Şimdi Ara

Bu milletin Tanrısı cebindedir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • "Bu milletin Tanrısı cebindedir. " prof. dr ibrahim öztürk

Güzel bir laf. Ve hakikattir. pandemiden önce fiyatlar normal iken sade kendi sokağımdan hergün 6 poşet ekmek çıkıyordu. Hergün.. hatta çiftçi olan amcaoğluna demiştim. "yerinizde olsam buğday ekmem. Şehirdeki küflenmiş ekmek dağlarını görsen bunu yapmazsın."

Ard arda zam gelince günlük poşet sayısı 1 e indi.. Yani demek ki ekmek ucuz olunca israf azalıyor. Allahtan değil parasızlıktan korkuyor bu millet. Türkü de böyle kürdü de Suriyelisi de. Hatta Suriyeliler ekmeği direk çöpe atıyor. Hürmet vs yok. Bayat küflenmiş vs de filan de değil. ısıtmasan bile yersin.. Bir kaç topluluk önünde bu israfın kıtlığa sebeb olacağını söylemiştim o bolluk zamanında. Yavaş yavaş kıtlığa gidiyoruz ki .. bu millet bunu fazlasıyla haketmiştir.

"Nimet-i İlâhiye bir şükrân ister ki devam etsin, ziyade olsun. Yoksa nimet şükrü görmezse gider."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 5 Kasım 2021; 1:2:24 >

• aha da bu bolluk döneminde yazdığım yazı.. buldum..

ayrıca herkese de 1 yıllık bozulmayan gıdalardan stok yapmalarını tavsiye ediyorum. Gıda alacak dövizin yok. MB nin senti yok.

https://forum.donanimhaber.com/suistimal-edilen-nimeti-allah-elimizden-alir--137863199

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 5 Kasım 2021; 1:18:7 >
  • Yolsuzlukla hırsızlıkla hiç alakası yok yani. Saraya harcanan günlük milyonlarca lira, 12 tane makam uçağı, yüzlerce araçlık makam aracı konvoyu, yüzlerce koruma. Bak daha bakanlara, milletvekillerine, valilere verilen ultra lüks araçlardan bahsetmedim.

Bunlar israf sayılıyor mı acaba?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hep vatandaş suçlu zaten!

• Last Troll Bender kullanıcısına yanıt

"Nasılsanız öyle yönetilirsiniz."

Üstte benim linki okumadığın belli..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.