Şimdi Ara

Bu Laptop Ramı ddr3 mü ddr3L mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar üzerinde yazanlardan bunu cikartamadim nerden bilecegim hangisi oldugunu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çoğu yerde ddr3 diye yazıyor ama voltaj 1.35V yazıyor. Çok tutulmadığından önemsenmemiş sanırım ama burada ddr3l yazıyor.

https://mijnnotebookonderdelen.nl/product/ramaxel-rmt3170mk58f8f-2gb-ddr3-pc3-12800-1600mhz/

Neden sordunuz acaba? Bunun yerine ram alıcaksanız ddr3 de çalışır aynı laptopta.

• quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

Çoğu yerde ddr3 diye yazıyor ama voltaj 1.35V yazıyor. Çok tutulmadığından önemsenmemiş sanırım ama burada ddr3l yazıyor.

https://mijnnotebookonderdelen.nl/product/ramaxel-rmt3170mk58f8f-2gb-ddr3-pc3-12800-1600mhz/

Neden sordunuz acaba? Bunun yerine ram alıcaksanız ddr3 de çalışır aynı laptopta.
    Teşekkürler, evet ddr3l imiş verdiğiniz linkte yaziyor. E1 islemcili Lenovo laptop var evde ama çook yavaş. 2gb ram var ve işlemci hizi 1.35 gh zaten. 2gb ram takviyesi takarsam belki bir miktar hizlanir diye düşündüm, sizce durum ne olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: amasseia

Teşekkürler, evet ddr3l imiş verdiğiniz linkte yaziyor. E1 islemcili Lenovo laptop var evde ama çook yavaş. 2gb ram var ve işlemci hizi 1.35 gh zaten. 2gb ram takviyesi takarsam belki bir miktar hizlanir diye düşündüm, sizce durum ne olur?

Alıntıları Göster
    Ramden önce ssd takmanızı öneririm.

• ysakay kullanıcısına yanıt
    Ssd elbette hizlandiracaktir ama fazla masraf yapmadan birşeyler yapmak istoyorum. Bilgisayar kendi bilgisayarim değil seneden seneye kullaniyorum. 2. El ramlar var 40 TL'ye eğer faydası olursa alacağım.

• amasseia kullanıcısına yanıt
    Yani açıkcası çok bir fark olacağını sanmıyorum ama 40₺ gibi bir fiyatsa alınabilir. Bunun gibi bir tarihi esere bende ram taktım,pek bir fark hissedemedim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.