Şimdi Ara

Bu nasıl bir hat sorunu - hat değerleri hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2
Cevap
0
Favori
445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda online oyunlarda yaşadığım yüksek pingden dolayı derin araştırmalar içine girerek bina içi hattımı yenilemeye karar verdim. Fakat hala bazı sorun ve kafamda deli sorular var. Kablo yenilemesini bina içinde cat6 24awg bir kablo ile yapmayı düşünüyorum ve yaklaşık ankastreden modeme 4-5 metre kadar kısa bir kablo olacak. Şimdi sorunlarım şunlar az evvel hat değerlerimde farklı kablolar ile testler yaptım yalın dsl kullanıyoruz duvardan çıkan hat 15cm gibi kısa olduğu için testleri splitter kullanarak yaptım görüntüleri aşağıda paylaşıcam bu sonuçlara bakarak ne tür bir kablo ile yenileme yapmam gerektiğine yardımcı olursanız çok sevinirim. Kabloların hepsi yaklaşık 1er metre ve hepsine rj11 uç taktım. Yeni çekeceğim kablo nasıl olmalı yardımlarınızı bekliyorum.

1 numara yazan splitterden modeme yaklaşık 1 metrelik standart telefon kablosuyla bağlıyken değerler.

Yaklaşık 1 metrelik cat5 utp kablo ile splitterdan modeme değerlerim böyle.

Cat6 23awg kablo ile splitterdan modeme değerlerim böyle. Yeni çekmeyi düşündüğüm kablo bu.

30awg 2’li standart telefon kablosu ile splitterdan modeme değerlerim böyle.

Son olarak ta arada splitter ve kablo olmadan hattı modeme direk bağladım ve değerler kötüleşti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.