Şimdi Ara

Bu monitör oyun ve netflix için nasıl sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • https://www.hepsiburada.com/samsung-lc32f39mfumxuf-32-4ms-cec-hdmi-kavisli-led-ekran-full-hd-va-oyuncu-monitor-p-HBV00000NATSS?magaza=Hepsiburada

4ms ve 60hz olması kafamı karıştırdı.

Mevcut monitörüm 24" asus 1ms, 60hz. Büyük bir monitöre geçmek istiyorum. Birde çok kavisli taraftarı değilim, bu konudaki fikriniz nedir?

Genelde 60-70 fps üzerinde oyun oynamıyorum o yüzden 60hz çok da can sıkmaz sanırım bilemedim.

• VA panel alacağına ips bakabilirsin
  • MightyCloness M kullanıcısına yanıt
    farkı nedir hocam
  • 32 inch'de 1920 x 1080 çözünürlük çok kötü olur. O çözünürlükte kaliteli bir görüntü istiyorsan en azından 2k modellere bakmalısın ek olarak va paneller online oyun açısından sıkıntı online oyun oynuyorsan 60 hz ve va olması sıkıntıya sokabilir. Son olarak va ips'e göre daha koyu siyah görüntü sunar yani gece karanlıkta daha rahat film izlersin ya da korku vs. gibi oyunlarda karanlık yerlerde daha güzel görüntü elde edersin bunun harici IPS panel her türlü VA panellerden daha güzel. Tabii IPS'in de kendi içinde eksi yönleri var o açıdan gelen monitörün sorunsuz çıkması bir tık şans işi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alouiuet

32 inch'de 1920 x 1080 çözünürlük çok kötü olur. O çözünürlükte kaliteli bir görüntü istiyorsan en azından 2k modellere bakmalısın ek olarak va paneller online oyun açısından sıkıntı online oyun oynuyorsan 60 hz ve va olması sıkıntıya sokabilir. Son olarak va ips'e göre daha koyu siyah görüntü sunar yani gece karanlıkta daha rahat film izlersin ya da korku vs. gibi oyunlarda karanlık yerlerde daha güzel görüntü elde edersin bunun harici IPS panel her türlü VA panellerden daha güzel. Tabii IPS'in de kendi içinde eksi yönleri var o açıdan gelen monitörün sorunsuz çıkması bir tık şans işi.
    hocam 2k oyun oynatacak ekran kartım yok ki, bir de playstationla falan koca 55 incte bile gayet güzel oluyor full hd görüntü, ne bileyim kafam karıştı şuan.

• besttrrrr B kullanıcısına yanıt
    Geleceğe yönelik yatırım olur hocam ekran kartı upgrade yapabilirsin sistemini geliştirirsin falan ama şu zamanda 2k altı monitör alınmaz bence ek olarak fırsatınız varsa gidin 1080p ile 2k yı karşılaştırın gerçekten fark var. Hatta 2k IPS ile 1080p va panele de bakabilirsiniz. Bunun harici elbette karar sizin :)
  • Alouiuet kullanıcısına yanıt
    Peki sizce fiyat olarak nasıl hocam böyle bir monitör? Değer mi dersiniz 1350 TL'ye
  • quote:

Orijinalden alıntı: besttrrrr

Peki sizce fiyat olarak nasıl hocam böyle bir monitör? Değer mi dersiniz 1350 TL'ye
    BenQ EX3200R 31.5" full hd |2200 TL

Acer ED322QRPBMiipx 31.5" 144Hz 4ms (HDMI+Display)full hd | 2000 TL

AOC Q3279VWF 31.5 inc 5ms 75hz 2k monitör | 1800 TL

Özellikle en sondaki monitör fiyatına göre iyi bir monitör. Bunlara da bak öyle karar ver. Arada uçurum yok. Senin monitör 2019 da 900 küsür liraya satılıyordu öyle diyeyim kurdan dolayı fiyatı biraz artmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alouiuet

BenQ EX3200R 31.5" full hd |2200 TL

Acer ED322QRPBMiipx 31.5" 144Hz 4ms (HDMI+Display)full hd | 2000 TL

AOC Q3279VWF 31.5 inc 5ms 75hz 2k monitör | 1800 TL

Özellikle en sondaki monitör fiyatına göre iyi bir monitör. Bunlara da bak öyle karar ver. Arada uçurum yok. Senin monitör 2019 da 900 küsür liraya satılıyordu öyle diyeyim kurdan dolayı fiyatı biraz artmış

Alıntıları Göster
    hocam açıkcası çok çözünürlük takıntım yok ya. Oyun oynarken bazen monitör küçük kalıyor, birazda uzaktan bakıyorum o yüzden büyütmek istedim.

Bir de makele okuyup, yazıyorum büyük ekranda hem word hem pdf açarak daha rahat çalışırım gibi geliyor. Bir de bu cihazı kumandalı falan yapmışlar. Ses sistemide fena değil diyorlar. 3-5 yıl sonra monitör değiştirirsem bu da boşa çıkmaz, mutfakta falan televizyona dönüşür diye düşündüm.

öneriler için teşekkürler ama bu fiyata bile zor çıktım 1050 liralık 27" lere bakıyodum, bi baktım 300 liraya fazlaya 32" var. Dedim daha mantıklı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.