Şimdi Ara

Bu millet arabalara napıyorda anasını ağlatıyor ? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
4
Favori
16.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
271 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim akraba var sıfır bmw aldı haftasonları kullanıyor arabasına aşık tek bir leke yok kapalı garajda bekliyor.hafatiçi albeası var onu kullanıyor araba pislik içinde hor kullanıyor.

Akrabam hayatı yaşayabiliyor mu sizce? Özgürce aldığım arabayı kullanamadıktan sonra ben ne yapayım aldığım bmw'yi?

Buradaki arabasına aşık olan arkadaşlara tavsiyem arabalarını müzeye çevirsinler arkadaşlarını falan arada gezdirsinler ne kadar temiz sıfır gibi diye!

Bir de taksi çıkması dizel ayarlayın da makineyi özgürce kullanmanın rahatlığını yaşasınlar.(trafik kuralları dahilinde)

Benden bir tavsiye çamaşır makinesi ile araba makinesi aynıdır arkadaşlar araçla özel bağ kurmayın atalarımızın atlarının yerine koymayın atlar canlı araçlar ise bir makine.

Bunları dediysem kötü bakın demiyorum çamaşır makinesinin bakımını yaptırıyoruz niye düzgün kullanmak için aynı durum araç için de geçerli.

Unutmayın araçlar a noktasından b noktasına götüren motorlu yürütgeçlerdir.

• woodgate kullanıcısına yanıt
    Babayi satiyor agir hasar pert olmus arabaya 100 bin isteyen bile var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satmak için araba alıyoruz onuda 2.eli para edenden seçiyoruz başına bişi gelince de olsun ya bu markanın 2. eli hertürlü satılır diyoruz. Sonra araba pert oluyor bizde bişey yoksa kaskoya arabayı devrediyoruz kasko hurdacıya hurdacı tamirciye tamirci çıtır hasarlı diye bir ......'e (artık siz doldurun) devrediyor. Bu zamanda döngü bu şekilde maalesef.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Tamam sende alamazsın olur biter...

• woodgate kullanıcısına yanıt
    Ondan gorup butun araclarin fiyati artiyor bizim millet 20 milyarlik mali 35-40 milyara satmaya calistigi icin.

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Suçlu o adam mı oluyor, yoksa arabaya o parayı veren adam mı oluyor?

• Seni en iyi ben anlarım kardeş..Bak kendi arabam olsun veya kiralık olsun hep adam gibi kullanmişimdir fazla hız yapmam tümsek,delik gibi yollarda yavaş dikkatli giderim. Ama çoğu insan öyle değil Bazen görüyorum adam tümseğin üstünden 50 km hızla geciyor arabanin altini komple vuruyor hic inip bakmiyorda birsey oldu mu diye...

Ondan sonra satarken "temiz araba,bakimli araba sigara icilmedi" diye ilan veriyor arabaya baktiriyosun yağ içinde ,içi pislik içinde. Oysa kendisi hor kullanmiş içine etmiş ama arabaya laf soylettirmezler.. Ona gore araba cok temiz sorunsuz

Ben en son arabami satarken butun yağ kacaklarini alt takimdan gelen sesleri yaptirip iç diş komple bi güzel yikatip kapinin önune koyup öyle satmiş biriyim.. Ama çoğu kişi nasilsa satiyorum diye yaptirmiyor bilee. Yani arabasini temiz kullanan pek kimse yok bu ülkede

• urene kullanıcısına yanıt
    Yazık, değerli vaktini, motorlu yürütgeçlere harcamışsın. O vaktini, kim bilir dünya yı kurtaracak birşeylere harcayabilirdin yada en azından kendine bir yürütgeç yapabilirdin. Tabi hayatta birşeyler üretmek, yada kıymet, sevgi , tutku gibi değerlere sahip değiilsen, senin için herşey yürütgeçten ibaret olur. Hadi boşver yürütgeçi, sen yürüyerek te gideceğin yere varırsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki sana ne bu durumdan.

Arabayı kullanmayıp süs diye mi tutacağız kapının önünde onu anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vukuatname

Ben bir dönem serviste çalıştım. Servis müdürü hep gelen müşterinin tipine bakın önce bakımlıysa arabası da bakımlıdır bakımsız pis biriyse arabası da öyledir derdi. Göre göre tecrübe sahibi olmuş adam. Aksi olmazdı asla. Pis müşterinin arabası da pis olurdu ve ona göre muamele edilirdi. İkinci el araba alırken araçtan öce araç sahibine dikkat edin. Titiz afamın arabası da telefonu da başka bir eşyası da kendisi gibi temiz olur.

Olay budur.

güneş çok yıpratır arabayı. Rutubetsiz Kapalı otopark da bekleyen araç içi dışı tas gibi olur.

• amma asabi bir milletiz yahu :)
    millet arabanızı temizlemiyorsunuz ,iyi bakmıyorsunuz diye neredeyse ekrandan dövecek

isteyen istediği gibi bakar kullanır malını yahu ,size ne ?
    2. el araba alacağınız zaman bu tiplerden almazsınız olur biter

şu forumdan dahi anlaşıldığı üzere ,insanlar arabadan önce iyi bir psikiyatri uzmanına görünse daha yararlı olacak gibi :)
  • Sıfır parası olan herkes alır kullanım kişiye göre değişir ama işte o can alıcı kısım yürütme maliyetleri bunu herkes karşılayamaz sonra arabalar dökülüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

amma asabi bir milletiz yahu :)
    millet arabanızı temizlemiyorsunuz ,iyi bakmıyorsunuz diye neredeyse ekrandan dövecek

isteyen istediği gibi bakar kullanır malını yahu ,size ne ?
    2. el araba alacağınız zaman bu tiplerden almazsınız olur biter

şu forumdan dahi anlaşıldığı üzere ,insanlar arabadan önce iyi bir psikiyatri uzmanına görünse daha yararlı olacak gibi :)

ajklsfdsadfjkajskfdl kaç sayfa mesaj okudum böyle mesajlar içimi kararttı diye yüzüm gerilmiş kaşlarımı çatmışım farkında değilim, son sayfanın en altında sizin '' amma asabi bir milletiz yahu :) ,iyi bakmıyorsunuz diye neredeyse ekrandan dövecek '' mesajını görünce gece gece kahkaha attım :D
  • Çok uzaklarda aramayalım babam mesela, bir araba verdi allah razı olsun, 2010 model c. berlingo, tamam sırtından para kazandın eyvallahta, her ay 1000 lira masraf çıkarır mı bir araba, bazı şeyleri bu parça uzun süredir değişmemiş diyip düzelttirmesi lazımdı. Ama gel gör ki herşey bende patlayınca suçluda ben oldum pehh
  • Ah nerde o sıfırcılar nerde o kız görünce Gaza yüklenip kral benim diyenler.Yakında kız için bizi ezecekler az kaldı :D
  • Bugüne kadar aldığım araçların hepsi ikinci eldi ve çok temiz yakalayarak almıştım aynı şekilde kendimde çok temiz bakarım aldığım araçlarıma , 2002 model 1.6 Skoda octavia vardı ne zaman benzinliğe girsem araç satılık mı diye soranlar olurdu , 2002 model olduğuna inanmazlardı , insan malına değer vermeli bence, ben sadece arabamı değil tüm eşyalarımı özenli ve temiz kullanırım ;

Bu millet arabalara napıyorda anasını ağlatıyor ?

• stasi kullanıcısına yanıt
    Bunu yazmaya girdim. Bizim kadar boya takıntısı olan başka bir memleket yoktur herhalde. 92 model araçta orijinal boya arayana denk geldim!

• Kim ne derse desin şirket araçlarının yüzde doksanı hor kullanılıyor bizde de var maalesef özenli kullanma gibi bir şansımız yok yeri geliyor arabayı 10 farklı kişi kullanıyor acil iş çıkınca motor soğukmuş sıcakmış bakamıyoruz kasidelerden hızlı geçiyoruz yapacak birşey yok

• + SİGARA KOKUSU
  • Benim kullandığım araba alınmaz mesela en azından şimdilik ilerde ne olur bilmem

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.