Şimdi Ara

Bu Laptop neden kasıyor sizce ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle Laptop 6 aylık bir laptop ilk aylarda hiç bir kasma sorunu olmadı çok güzel oynadım oyunları knıghtıda oynadım

bir ara biraz film indirdim hardi diske yüklendim ki ben bundan şüpheleniyorum ama .

özellikler ;
    Asus
    i5 6200u
    4 gb ram
    2 gb 930m ekran kartı
    500 hard disk 5400rpm

sizce bu bilgisayara ne olmuşturda kasıyor format ile alakası herşeyi yaptım donanım sorunumu var acaba ?

• ssd yok mu hocam laptoplar zaten sıkıntı. ssd siz iyice yorar insani.
  • hdd'yi çok doldurmanız durumunda; bilgiye ulaşım süresi uzar, üstelik hdd' nin hızı da sıkıntılı.
    bad sektör oluşmuş olma ihtimali, virüs-malware-trojan ihtimallerini de düşünmek gerek.
    eğer bunlardan hiç biri değilse işletim sistemi win10 ise hdd' lerde felakete dönüşebiliyor (özellikle arka planda güncelleme, veri toplama teranesi yüzünden), o da olmadı antiviüs programı zorluyor.
    en son donanımsal olarak işlemci aşırı ısınıyor olabilir, bu da işlemcinin kendini frenlemesine sebep olabilir.
  • SSD disk siz PC düşünemiyorum, mümkünse hemen al. 240 GB 'ı 80-90$ civarı sanırım.

Win10 kullanıyorsan game mod update 'i var. Google 'a yazarsan bulabilirsin. Büyük bir update fakat yüklendiğinde oyunlarda performans kazancı oluyor.

İnternetin yavaşsa Win7 senin için daha faydalı olabilir, Win10 'un sürekli updateleri çıkıp duruyor, hem PC 'ye hem internete rahat vermiyor.
  • knight online tek çekirdek kullanıyor, yeni sistemlerde bile kasıyor maalesef
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.