Şimdi Ara

Bu kulaklık almaya değer mi? | Beats Studio Wireless 3 inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2si1 inceleme bölümünde Beats'in Studio Wireless 3 modelini sonunda Enis'den geri alabildim. Bu videoda uzun süreli kullanım sonunda kulaklık hakkındaki fikirlerimizi paylaşıyoruz. 

• beats solo 3 var bende. gayet memnunum kullanmadıgın zaman kapattıgın sürece cihazı şarj etmiyorsun nerdeyse. kablolu hiç kullanmadım, alalı 2 ay oldu sadece ilk gün şarj ettim. ondan sonra daha bir kere bile şarj etmedim. günde 2-2.5 saat müzik dinlerim. kalitesi aman aman değil ama ortalamanın üstünde. kulakta uzun süre durunca ağrı yapıyor yalnız.
  • Noice Cancelling özelliğinin ses kalitesini bir etkisi olup olmadığını görmek için kapatabilirdiniz.Belki de o berraklık sorunu Noice Cancelling kaynaklıdır.

• 1400 TL şu uyduruk ergen kulaklığına verilmez. Bir sürü sadece sesle ilgilenen markalar var onlardan almak lazım.

• Şu anda kablosuz kulaklıklarda ses kalitesini ilk sıraya koyan bir kullanıcının Westone W80 ve Shure SE746'dan başka seçeneği yok. Şu anda kulak içi ve kafa üstü kulaklıklarda ses kalitesinden hiç ödün vermeden performansı ortaya koyan kulaklıklar bence bunlar.

Noise Canceling oldukça güzel bir teknoloji olmakla birlikte pazarlama açısından limitli ses kalitesini kapatmak için kullanılıyor. Misal Bose'un high-end kulaklıklarının sayfasında her yer noise canceling. Ses kalitesiyle ilgili bir tane veri yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scene -- 18 Mayıs 2019; 18:17:9 >
  • beş para etmeyen bir kulaklık. o paralara sennheiser momentum wireless çok daha iyi bir alternatif...

• Sony derim :)

• beats solo 3 var bende. gayet memnunum kullanmadıgın zaman kapattıgın sürece cihazı şarj etmiyorsun nerdeyse. kablolu hiç kullanmadım, alalı 2 ay oldu sadece ilk gün şarj ettim. ondan sonra daha bir kere bile şarj etmedim. günde 2-2.5 saat müzik dinlerim. kalitesi aman aman değil ama ortalamanın üstünde. kulakta uzun süre durunca ağrı yapıyor yalnız.
  • O kulaklığa ne oluyor şimdi? Geri mi gönderiyorsunuz xD

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O paralara çıkıyorsan ya Sennheiser alacaksın ya da Sennheiser.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stackman kullanıcısına yanıt
    Parasını bilmem ama Sennheiser'ın kullanıcıya deneme amaçlı sunulan kulaklarını hiiiiç beğenmediğimi hatırlıyorum. Akg resmen yerden yere vuruyordu bunu hatırlıyorum , media markt ya da teknosa da denemiştim sanırım emin değilim vatan da olabilir. Tek tek üşenmeyip hepsinin teşhir ürününü test etmiştim. Sonuç olarak böyle bir kulaklık alacaksanız(o fiyatlara) en az bir kaç kez gidip denemeler de bulunmanız şart. Ayrıca kulaklığın rahatlığı ve mikrofonu çok önemli. Müzikte iyi olup oyunda berbat olanları da var tabiii.

• gider hi-fi sistem alırım daha mantıklı

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Aynen, kesinlikle katiliyorum. :-)

• stackman kullanıcısına yanıt
    Bundan 5-6 sene oncesinde Sennheiser, Sennheiser idi. Ancak, son yillarda Sony'nin yaptigi atilimlarla gerek Sennheiser gerekse Bose artik nal topluyor. Suanda Sony (Ozellikle de WH-1000XM3) LDAC codec'i ile 990 Kbps CD/FLAC kalitesinde sundugu BT baglantisi ile rakipsiz. Noise Cancelling'den hic bahsetmiyorum bile :-)

• Daha iyi modeller vardır eminim ki. Marka satıyorlar başka bir şey değil.

• Her ürünün kendine ait avantajları, dezavantajları ve farklı yönelimleri, kullanım alanları var. Mesela bu üründe sadece ses kalitesine odaklanmamak lazım çünkü Beats markası zaten ses kalitesine muazzam derecede önem veren bir firma değil ve bu zaten bilinen bir şey.

Bu kulaklığın avantajları; muazzam rahatlığı, aşırı derecede uzun pil ömrü, iPhone ile olan harika uyumu, bağlantı kolaylığı, ve en önemlisi tasarımı, şıklığı.

Bu ürünün amacı sadece ses kalitesine yüklenmek değil, o yüzden Beats’in ürünlerini gidip de Sennheiser ile, Bose ile vs. karşılaştırmak pek mantıklı değil, hepsinin yöneldiği alan farklı.

Kaldı ki buna rağmen kulaklığın ses kalitesi gayet iyi. Apple, Beats markasını satın aldıktan sonra kulaklıklarındaki ses kalitesi ciddi derecede arttı. Evet satıldığı fiyata daha iyi ses kalitesi veren çok kulaklık var bu doğru, ancak Beats artık eski Beats değil. Apple satın aldıktan sonraki kulaklıklarındaki ses kalitesi gayet tatmin edici ve bu kulaklık; şıklığı, konforu ve orta-üst düzeyde ses kalitesini bir arada sunuyor.

Ben açıkçası tasarıma ve şıklığa da önem veren biriyim, 2000 - 3000 TL verip kafamda moloz gibi gözüken bir şey taşımak da istemiyorum.

İnsanlarda uzun süredir “Ses işinden anladığımı göstermek için Beats’e bok atmam lazım.” algısı var. Yurtdışında bu algı yavaş yavaş yıkıldı. Ama Türk milleti her şeyde olduğu gibi bu konuda da geriden geliyor. Bunları Beats Studio 3’ün yanında aynı zamanda Audio Technica M50, AKG Q460 kullanan biri olarak söylüyorum.

Beats, Apple’dan sonra değişti. Zamanla ses kalitesi daha da artacaktır. Zaten görüyoruz. Görmeye devam edeceğiz.

———

İncelemeye gelirsek,
    - Terletme konusuna katılıyorum. Gerçekten terletiyor. Ama dışarı gerçekten hiç ses vermiyor. O yönden belki biraz kabul edilebilir.

- Enis bey tuşlardan bahsetmiş. Açıkçası 1.5 yıldır kullanıyorum ama tuşlarda bir kere bile sıkıntı yaşamadım. Çift tıklarda bazen sorun yaşadım ama onda da basış senkronunu tutturamadığımdan. Bastığımda çalışmama, sert basma gibi durumları hiç yaşamadım ben. Belki de kullandığınız kulaklıkta bir sıkıntı olabilir.

- Enis bey bir yerde kulaklık açık kalırsa gün aşırı şarj etmeniz gerekir demiş. Böyle bir şeyin imkanı yok. En yüksek seste 15 saat şarj gidiyor ve 1.5 yıldır kullanıyorum kulaklığı. Her gün 2.5 - 3 saat dinlemeyle, son ses ve gürültü engelleme açıkken 5-7 günde bir şarj ediyorum. Açık bıraksanız bile şarjının azalıp aynı gün bitmesi mümkün değil. Gerçekten değil.

- Mesut bey açma kapama tuşu tek tıkta çalışıyor, kulaklık yanlışlıkla açılır demiş. Bu da doğru değil. Tek tıkta şarjı gösteriyor. Açmanız için 2-3 saniye basılı tutmanız gerek. Çarpmayla açılması mümkün değil. Zaten çok sert bir tuş. Bu konuda hatanız var.

Bunların haricinde çok sade ve güzel bir inceleme olmuş. Mesut ve Enis beye teşekkür ederim. Ön yargı yapmadan izleyenler belki kulaklık hakkında düzgün fikir edinip Beats hakkındaki ön yargılarını yıkabilir bu video ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 13 Kasım 2019; 22:5:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ikinci elde bin lira letgoda alınır bence
  • Bak bak, enis bey’in fikrini degistirmis kaliteli urun. Boyle bir olsa gerek premium etkisi.
    “Ben nc ozelligi istemem, biri gelur carpar vs” diyordu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • NomadCRY kullanıcısına yanıt
    yorumlarınız için teşekkürler.
    kulaklığı az önce aldım, kargo geldi.

iphone ile kusursuz hızlı bir eşleşmesi var.

fakat aklıma takılan konu şu.
    kapatmak için ne kadar uzun sürede nasıyoruz açma/kapama tuşuna?

uzun süre basınca sanki resetliyor gibime geldi, tekrar açınca ilk açılıştaki gibi telefon ana ekranında cihaz görüntüsü belirdi ve eşleş butonu çıktı.

dinlemediğim zamanlarda kulaklığı kapatmayı düşünüyorum, beats kullanan biri olarak şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cio35

yorumlarınız için teşekkürler.
    kulaklığı az önce aldım, kargo geldi.

iphone ile kusursuz hızlı bir eşleşmesi var.

fakat aklıma takılan konu şu.
    kapatmak için ne kadar uzun sürede nasıyoruz açma/kapama tuşuna?

uzun süre basınca sanki resetliyor gibime geldi, tekrar açınca ilk açılıştaki gibi telefon ana ekranında cihaz görüntüsü belirdi ve eşleş butonu çıktı.

dinlemediğim zamanlarda kulaklığı kapatmayı düşünüyorum, beats kullanan biri olarak şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
    Merhaba.

2 saniye basılı tutmanız yeterli. Zaten kulaklığın ışığı sönüyor. Buradan anlayabilirsiniz kapandığını.
  • Ben pek anlamıyorum bu işlerden bir sorum var yanıtlarsanız sevinirim. İnternetteki Studio 3 kulaklıkların arasında ciddin fark var bu fark sadece renkden mi kaynaklanıyor?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.