Şimdi Ara

BU LAPTOP FİYATLARI NE BÖYLEE (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
2
Favori
8.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makarna ve ekmek alabiliyor musunuz? Cevap evetse sorun yok demektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TheLordMan kullanıcısına yanıt

Benim olay 8 aylık olay. 6 - 7 sene öncesine bakacak olursan son model iphone 1500 lira bile değildi şuan da 12 bin küsür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uzaktan eğitim laptop fiyatlarının uçurdu. Ben 1.5 ay önce 6 bin'e aldım. Şimdi aldığım yerde fiyatlar 8-9 binden başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Navi -- 24 Eylül 2020; 6:41:58 >
  • İstersen sarabilirim sana ama elden yani 5bin değerinde laplap sana 3bine veririrm

• Bir ay önce 4000 tl ye aldığım lenovo ideapad s145-api 7.400 tl olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLordMan

Tavsiyesi olan var mı?

Anladığım kadarıyla gaming filan değil sadece iş görsün biraz hızlı çalışsın tarzında birşey arıyorsunuz.İkinci el bölümüne alınık konusu açıp kafanızdaki fiyatı belirlerseniz sonuca varırsınız.Ben hep öyle yaptım bu forumda istediğimide hep buldum.Bazen biraz zaman alabiliyor ama ilanınızı güncel tutarsanız gerçek satıcı sizi buluyor.

• Temmuz'da 4700 tl ye aldığım thinkpad geçen hafta 5800 dü. Bugün bakayım dedim 6700 olmuş :)

• TheLordMan kullanıcısına yanıt

Ah o gençliğimizi sömürenler ah... Ne dense az

• Gerçekten de her ay 100-200 lira zamlanıyor.

Ben de aklıma yatan bir telefon olursa benim 5 yıllık emektarı emekli edecektim, yok abi gerçekten de her ay 100 lira artarak gidiyor. A71 3600 lira falandı şuan 4000 olmuş.

• Zamanında dell 7567 gaming laptop almıştım f/p ürünüydü o zamanlar , alıyımmı almıyımmı derken aldık iyiki almışız

• Leptob lüküs gardaşom hesap makinesi neyine yetmio

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Yurtdisinda yasiyorum demem pek dogru olmaz cünkü burada dogup büyüdüm ve home office`de web tasarimcisi olarak calisiyorum.

Avrupada elektronik cihazlar ucuz degil, olmasi gereken fiyati bu ve makul seviyede hatta pahali bile denebilir.

Sizin paraniz deger kaybettigi icin size pahali geliyor.

Bu durumda yapmaniz gereken basit ama cogunuz ekonominin düzelmesi icin birsey yaptiginizi sanmiyorum. Sahsi fikrim bu sana karsi yazmadim.

Benim tavsiyem okumaniz ve yurtdisinda calismaniz yönünde.

Konu basligini acan arkadasa iki gün önce denk gelseydik daha dün kutulu Lenovo Legion y540 Gaming Notebook 350 Euro ikinci el sifir ayarsinda 18 aylik sattim. Koydugum gibi satildi. Bilseydim sana bu sene getirirdim gercekten.

• 2k para ile iyi bir şey anca 2008de alabilirdin yeri kaldın biraz

• Elimde 2015 yılında aldığım celeron işlemcili bir dizüstü var. O zaman 750 tl ye almıştım. Vatan dan bakıyorum en son satışa kapanmadan önce 3000 liraymış. Üzerindeki 2 gb rami 8 gb yaparım birde 240 gb ssd eklerim daha benim işimi görür. Teknoloji yenisi çıktıkça ucuzlayan birşey ama ülkemizde malesef tam tersi.

• Ağustos 2019'da dolar kuru 5.82 iken 1600 tl aldığım laptop, şu an dolar kuru 7.70 ile hesapladığımda 2110 tl civarı çıkıyor ama tüm sitelere baktım 4600 tl olmuş çok saçma yazık bu halka.Kasa toplayayım dedim sadece 2 gün arayla alacağım parça başına ortalama 50 ila 100 tl zam yedi.

• Eskiden izocam reklamı vardı , yöneticimiz uyuyor mu diye ?

• 2013-14'e kadar ülkeye pompalanan sıcak para bitti artık, daha bu bir şey değil, kasım aralıkta kilosu 10 liraya soğan, 20 liraya domates almaya başlayınca görün siz...

Dipnot: Gençlere benden tavsiye. Tamir öğrenin. Eliniz havya tutsun. Youtube'da x metre atlama challenge, 1500 ton slime yapmak gibi saçmalıkları izleyeceğinize havya nasıl kullanılır, x cihazı nasıl sökülür, elektronik arıza tespiti gibi aramalar ile bilgilendirici şeyler izleyin. Basit yollu havya ve lehim/pasta alın, bozuk entegreler üzerinde denemeler yapın. Google'a girip elektroniğe giriş yazın, temel elektronik elemanlar ne işe yarar öğrenin. İkinci eli 2000 lira olan ekran kartının arızalısını 100-200'e alıp çalışır hale getirmenin zevki hiç bir şeyde yok.

Ha gönül isterdi ki 1 hafta çalışarak 3080 alabileceğimiz bir ülkede yaşayalım ama maalesef! Artık elimizden geleni yaparak bir şeylere ulaşmaya çalışacağız. Yeri gelecek 17 senelik bilgisayara antix, lubuntu filan kurarak kullanacağız! İkinci el parçalar kullanarak bilgisayar oluşturacağız!

• ReaLGz kullanıcısına yanıt

Ay mı?

İtopya'dan toplayıp bir köşeye kaydettiğim sistem 1 haftada 260 lira zamlanmış :)

• ülkede her şey saatlik değişiyor

1 ay önce aldıgım bebek babası 25 günde 4 kere zamlandı

çok güzel öpüyolar bu ülkede adamı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.