Şimdi Ara

bu kira fiyatlari ne ayak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
1
Favori
6.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbula yeni gelen öğrenciler fiyatlardan yakınıyor soruyorum nereden bakıyorsunuz, cevaplar kadıköy beşiktaş taksim
    Durumu olmayan öğrenciler esenyurtta bağcılarda esenlerde oturuyor 2 saat yol çekiyor okula gelebilmek için. İnsanlar hem lüks semtte ev istiyor, hem okula yakın olsun diyor, hem evin şartları ve imkanları iyi olsun diyor ama bi de ucuz olsun istyor o nasıl olacak acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Afganları suriyelileri doldurdular boş kümes bile kalmadı.herkes kiralık ev arıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatlarda daha da yükselmeli parası olmayan gelmesin artık şehire köyden indim şehire kafasıyla gelip asgari ücret yer altlarında yaşayıp hayatta kalmaya çalışıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Fiyatlarda daha da yükselmeli parası olmayan gelmesin artık şehire köyden indim şehire kafasıyla gelip asgari ücret yer altlarında yaşayıp hayatta kalmaya çalışıyorlar.

aynen öyle artık gelmesinler.

• musluk var ben varım  

• quote:

Orijinalden alıntı: Leipold

Boyle bir milletiz iste. Ulkedeki enflasyonu, fahis emlak fiyatlarini, bunlarin karsisinda maaslarin neden artmadigini, ya da tam tersi Tl'nin neden her gecen gun degersizlestigini sorgulayacagimiza kira fiyatlari neden yuksek onu sorgulariz.

Adam yatirim yapmis, ev almis ve o evin kira carpani olarak 150 ayda kendini cikartmasi gerek. hadi Turkiye'de bu 200 olsun.

Bu ev sahibi 600.000-700.000 TL'ye aldigi eve 3500 TL kira istiyorsa bu gayet normaldir. Ne yapsin? 1000 lira kira istesin 58 senede mi yatirimini amorti etsin?

Yatırım yapmasaymış, yaptığı yatırım da yatırım olsa hiçbir değer yaratmayan istihdam yaratmayan betona yatırmış parayı

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Fiyatlarda daha da yükselmeli parası olmayan gelmesin artık şehire köyden indim şehire kafasıyla gelip asgari ücret yer altlarında yaşayıp hayatta kalmaya çalışıyorlar.

Bu neyin kafası sadece asgari alanlar mı geçim sıkıntısı çekiyor

• Kesinlikle katılıyorum İstanbul artık daha fazla nüfus kaldırmıyor. Köylüler köyüne öğrenciler memleketine dönmeli. Artık her yaşı 18’i geçen biran önce İstanbula gelmemeli..

• quote:

Orijinalden alıntı: Maraz Alinin sağ kolu

Yatırım yapmasaymış, yaptığı yatırım da yatırım olsa hiçbir değer yaratmayan istihdam yaratmayan betona yatırmış parayı

Alıntıları Göster

Evim yok, bilerek almiyorum yillardir cunku eve yatirim yapmak sacma geliyor. Ancak olsaydi ve kiralasaydim ederinin 150'de 1'inden asagi kiraya vermezdim. Gerekirse bos dursun muhim degil. O yuzden ev sahibi istedigi paraya kiraya vermekte ozgurdur. Oturan oturur, oturmayan gider baska yerde oturur 

• 1+1 evimi geçen hafta kiraya verdim: 1000 tl

• alvete A kullanıcısına yanıt
    Evi alan içinde kiracı olduğunu bilerek alıyor öyle kolay değil 1 ayda çıkarmak, öyle olsa tüm ev sahipleri kendi aralarinda al sat yaparak kiracıyı çıkarıp yenisini sokarlardi. Benim oturduğum sitede bir yılda %100 kiralar arttı, geçen sene 1200 TL den girdim, şimdi aynı daire yan komşu 2250 TL'den kiraya geldi , ev sahibi çok uğraştı ve kanunu gosterdim sesi kesildi, bahanesi kızı okul kazanmış daireye yerleşecek misler , ben 1 sene olmuş gireli kiracı olmak kolay değil ev sahipleri bilmez bunu, taşınması ortam edinme komşu edinme hemen olacak şeyler değil, ev sahibinin aklını emlakçı çekmiş onunda cebine bı kira bedeli girecek en az 2250 TL hemen kiraya veririz diye aklını celmis, nese kanunlari biraz okuyup hakkınızı öğrenin her konuda aynı şeyleri yazmak istemiyorum, iyi forumlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Nevzat.Yildiz N kullanıcısına yanıt

Hocam ben ne dedim ki zaten? Arkadaşa yardımcı olmak için 5 dk araştırdım. 1 ay süre vermesi gerekir dedim, ardından da sözleşmen varsa aynen yeni ev sahibine geçer dedim. Sözleşme bittiyse yeni ev sahibi 1 ay süre vermek zorundadır, sözleşme devam ediyorsa aynen yeni ev sahibine geçer, sözleşme bitimine 6 aydan fazla süre varsa en az 6 ay daha oturabilir yazıyordu okuduğum kaynakta. Okuduğum her kaynağa güvenmediğim için araştırmasını tavsiye ettim.

Kiraya girerken Yapılan sözleşme eger kiraci kira kontratinin bitimine yakin en az 15 gun önceden sözleşmeyi sonlandiracagini ve tasinacagini bildirimde bulunmaz ise kanunen sözleşme otomatik uzar, ve uzayan sözleşmede kiraci çıkarsa bunun kanunen sorumlulukları olur eger ev sahibi sizden şikayetçi olursa mahkemede çatır çatır alacaklarını alir, konut için ev sahibinin değişmesi birsey ifade etmez, cunku daireyi alan alicida konutun icinde kiracı olduğunu bilerek alir, konutu alan yeni ev sahibine kiracı eğer konutu bosaltma icin taahhüt verirse verdiği tarihte bosaltmasi gerekir yoksa icra yoluyla daireyi bosaltmak zorunda kalır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nevzat.Yildiz -- 16 Eylül 2021; 16:49:30 >
  • Evlerin değeri 2 katı olmuşken kira ne olacak sanıyordunuz? 700 binlik ev yerine o parayı faize koysan 110-120 bin alabilirdin. Aylık 10 bine yakın kira getirisi var mı? Yok.

Evler değer kazanmasa resmen ölü yatırım. Evin işe yarayan kısmı öyle devletin uydurma enflasyon verilerine göre değer kazanmıyor.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Kanunda yillik zam icin efe tufe dikkate alınır.. faizden para kazanmak için bankaya yatırman gerekir. Paran yıllık deger kazanir. Ama konutta aldığın konutun zaten fiyati enflasyon üzerinde artacak ayrica kira gelirinde olacak , hiçbir zaman aldığın konuttaki kari faizden kazanamazsın, paran devamli eriyecek faizde, yatırım yapan hep kazanır.. Zaten yorumunda da yazmissin konutun fiyati 2 kati olunca diye, yani konutu aldığında zaten konut fiyati olursa 2 kati olursa zaten %100 kara geciyorsun ve ayrica üstüne kira alıyorsun, kirayi 2 kati artırman senin ekstra karin olur. Efe tufeye gore artsada kardasin cunku aldığın konut enflasyon 1 artarsa konut fiyati 3 kati artar, belirttiğin faize yatırdığın parayla ayni konutu alamazsın paran faizde pul olur, pilava giderken elindeki bulgurdan da olursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nevzat.Yildiz -- 16 Eylül 2021; 17:18:9 >

Tamam da ben dediklerinizin tersi bir şey yazmadım ki. Aynı şeyleri söylememize rağmen ben farklı bir şey söylemişim gibi araştırın yazmışsınız :) Araştırması gereken ben değilim, ev sahibiyle sorun yaşayan arkadaş. Bu konuda çok bilgiliyseniz ki ben çok bilgili değilim, benim yerime cevap yazdığım arkadaşa yardımcı olmalısınız.

Verdigin bilgiler yakin ama tam kanunda yazdığı gibi olmadığı için ve seninde bilgilenmen icin yorum yazdım, yoksa bu konuda bu forumda cok tartışma yapıldı arkadas biraz araştırma yapsa bulurdu.. iyi forumlar

Teşekkür ederim hocam. Okuduğum şeyi bilerek tam yazmadım çünkü kanunlar devamlı değişiyor ve arkadaşın güncel bilgileri edinmesi gerekli. Hazırcılığa da karşıyım biraz. İyi forumlar.

• Faize yatirsin.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt

Faize koysun ozaman

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.