Şimdi Ara

Bu ne be ? :S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
1.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hepimiz biliriz hani IP den bulurlar falan filan istenirse. Tabi ki bulunur da ben bunu ancak polis molis yapar sanıyordum. Nette gezinirken whatismyip gibi adreslere girerseniz hani genelde merkez şehirleri adres olarak gösteriyor bırakıyor. O şekilde düşündüğümden olayı genelde rahattım.
    Az önce bir arkadaş ayakkabı konusu paylaşmış. Gucci falan filan geçiyor. Gireyim dedim sitesine. uluslararası sitesindeyim. En yakın mağaza nerede diye tıkladım. Mozilla 'da Gucci yer paylaşımı yapmak istiyor gibi bir şey dedi. İyi yap dedim. Nokta atışıyla benim adresimi gösterdi :S

• Daha neler yapılıyor bunlar eski
  • link verde bizde bakak
  • GPS destekli bir cihazdan girmişsindir diye düşünüyorum. Veya şu sistem de olabilir :http://www.mozilla.org/en-US/firefox/geolocation/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHaLaNX. -- 16 Ocak 2012; 18:56:52 >
  • Siteyi at deneyelim sanmıyorum bulabileceğini
  • Gucci nin kendi sitesinden girebilirsiniz. Reklam meklam yasaklanmayalım şimdi bir de buradan. Orada aşağıda stores yazıyor. Ona tıklayın. Mozilla ufaktan kutu açacak, yerinizi bilmek istiyor bu site diye. Ondan sonra hadi be diyorsunuz zaten, Google Map'ten direkt noktayı gösteriyor. Üste de adresi yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oranos -- 16 Ocak 2012; 18:55:25 >
  • Değerli burası
  • bulmuyo hiçbi şey
  • Oops! An error occurred while trying to determine your position.
  • ankara türkiyeyi buldu gerisi yanlış tam paylaşmadım ama, bi' de ben bi gariplik göremedim adamlar size en yakın mağazayı bulmaya çalışıyo işte?
  • google maps'te ekrandaki ok butonlarının orda küçük bir nokta var. ona tıklayınca harita üzerinden nokta atışıyla bulunduğum yeri gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oranos

Gucci nin kendi sitesinden girebilirsiniz. Reklam meklam yasaklanmayalım şimdi bir de buradan. Orada aşağıda stores yazıyor. Ona tıklayın. Mozilla ufaktan kutu açacak, yerinizi bilmek istiyor bu site diye. Ondan sonra hadi be diyorsunuz zaten, Google Map'ten direkt noktayı gösteriyor. Üste de adresi yazıyor.

Mesele anlaşıldı, Google'ın geolocation servisi bu. Etrafındaki kablosuz ağ isimlerinden, telefondan giriyorsan baz istasyonu isimlerini de alıp yerini saptıyor. Google bu nedenle Avrupa'da davalık oldu diye biliyorum.
  • gayet basit bi olay yazılım olarak .
  • Oranos merkezi bir yerde mi oturuyorsunuz, wifi kullanıyor musunuz, siteye nasıl bir cihazdan girdiniz (pc, telefon, tablet vs)?
  • hocam zaten burası çok büyük bir ilçe değil. dizüstü ile girdim. direkt bulması şaşırttı. bazı arkadaşları bulmamış gerçi.
  • iyi ya evin adresini tam bilmiyordum öğrendim
    buldu valla
  • tam isabet evi buldu ohaness
  • Evet beni de bulamadı doğal olarak.

Mozilla'nın sitesinde yazdığı şekliyle cihazda GPS varsa direk koordinatları yolluyor dediğim gibi, eğer yoksa wifi, GSM istasyonları, son olarak da IP adresine bakıyor. Çoğu kimsede sadece IP yollandığı için de bulamıyor.

Google arabaları var görmüşsünüzdür, tepesine takılan kameralarla belli bölgede tüm sokakları fotoğraflıyorlar. Bu işlem esnasında etraftaki wifi bilgileri de toplanıyor. Bu sonradan ortaya çıktı ve bahsettiğim gibi yasal sorunlar yaşadılar, fakat Türkiye'de yaygın olarak veri toplandığını zannetmiyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: Oranos

hocam zaten burası çok büyük bir ilçe değil. dizüstü ile girdim. direkt bulması şaşırttı. bazı arkadaşları bulmamış gerçi.

• sokağa kadar buldu yeminle
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHaLaNX.

GPS destekli bir cihazdan girmişsindir diye düşünüyorum. Veya şu sistem de olabilir :http://www.mozilla.org/en-US/firefox/geolocation/

avatarındaki adamın nesi fırlıyo la öyle ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.