Şimdi Ara

bu kira fiyatlari ne ayak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
1
Favori
6.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • rezidanslar 20 bin tl ile 80 bin tl arasinda degisiyor kiralari, gecen bir tane atasehirde 1+1 luks rezidans gordum yemin ediyorum aylik kirasina 70.000 yazmislar, yahu istedigi kadar luks olsun 70 bin tl kira mi olur? 12 ay o parayi biriktirsen miami'de ev alirsin. sacma sapan fiyatlar var her yerde

• Ben sero B kullanıcısına yanıt

Dostum yanlış anlamışsın sanırım. İstersen 10 bine ver evini ben bilmem. Ben 4-5 bin yazıp da memur şartı vardır diyene diyorum memur maaşından haberin var mı diye? İstersen evinin turşusunu kur banane

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8156ACF80

Dostum yanlış anlamışsın sanırım. İstersen 10 bine ver evini ben bilmem. Ben 4-5 bin yazıp da memur şartı vardır diyene diyorum memur maaşından haberin var mı diye? İstersen evinin turşusunu kur banane

Kemal sunalın kiracı filmini izle ne dediğimi anlarsın.

İst memur için iyi bir yer değil. Akrabalarım 500 600 tl kira veriyor anadoluda memur. Ya en kralı 1500 tl ye 4+1 kiralıyor. Çünkü iş yok aş yok oralarda. Memur oranın kralıdır. Bu kilosu 70 tl den pirzola yedim ne konuşuyon bilader. İst ticaret yeri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlık büyük ihtimal bir kiracıya ait ;

Ama kiracıdan çok ev sahiplerinin ağlama duvarına dönmüş burası. Neymiş efendim 300-500 binlere ev almışta nasıl ödeyeceğim derdine düşmüşsünüz. Bana mı sordun ev alırken paran yoksa alma ! Kira geliri ile mi ödemeyi düşünüyordun öyleyse şayet vizyonsuz olduğunun en büyük ispatı bu. Kiralar 2x3 katı olmalıymış istanbul ticaret şehri olmuşmuş paran yoksa yallah memleketineymiş ( ev sahibi olunca bir halt mı sandın kendini!!) şimdiye kadar bu kiracılarla devam ettin açgözlülüğünün sonu var mı ? yok olsaydı o kiracının da 2x3 kat zam almadıgını bilirdin (görmezden gelsen de)

Bir daireye 10 kişi yerleştiginde mi daha çabuk yıpranır 2-3 kişi olduğunda mı ?

Sence bu 10 kişi birkaç yıla ev aldıgında karşı komsu olduğunda ne halt edeceksin ?? onların kültür anlayışıyla uyum içinde yaşayabilecek misin ? hoş bu !!!!!! halinizle bunu da görmezden gelirsiniz !!!

Çok yazmayı sevmem sadece okur geçerdim ama şu yazdıklarınıza dönüp bir bakın ne kadar vicdansız ne kadar para gözlü !!!!! dönüşmüşsünüz bir görün !!!

Tek temennim size sizin gibi düşünen aynı anlayışta baş belası bir kiracınızın olması...

Ayrıca kirada oturan 10 yılı doldurmamış olanlara da tavsiyem, düzenli ödemenizi yaptıgınız takdirde yıllık tefe tüfe oranlarında da zamlı ödemeye devam ederseniz sizi nah çıkarırlar ...Oğlum oturacak cart oturacak curt oturacak derlerse de gidin bir süre sonra bakın evde kim oturuyor öğrenin, şayet başka bir kiracı oturmaya başlamışsa şerefsiz ev sahibini mahkemeye verebilirsiniz ? satacaksa da en az altı ay daha oradasınız. Hemen evet demeyin haklarınızı bilin koruyun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neonos -- 16 Eylül 2021; 22:56:49 >

• Kelise kullanıcısına yanıt

O kira ev için değil, düşük gelirliyi muhitten uzak tutmak için. Yoksa 70 bin kira veren adam için para ayrıntıdır

• Kardeşim şöyle dürüst namuslu kirasını zamanında ,bunca sıkıntılara rağmen düzenli ödeyen kaç kiracı tanıyorsunuz,aynısını ev sahibi içinde söylüyorum,yani işler çok zor

• faize yatirsa durdugu yerde eriyor para. Reel faiz ekside. Tam enayilik faiz isi.

Yatirim yapmis konut almis iste, ister kiraya verir ister bos tutar, ister ayin yapar kime ne?

• Akhenatonnn kullanıcısına yanıt

iste asil olay bu.

Deli gibi talep var. Kimlerden? Sebebi ne? Sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Faize koysun ozaman

Tercih meselesi. İster ev alır ister faize yatırır. Ev aldı diye evini ucuza peşkeş çekecek değil. Parası yetmeyen oturmaz olur biter.

• Ülke genelinde fiyatlar arttı malum sebepleri yazmıyorum ama faiz indirimi yapıp ev fiyatlarının şişmesinin etkisi çok.

500K satılan ev 1k kiraya veriliyorsa 600 k satıldı .

600k olan evi adam aylık 1 k kiraya vermiyor doğal olarak 1200 1300 bandında fiyat çekiyor buna talep,eflasyon vs eklenince bomba patlıyor.Piyasada ev dolu ama fiyatlar uçuk.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt

Niye insanlarla uğraşıyor ki 3-5 liraya gitsin faize koysun 10-15 alsın. Oturduğu yerden

• ufo U kullanıcısına yanıt

Durduğu yerde para erimiyor aslında. Türk lirası sürekli değer kaybettiğinden öyle. Avrupada böyle birşey yok mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Niye insanlarla uğraşıyor ki 3-5 liraya gitsin faize koysun 10-15 alsın. Oturduğu yerden

Faizde paranın sadece değeri korunur ama ev alırsan değerlenme ihtimali olur. Milyon verip ev alsam temelden inşaat bitince ev satılmasa bile kiracı koymam. Dursun kenarda kim uğraşır kiracıyla? Böyle al satlardan ve gelişmekte olan semtlerden ev toplamak karlı bir iş. Bazıları kiracı koyarak gelir elde etmeye ve kredi taksitlerini kiracıya yüklemekle uğraşıyor. Önceden işe yarıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vanished Man -- 17 Eylül 2021; 2:38:13 >
  • Birde emlakçılar ev sahipleri le işbirliği yapıp sarı siteden manipülasyon yapıyorlar nasıl mı; bi ev ilana giriyorlar ve absürt şekilde o mahallede 2 bin liraysa ortalama kira 4500₺ yazıp yayınlıyor bunu gören diğer ev sahipleride fiyatları yükseltiyor evinde kiracısı olanda deli gibi zam yapmaya kalkıyor toplumsal olay ceryan ediyor bu konuya belediyeler derhal el atmalı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Benim ev sahibi de yasal zam neyse yaptığımız verdiğimiz halde benim 1+1 evimde adam 1500'e oturuyor sen düşük veriyorsun bundan sonra şu kadar vereceksin diyor :) Allah yedirmesin. Dün ki hanzolar zamanın da ev sahibi oldular başımıza kakıyorlar. Zor belki ama umarım kirada oturan ne kadar insan varsa umarım ev sahibi olurlar ben de dahil. Yazık günah verilen paralara.

• quote:

Orijinalden alıntı: milicic

Birde emlakçılar ev sahipleri le işbirliği yapıp sarı siteden manipülasyon yapıyorlar nasıl mı; bi ev ilana giriyorlar ve absürt şekilde o mahallede 2 bin liraysa ortalama kira 4500₺ yazıp yayınlıyor bunu gören diğer ev sahipleride fiyatları yükseltiyor evinde kiracısı olanda deli gibi zam yapmaya kalkıyor toplumsal olay ceryan ediyor bu konuya belediyeler derhal el atmalı.

Benim ev sahibi geçen aradı sen az veriyorsun bu aydan sonra şu kadar vereceksin diyerek abuk subuk konuştu telefonda. Yasal zam ne ise hesapladık veriyoruz bu kadar aç gözlülük neden bilmiyorum. Elimde kontrat var diyorum beni bağlamaz diyor :)

Bana ne kardeşim evin değeri arttıysa o evinde oturan kiracının problemi değil kendi haline yansın ev sahibi satmak istese bile o paralara imkansız satamaz hele şu an faizler bu kadar yüksek iken.
    Mesela benim yan daireme yeni kiracı geldi 3500 tutmuş ben eski kiracıyım 1800 ödüyorum aynı eve geçen yıl 100₺ zam yaptım pandemi var diye yine 100₺ yapıcam pandemi devam ediyor sonuçta,ha ev sahibim diğerleri ev sahipleri gibi çakal üç kağıtçı değil okumuş etmiş dr adam bende tabi bulunmaz bi kiracıyım onun için çünkü kirasını üç yıldır günü gününe öderim aidatlarımı hiç aksatmam evde ufak tefek arzalar olur yansıtmam.

Ha bi ev sahibi arkadaşım vardı memur hastasıydı evini memur hariç vermezdi en evini kiraladığı memur fetöcü terörist çıkınca patladı adam içeri girdi evde çoluk çocuk kadın 1 yıl kira ödemeden oturdu sonra uzunca süren mahkemelerle çıkarttı ama beş kuruş alamayıp evinde adını çıkarttılar fetöcü evi diye al sana memur aşkı.

• Boş yapmış cahil ya seve yada sevdire sevdire yasal zam neyse maksimum o kadar yapıp oturursun istediği kadar havlasın. Sakın yapmasaydın fazladan.

Kendimden örnek veriyim benim yan daireme yeni kiracı geldi 3500 tutmuş ben eski kiracıyım 1800 ödüyorum aynı eve geçen yıl 100₺ zam yaptım pandemi var diye yine 100₺ yapıcam pandemi devam ediyor sonuçta,ha ev sahibim diğerleri ev sahipleri gibi çakal üç kağıtçı değil okumuş etmiş dr adam bende tabi bulunmaz bi kiracıyım onun için çünkü kirasını üç yıldır günü gününe öderim aidatlarımı hiç aksatmam evde ufak tefek arzalar olur yansıtmam.

Hep derim Allah karşımıza iyi insanlar çıkarsın cahil yobaz,kötülerden uzak tutsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: milicic

Bana ne kardeşim evin değeri arttıysa o evinde oturan kiracının problemi değil kendi haline yansın ev sahibi satmak istese bile o paralara imkansız satamaz hele şu an faizler bu kadar yüksek iken.
    Mesela benim yan daireme yeni kiracı geldi 3500 tutmuş ben eski kiracıyım 1800 ödüyorum aynı eve geçen yıl 100₺ zam yaptım pandemi var diye yine 100₺ yapıcam pandemi devam ediyor sonuçta,ha ev sahibim diğerleri ev sahipleri gibi çakal üç kağıtçı değil okumuş etmiş dr adam bende tabi bulunmaz bi kiracıyım onun için çünkü kirasını üç yıldır günü gününe öderim aidatlarımı hiç aksatmam evde ufak tefek arzalar olur yansıtmam.

Ha bi ev sahibi arkadaşım vardı memur hastasıydı evini memur hariç vermezdi en evini kiraladığı memur fetöcü terörist çıkınca patladı adam içeri girdi evde çoluk çocuk kadın 1 yıl kira ödemeden oturdu sonra uzunca süren mahkemelerle çıkarttı ama beş kuruş alamayıp evinde adını çıkarttılar fetöcü evi diye al sana memur aşkı.

İster satar ister satmaz kiracısın sana ne? Eski kiracısın diye 1800 lira kiraya nasıl 100 lira zam yapıyorsun? Enflasyon kadar bile değil. Adam var ya uğraşsa uğraşır. Pandemi falan ne alakaysa.

Memur isteyecek tabi sen kirayı ödemesen haczedilecek bir malın veya sağlam bir maaşın var mı? Yoksa ödemeyip kaçsan ne olacak?

Her ev sahibi diğerleri aç değil 100-200₺'nin lafını yapıcak çapta değil okumuş iş güç sahibi insan lafınını yapmıyor nerde işsiz güçsüz miras yiyen eğitimsiz ev sahibi onlar 100-200₺'nin lafını yapar.

Pandemi ne alakası ı var insanlar iş kaybına uğradı gelirleri düştü,covid oldu çalışamadı maaşları kesildi say say bitmez sen Norveç'te falan mı yaşıyonda bilmiyon pandemiyi.

Daha maaşın haczedilemiceni bile bilmiyorsun,memur ne kazanıyorda malı olsun 4.500₺ kazanan insanı sabancı olarak mı görüyon sen?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.