaltı toprağı ayrı ayrı hissedecekmişiz çok müthiş deneyimmiş falan filan. 4K Bluray okuyucu Xbox One S'den beri var öbür tarafta. Xbox kolları on yıldır haptik titreşim kullanıyor. Bi Xbox kolu alıp Forza oynasınlar PS5 beklemeye gerek yok asfaltı hissetmek için.

Çıkışında aldım PS4'ü, yıllardır bir arpa yol gitmedi. PS 3.5 olarak kaldı. Çok satmak elbette her firmanın temel amacı, ama çok satan konsolu kullanmak oyuncuya ne kazandırıyor onu da bir düşünmek lazım. Sonuçta Recep İvedik de her yıl milyonlar izleniyor..

Alıntıları Göster
    Şu an Ps4 kullanıyorum konsolu açasım yok One X gibi muhteşem bir cihazı satarak hata etmişim. Xbox bu neslin kazananıdır bazıları gibi 400 küsür tl'den oyun satmak yerine, servislerle oyuncuları desteklemesi en azından biz Türk oyuncularına çok ucuza orjinal içerikli oyun oynatmasından dolayı oyuncuların gönlünde yer tutmuştur (Xbox'da o fiyatlardan oyun satıyor o konuyu dibine kadar da eleştiriyorum bazıları merak etmesin). Muhtemelen yeni nesil de oyuncuların nereye gideceği az çok belli oldu. Özellikle bizim piyasada insanlara Xbox'ı anlattıkça bazıları ciddi manada bu konsolu almadığına pişman oluyor çünkü adam oyun oynayamıyor ki, takaslamak zorunda kalıyor bu sefer de ileride tekrar oynamak istediği zaman tekrar almak zorunda kalıyor, oyunun piyasası düşmeden çabucak bitirip takaslamak ya da satmak zorunda kalıyor. Pes 2020 mesela Gamepass'e gelmiş sen bir Ps cafeye git çok nadir exc oyun ya da aksiyon oyun oynayan görürsün ama herkes Pes oynar. Şimdi sen bu Pes oynayanlara Gamepass'i anlat bak Xbox'a geçiyorlar mı geçmiyorlar mı o zaman daha net görürsün. Exc oyun satış rakamlarına da bakınca zaten exc oyunun aman aman satışlarının olmadığını da görüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 15 Aralık 2019; 14:18:45 >

• 18 milyon satmış oyun, 14 milyon, bunlar aman aman satışlar değil mi?

Yahu senin övdüğün konsolun, o müthiş diye lanse etmeye çalıştığın bazı oyunları 1 milyon barajını geçemedi. Sen dünyayı Türkiye den ibaret sanıyorsun ama o beğenmediğin Switch bile kaç yıl geriden gelip, tokadı Xbox in ağzının üstüne yapıştırmadı mı?

Boşuna burada algı kasmana gerek yok, kimin ne yaptığını dünya görüyor ve kaliteyi ödüllendirir. Xbox in yeri burada 3.luk. Emin ol bir başka konsol daha olsaydı onun da gerisine düşerdi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 15 Aralık 2019; 14:29:57 >
  • 180 milyondan fazla satmış Ps3 ve Ps4'de Last of Us gibi öve öve bitiremedikleri benim hiç beğenmediğim oyun 15 Haziran 2018 tarihli haberlere göre 17 milyon satmış. Evet bu benim yorumlarımı destekliyor zaten.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.