Şimdi Ara

Bu ne be ? :S (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
1.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Nokta atışı beyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uuu Beybi -- 16 Ocak 2012; 20:52:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eroon

siteyi at bende deneyim meraklandım bak

yav kardesim su avatarini Allah rizasi icin bi degistir ne olursun :( acayip ayar oldum ha
  • Bulamadı hehe
  • İlginç olan şu! benim adresimi Bursa'da(Bahar Mh., 1. Çınar Cd 53-59, 16010 Bursa) gösterdi ama yakın olan mağzaları doğru gösterdi yani İstanbul'da İstinye Park vs.
  • Beyler müzeden yazıyorum.Bilemedi yav ben şu anda gürsudayım arada 20km fark var.Mağazalarda da istinye ve macka caddesi var.
     Bu ne be ? :S
  • Şehir doğruda ilçelerde sapma var
  • quote:

Ne zaman seni görsem iştah miştah kalmıyo yemekten kesiliyorum.Tipe bak ya bu nasıl bi tiptir böyle
  • 5 km saptı
  • Lan artık wifi'sini kırdığım, kullandığım ağları gps kullanmadan bulabileceğim,
    Ark'ın ağıyla bağlandım nokta atışı yaptı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ch4ylak -- 16 Ocak 2012; 23:01:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

quote:

Ne zaman seni görsem iştah miştah kalmıyo yemekten kesiliyorum.Tipe bak ya bu nasıl bi tiptir böyle

aynen
  • ona bakarsan speed testtede gösteriyor konumu
  • Nokta atış beyler, apartmanın konumuna kadar gösterdi.
  • Merdiven altı Uranyum zenginleştirmesi mi yapıyorsun niye korktun böyle?

not: Benimkini de 15 metre sapmayla buldu
  • Selçukhatun Mh., 6. Kültür Sk 2-14, 16010 Bursa, Türkiye
    50 km ile kaçırdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHaLaNX.

Evet beni de bulamadı doğal olarak.

Mozilla'nın sitesinde yazdığı şekliyle cihazda GPS varsa direk koordinatları yolluyor dediğim gibi, eğer yoksa wifi, GSM istasyonları, son olarak da IP adresine bakıyor. Çoğu kimsede sadece IP yollandığı için de bulamıyor.

Google arabaları var görmüşsünüzdür, tepesine takılan kameralarla belli bölgede tüm sokakları fotoğraflıyorlar. Bu işlem esnasında etraftaki wifi bilgileri de toplanıyor. Bu sonradan ortaya çıktı ve bahsettiğim gibi yasal sorunlar yaşadılar, fakat Türkiye'de yaygın olarak veri toplandığını zannetmiyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: Oranos

hocam zaten burası çok büyük bir ilçe değil. dizüstü ile girdim. direkt bulması şaşırttı. bazı arkadaşları bulmamış gerçi.

Şimdi beni bu durumda sadece Wifi'ı aldığım istasyondan mı buldu ? :S Wifi'ı ben nereden alıyorum ki ? Bizim modemden o da 3 km kadar santrale uzak yerde. Ya da benim cihazda GPS özelliği var da ben mi bilmiyorum ? :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Oranos
    Şimdi beni bu durumda sadece Wifi'ı aldığım istasyondan mı buldu ? :S Wifi'ı ben nereden alıyorum ki ? Bizim modemden o da 3 km kadar santrale uzak yerde. Ya da benim cihazda GPS özelliği var da ben mi bilmiyorum ? :D

GPS de büyük olasılık, artık çoğu cihazda var. Ama yoksa dediğim gibi wifi meselesi. O da sadece sizin modem değil, çevreden alınan tüm sinyaller ile.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.