Şimdi Ara

BU KONUDA 13 MART GÜNÜNÜN PROVASINI YAPIYORUZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
33
Cevap
2
Favori
466
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> BU KONUDA 13 MART GÜNÜNÜN PROVASINI YAPIYORUZ
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Binbaşı
  1459 Mesaj
  Dostlar merhaba, uğruna muhteşem adanmışlıkları olan bi sınavın ilk ayağının gerçekleşmesine 19 gün gibi bi süre kaldı takriben.Bu bizleri telaş psikolojisine sokmamalı ama, bunun bizlere faydası değil aksine zararı olur.Şu saatten sonra son rütuşları yapıp sakin olmalıyız.

  Bu konu altında 13 Mart gününün bi provasını yapalım istedim.Mezunlar tecrübelerini gerek 12. sınıf kardeşlerine gerek mezun arkadaşlarına aktarsın.Nasıl olması gerektiği, neler yapılması gerektiği gibi gibi.Amacımız ise sınav gününü olabildiğince az ütopikleştirebilmek, YGS'nin evde çözdüğümüz denemelerden bi farkı yok.Sadece 2 milyondan fazla kişi aynı sınava giriyoruz o kadar.Aksini düşünmek stres, kaygı gibi faktörleri kırbaçlar.Hem de yok yere.

  Arzu ederseniz ben başlayayım.

  Ben mezunum, geçen sene yaptığım hatalar neydi?Ne yapmamalıydım?Sınav sabahı nasıl olmalı gibi gibi sorulara kendimce yanıt vermeye çalışayım.Bu hem bi kişisel sorgu ve eleştiri, hem de bi örnek.

  1-Kesinlikle sınavdan 1 haftaya yakın bi süre de uykumu düzene sokacağım, şu an bile sokamamış arkadaşlar pek endişelenmesin.Sınavdan önceki 2 gün erken kalkıp erken yatacaksınız o kadar.Neyse ben sınavdan önceki duş alıp 10 gibi yatağa girerim.1 saat kadar DH'nin sınavdan önceki tatlı son gece heyecanını kovalar uyurum.

  2-Ertesi sabah 7.15 gibi uyanırım.Uykumun açılması için haberleri seyrederim, ya da bi iki müzik dinlerim falan.Kıyafet konusundan da bahsetmek istiyorum biraz, benim en büyük hatam geçen sene kot pantolon giymemdi.Aslında çok büyük de bi etkisi olmadı ama sınava kot pantolonla mı gidilir yahu :D Geçen sene aklım nerdeymiş kimbilir, bence olabildiğince belinizi sıkmayan rahat şeyler giyin.Geri dönüp baktığımda tabi ki kot pantolon yüzünden mezuna kaldım demiyorum ama neden giydim diyorum.Bunun yanı sıra içinde kendinizi olabildiğince özgüvenli hissettiğiniz ve rahat şeyler giyin.Hava soğuk olabilir atkı alın yanınıza, sınavda boynunuza dolarsanız sizi epey bi ısıtır.Ya da hırka falan alın, sınav salonu soğuk olabilir çünkü.

  3-Umarım yakın bi yer çıkar evime sınav yeri olarak.9:30 gibi sınav yerimde yerimi hazır almış olurum inşallah.Sınav görevlileri erkenden kitapçık dağıtmaya kalkarsa engel olun, boşuna sınıfta mahsur kalmayın yok yere 30 dk falan.Sınava 10 dk gibi bi süre kala dağıtılması idealdir.Tuvaleti gelenler olabilir, yüzünü yıkamak isteyenler olabilir.

  4-Ve geldik sınav anına, sınavın benim için sıradan bi denemeden farkı olmayacak bunu söylemeliyim öncelikle.Bence siz de bunu kendinize kabul ettirin.Kesinlikle türkçeden başlamayağım, tıpkı bütün sene denemelerde yaptığım gibi.

  -İlk 50-55 dakika gibi bi süre de matematikten 35 soru işaretleyebilmiş olmayı umut ediyorum en az, bu süreyi takip eden max 50-55 dakikalık bi sürede de matematiği yaptığım içi kafam rahat bi şekilde Türkçeyi çözmek istiyorum.Bi çok kez 38-39 net yaptım, bunun yanı sıra 30 net yaptığım da oldu.Türkçeyi severek ve odaklanarak okursam -ki inanıyorum okurum- yine bi 35 tane doğru yapabilmeyi umut ediyorum.Ardından 50 dakika gibi bi süre kalsa bu doğru yolda olduğumun göstergesi, daha fazla bi sürem kalırsa ne ala.Bu 50 dakikanın 35 dakikasında fen bilgisini dikkatlı bi şekilde çözeceğim.Hedefim 34-35 yapmak, 30 yapsam da kurtarır ama :)Kalan 20 dakikada da 25 sosyal işaretlerim, umarım şu 20 günde yapacaklarım sosyal adına fazla işaretlememi sağlayacak olmasından ziyade işaretlediklerimin yüzde 90'ının doğru çıkmasından yana olur.Geriye 5 dakika falan kalırsa bu süreyi de matematikte yapamadıklarıma harcayıp kendinden emin bi şekilde sınav salonundan çıkmak istiyorum.

  Evet dostlar şimdilik bunları yazmak istedim, aklıma geldikçe editlerim.

  Son olarak üstüne basa basa söylemek istediğim şeyler :

  -Sınavı gözünüzde büyütmeyin, aksi takdirde hiç hoş şeyler olmuyor.Sınavı rahat olan kazanıyor emin olun.
  -Bu zamana kadar çalışanlar emeğinin karşılığını alır inşallah, bi takım olaylardan dolayı istediği dikişi tutturamayanlar da dediğim gibi fazla stres yapmasın.Çok çalışıp karşılığının alamamak, çalışmayıp beklediğini almaktan daha çok üzücü bir durum.O yüzden rahat olmalıyız.
  -Türkçenin son 5-6 sorusu 3'ü bi paragrafa 3'ü bi paragrafa bağlanmış olabilir.Türkçeden de başlasanız matdan da başlasanız önce bu soruları çözün bence, çünkü Türkçenin sonuna kalırsa iyice beyin yakar.
  -Sınav günü rahat şeyler giyin, tuvaletinizin geleceğini düşünüyorsanız gelir.Düşünmeyin olm, o zaman gelmez :) Sınavdan önceki gece ve sabah sıvı tüketmeyin.Hatta mümkünse sınavda yanınıza su almayın, ölmezsiniz ya 3 saatte :)

  ALES sorularını falan çözmeyi unutmayın.

  Sanıyorum şuan sorularımız hazırlandı ve kitapçıklar da bizi bekliyor :) 10 gün sonra falan sınav yerleri açıklanacak, umarım hepimize istediğimiz yerler çıkar.Sınav günü sorun yaşamayız.

  Ve ve ve en büyük temennim seçici ve kaliteli bir sınav olur.Eğer olmazsa da koy g..tüne rahvan gitsin :) Bu sınava en çok uyum sağlayacak olan bizleriz, yıkarız geçeriz :)

  Bu konu altından önerilerinizi falan paylaşın.Şans bizimle olsun, Allah yardımcımız olsun.İyi çalışmalar :))  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maestraa -- 22 Şubat 2016; 18:54:33 >  _____________________________
 • Bunlar da inekmatur ABİNİZDEN:

  1-Sınavda çişiniz gelmesin +20 net garanti

  2-Çişiniz gelirse de hızlı cozeceksiniz +20 dk garanti

  İkisini de dene tarafını seç

  Sınav anı kitapçık üzerindeki numarayı, tc numaranızı ve diğer kodlanacak kısımları doldurduktan sonra 100 defa kontrol etmeyin arkadaşlar çünkü o olay ruh hastası yapıyor o anda insanı.

  Bilmediklerinizi değil bildiklerinizi hatırlayın, özgüven artırıyor.

  İlk 5-10 dk süresince yaptığınız soruları tekrar kontrol etmekte fayda var.

  Sınav sabahı pek fazla kimseyle konuşmayın bence, tek yaptığınız sınava odaklanmak olsun.

  Sıraya oturduğunuzda kitapçıklar dağıtıldığında lütfen o an heycanınızı bastırın, çünkü ilk başta heycan olmuyor oh rahatım diyorsun kitapçıklar bir geliyor heycan tavan yapıyor, o anı iyi kontrol edin arkadaşlar.

  Sınavdan çıkınca ne yaptığınızın bilincinde olmaya özen gösterin :)

  Son olarak çok işaretelemek için değil işaretlediğiniz doğru çıkması için çabalayın.

  Allah yardımcımız olsun :)

  Sınavdan önceki son gün sabah uyarınırım çok kısa sözel bakmam gerekenlere bakarım sonra arkadaşlarla takılırım 2-3 saat. Akşam eve gelirim okumam gereken yerler kaldıysa son bir kez okurum. 11-12 gibi yatağa giriş 1 de de anca uyurum. Sabah namaza kalkarım ardından uyumam coğrafyada haritalara bakarım bi son kez. 1 soru 1 sorudur mantığı Sonra ikizim olduğu için evde kısa bi kaos olur kim benle kim ikizimle gidecek diye. Karar verilir. Ardından eğer mesafe çok uzak değilse sohbet ede ede yürürüz. Uzaksa da metro falan işte. (İnşallah YTÜ de girerim :D) 25-30 dk kala salona geçerim doldururum gerekli yerleri. Geçen seneki tecrübenin katkısıyla barkodu rahat çıkarıp gözetmene veririm. Kontrol edin dicek hoca kitapçığı hızlı hızlı bakarken sorulara hemen yorumlarım her soruyu. Şu kısım kolay şu zor vs vs. Sonra işte hoca start demeden önce içimden motive edici cümleler kurarım. Çok kısa bi dua ardından bismillah...
  Sınav başladı.. Sakin..
  Açarım ilk önce matematiği başlarım çözemeye. İlk soru rasyonel 2. soru da öyle. 3. soru basit bi' soru yine... Hızlı hızlı 20 soru bitti mi? İlk 20 soruda max 2 özgün güzel soru olur. Geldik 21. soruya ve benim en fazla 2 boşum var. 21-32 arası problem- olasılık... Başladım probleme.. Aaa ben bu sorulardan çok daha zorlarını zaten çözdüm... Bunlar çerez... Ahahha soruya bak ya çok basit.... OOO bu sertmiş neyse sıkıntı yok hepsini yapmak zorunda değilim ki bro Ohhh geldik 32 ye ve güzel bi olasılık sorusu. Hmmm istenilen/tüm durum... Aha çıktı valla... C... işaretliyim hemen. Eee noldu şimdi? 32 soru bitti ve 4 boşum mu var? Güzel güzel. Hadi şimdi geometri... Hmm açı sorusu kolay.. Anaaaa klasik beşgen sorusu.. Vay bu zormuş katlamalı soru... Şu son çember sorusunu da çözüp hemmen geçelim TR ye. He bu arada 8 de 6 yaptıysam kafam rahat.
  Tr başlasın... Çevir en arkayı.. Oha 5 soru ve 2 paragraf mı? Dur hemen çıksın aradan. Tak tak tak tak... Tamam bitti. Geç başa tak tak hızlı hızlı geç... Toplamda ne oldu 60 dk mat 50 dk TR... 110 dk bitti ve 50 dk kaldı.. Güzel 30 da fen.. 20 dk da sosyal.. Belki TR ve mat dan 5er dk artar dason bi boşlarıma bakarım.
  Bitti... Ne olduğunu anlamadan bitecek zaten. :)
  Çıkıyoruz dişarı... Babam nerde şimdi? Bakıyoruuuum aha gördüm hemen bi küçük el hareketi... Nasıl geçti sorusuna cevap olarak inşallah ''Süperdi'' dicem. Gittik eve yarım saat bi sınav kritiği yapılır sonra arkadaşlarla buluşmak ve rahatlamak için dışarı... PESe gitmiştim geçen sene... Bu sene de aynısı..
  Çok uuzun oldu

 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  Akşam gelince yazarım  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Binbaşı
  1183 Mesaj
  su dedin de aklıma geldi
  liseye giriş sınavında gireceğim okulun kapısında bekliyorum daha almıyorlar içeri elimde bi şişe su var, o suyu sınav başlamadan stresten bitirdim sınavda turkçeyi bitirdim mata geçince çişim geldi ama nasıl bastırıyor :D gozetmenden izin istedim diğer gözetmene sordu izin vermedi diğeri :D kendimi sıka sıka, bir soruyu iki kere okuma fırsatı olmadan bitirdim siz siz olun çok su içmeyin  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Binbaşı
  1929 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: deadmau5.

  su dedin de aklıma geldi
  liseye giriş sınavında gireceğim okulun kapısında bekliyorum daha almıyorlar içeri elimde bi şişe su var, o suyu sınav başlamadan stresten bitirdim sınavda turkçeyi bitirdim mata geçince çişim geldi ama nasıl bastırıyor :D gozetmenden izin istedim diğer gözetmene sordu izin vermedi diğeri :D kendimi sıka sıka, bir soruyu iki kere okuma fırsatı olmadan bitirdim siz siz olun çok su içmeyin

  Sınav çıkısı o diğer gözetmenin yüzene işerdim ben  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centaureea -- 22 Şubat 2016; 18:44:18 >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  5161 Mesaj
  Tek tavsiyem rahat olun!
  Bi tavsiyem daha var sınava giderken müzik dinlemeyin.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaMariposa -- 22 Şubat 2016; 19:40:44 >
  _____________________________
 • Binbaşı
  1544 Mesaj
  Bende egik yazsam cool olur muyum  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  Knife Party - Pendulum - Daft Punk - AdamK Soha - 009 Sound System - Swedish House Mafia - Kill Paris - Deadmau5 - Flux Pavilion - Kaskade - Vicetone
 • Yarbay
  2368 Mesaj
  Sınav anı kitapçık üzerindeki numarayı, tc numaranızı ve diğer kodlanacak kısımları doldurduktan sonra 100 defa kontrol etmeyin arkadaşlar çünkü o olay ruh hastası yapıyor o anda insanı.

  Bilmediklerinizi değil bildiklerinizi hatırlayın, özgüven artırıyor.

  İlk 5-10 dk süresince yaptığınız soruları tekrar kontrol etmekte fayda var.

  Sınav sabahı pek fazla kimseyle konuşmayın bence, tek yaptığınız sınava odaklanmak olsun.

  Sıraya oturduğunuzda kitapçıklar dağıtıldığında lütfen o an heycanınızı bastırın, çünkü ilk başta heycan olmuyor oh rahatım diyorsun kitapçıklar bir geliyor heycan tavan yapıyor, o anı iyi kontrol edin arkadaşlar.

  Sınavdan çıkınca ne yaptığınızın bilincinde olmaya özen gösterin :)

  Son olarak çok işaretelemek için değil işaretlediğiniz doğru çıkması için çabalayın.

  Allah yardımcımız olsun :)  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LesAnders -- 22 Şubat 2016; 18:54:17 >
  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  Sakin oluyoruz sınav öncesi
  slown down...

  Take it easy diye diye kendimizi sakinleştiriyoruz

  I can win diyoruz sıraya oturuyoruz kitapçıkları poşetinden çıkarırken sakince yırtıyoruz gözetmen knks bi kontrol edin diyor şöyle bir kontrol ediyoruz içimizden take it easy demeyi unutmadan bakıyoruz matta sayfaya 1 soru ilk kısım kolay gibi dikkat istiyor geo zor gibi gözüküyor ama değil emin olun sosyal şekilli sorular mis gibi türkçe paragrafları kısa hepsi bildiğiniz gibi gözetmenler karekodu yırtın filan diyor aman çıkmıyorsa zorlamayın onlar yırtsın valla içimizden take it easy slow down demeyi unutmayoruz

  Güler yüzlü gözetmen başlayabilirsiniz diyor sizde bir derin nefes alıp başlıyorsunuz sakin hepsini yapabilirsiniz güç içinde
  Ben sakince Sosyali açıyorum çözüyorum üstünden Fazla düşünmeden işaretle geç emin olmasam bile yuvarlak içine alıyorum soruyu ama optiğede tahmini şıkkı işaretliyorum sakince beyin yakıcı felsefeden ve yarım sayfalık din paragraflarından sonra güzel Türkçeye geçiyorum sakince çözüyorum bir yudum suyu unutmayın baş kısmı çözüp 3lü soru varsa ona bir el atmaya çalışıyorum bu sırada süreye bakıyorum...yudum su unutmayın ve take it easy
  Devam ediyorum eğer 2015 Tr ise okuduğumu anlamıyorsam mata geçip 4 soru mat 4 soru tr gidiyorum umarım ilk iki bölümüde iyi yapmışımdır diyip mata geçiyorum sakince çözüyorum bir yudum su take it easy
  Problem kısmı zor gibi zor değil aslında özgün sadece sakin olursan çözersin bilinmeyene x de inş sınavda böyle gülerim neyse kendi adıma 3 alandada tr sos mat +25 i garantilediğim an sakinleşim hedefimin ilk kısmını gerçekleştirmiş olacağım sonrası 3 alandada 30+ son dakikalar inş sınav yetişmiş ve ben bazı boşlarıma dönmüş olurum dönmesemde sağlık olsun en azından ilk kısım bitti
  sınavdan çıkarken ilk 1bin garanti değilse ister istemez bir burukluk olacak eve gidicez tüm sülale arkadaşlar falan duruma göre 2. Yıla kaldım, yes beeaaaaa yada yaptık be bişi knks dersiniz arkaşlarınıza

  Neyse önemli olan take it easy diyebilmek aman diyim son 10 dk take it easy demeyin bu mevzu ilk 2 saat içinde

  Özet:take it easy ve yudum su

  Neyse aslında hiç bir şey planlandığınız gibi olmayacak 160 dk de ne yaptıysanız o belki yıl boyunca rakip demediğiniz sümüklüler sizi geçmiş nolacağı bilinmez hepimiz için hayırlısı olsun sağlık olsun  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lykke.. -- 22 Şubat 2016; 19:08:42 >
  _____________________________
  I Want To Break Free
 • Yüzbaşı
  916 Mesaj
  Şu 3 lü paragrafı ilk yapma işini sevdim + 1dk kazanırız + mal mal soru kaçırmayız
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  916 Mesaj

  hocam bez giyek mi yudum yudum diye diye kova oldu
  |
  |
  Bahsedilenler: Lykke..
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

  5lt pet şişemi götürüyon sanki töbe töbe valla geçen sene suyun dibinde az bişi kalana kadar içtim ne sıkıştım nede şiştim 20cc li suyu içiyorsun hay mubarek bi dikişte hepsini bitirmi dedik töbest yarabbim ya hacı sizde bi cins anlıyorsunuz ha zaten 3 yudumdan çişin gelmez merak etme  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Jengador kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  I Want To Break Free
 • Yüzbaşı
  916 Mesaj

  Hocam şakasına şettiydim neyse
  |
  |
  Bahsedilenler: Lykke..
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  405 Mesaj
  Sınavdan önceki son gün sabah uyarınırım çok kısa sözel bakmam gerekenlere bakarım sonra arkadaşlarla takılırım 2-3 saat. Akşam eve gelirim okumam gereken yerler kaldıysa son bir kez okurum. 11-12 gibi yatağa giriş 1 de de anca uyurum. Sabah namaza kalkarım ardından uyumam coğrafyada haritalara bakarım bi son kez. 1 soru 1 sorudur mantığı Sonra ikizim olduğu için evde kısa bi kaos olur kim benle kim ikizimle gidecek diye. Karar verilir. Ardından eğer mesafe çok uzak değilse sohbet ede ede yürürüz. Uzaksa da metro falan işte. (İnşallah YTÜ de girerim :D) 25-30 dk kala salona geçerim doldururum gerekli yerleri. Geçen seneki tecrübenin katkısıyla barkodu rahat çıkarıp gözetmene veririm. Kontrol edin dicek hoca kitapçığı hızlı hızlı bakarken sorulara hemen yorumlarım her soruyu. Şu kısım kolay şu zor vs vs. Sonra işte hoca start demeden önce içimden motive edici cümleler kurarım. Çok kısa bi dua ardından bismillah...
  Sınav başladı.. Sakin..
  Açarım ilk önce matematiği başlarım çözemeye. İlk soru rasyonel 2. soru da öyle. 3. soru basit bi' soru yine... Hızlı hızlı 20 soru bitti mi? İlk 20 soruda max 2 özgün güzel soru olur. Geldik 21. soruya ve benim en fazla 2 boşum var. 21-32 arası problem- olasılık... Başladım probleme.. Aaa ben bu sorulardan çok daha zorlarını zaten çözdüm... Bunlar çerez... Ahahha soruya bak ya çok basit.... OOO bu sertmiş neyse sıkıntı yok hepsini yapmak zorunda değilim ki bro Ohhh geldik 32 ye ve güzel bi olasılık sorusu. Hmmm istenilen/tüm durum... Aha çıktı valla... C... işaretliyim hemen. Eee noldu şimdi? 32 soru bitti ve 4 boşum mu var? Güzel güzel. Hadi şimdi geometri... Hmm açı sorusu kolay.. Anaaaa klasik beşgen sorusu.. Vay bu zormuş katlamalı soru... Şu son çember sorusunu da çözüp hemmen geçelim TR ye. He bu arada 8 de 6 yaptıysam kafam rahat.
  Tr başlasın... Çevir en arkayı.. Oha 5 soru ve 2 paragraf mı? Dur hemen çıksın aradan. Tak tak tak tak... Tamam bitti. Geç başa tak tak hızlı hızlı geç... Toplamda ne oldu 60 dk mat 50 dk TR... 110 dk bitti ve 50 dk kaldı.. Güzel 30 da fen.. 20 dk da sosyal.. Belki TR ve mat dan 5er dk artar dason bi boşlarıma bakarım.
  Bitti... Ne olduğunu anlamadan bitecek zaten. :)
  Çıkıyoruz dişarı... Babam nerde şimdi? Bakıyoruuuum aha gördüm hemen bi küçük el hareketi... Nasıl geçti sorusuna cevap olarak inşallah ''Süperdi'' dicem. Gittik eve yarım saat bi sınav kritiği yapılır sonra arkadaşlarla buluşmak ve rahatlamak için dışarı... PESe gitmiştim geçen sene... Bu sene de aynısı..
  Çok uuzun oldu  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugraramoglu -- 22 Şubat 2016; 19:37:20 >
  _____________________________
 • Binbaşı
  1747 Mesaj
  Hocam 3'lü paragraftan kastın neydi hatırlayamadım?
  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  5 Not
  Bunlar da inekmatur ABİNİZDEN:

  1-Sınavda çişiniz gelmesin +20 net garanti

  2-Çişiniz gelirse de hızlı cozeceksiniz +20 dk garanti

  İkisini de dene tarafını seç  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  "Seni güzel olduğun için sevmedim,seni sevdiğim için güzeldin."
  Tıp-Guzel Sanatlar
  ÇİZİMLERİMİ GÖRMEK İSTERSEN TIKLA

 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

  kardes rehabilitasyon merkezine giden bir mezunum bana şaka ters etki yapıyor mental açıdan çöküntüdeyimde kusura bakma yani  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Jengador kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  I Want To Break Free
 • Teğmen
  109 Mesaj

  Yüzümde tuhaf bir tebessüm ile okudum inşallah planlandığınız gibi gider  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gencosman42 -- 22 Şubat 2016; 19:58:29 >
  |
  |
  bugraramoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  639 Mesaj

  yudum su yudum su yudum su

  sonuç = çişim geldi konsantre gitti yapamadım.

  En iyisi 60. dk da 1-2 yudum su, 150 de şişeyi bitir.
  |
  |
  Lykke.. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  916 Mesaj

  Sıkıntı değil kardeşim ben takmam öyle şeyleri
  |
  |
  Bahsedilenler: Lykke..
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

  siz varoşların yudum sudan anladığı kenar mahallelerde ağzını 10dk dayadığınız kenar mahalle Çeşmeleriyse bilemicem çişin gelebilir  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  VissCatL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  I Want To Break Free
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
son dakika
üniversite
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.