Şimdi Ara

Bu kez de Japonlar hile yaptı... Konu: Otomobil üretimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Japon otomobil üreticilerinin güvenlik testi verilerini manipüle ettiği iddia edildi.


  Japonya Arazi, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı tarafından, otomobil üreticilerinin yeni modelleri için güvenlik verilerine ilişkin hileli faaliyetlerde bulunup bulunmadıklarına ilişkin soruşturmaların sonuçları açıklandı.


  Buna göre Bakanlık, Japon otomobil üreticileri Toyota, Honda, Yamaha Motor ve Mazda'yı yedi modelin sertifikasyonu için yanlış güvenlik testi verileri sunmakla suçladı.


  Toyota'nın tek başına, mevcut üç model için güvenlik testleri kapsamında yetkililere yanlış veriler sunduğu belirtilen raporda, Corolla ve Yaris Cross'un iki modelinin bu durumdan etkilendiği ifade edildi.


  Toyota'nın ayrıca dört modelin çarpışma testlerinde modifiye edilmiş test araçları kullandığı iddia edildi.


  Honda ve Mazda otomobilleri için güvenlik sertifikasyonu ile ilgili sorunlar belirlenirken, toplamda 32 modelde sorun tespiti yapıldı. Bakanlık, diğer Japon otomobil üreticisi Suzuki'nin, bir modelinde fren sistemi testleri için test sonuçlarında yanlış beyan verdiğini belirledi.


  Bakanlık, Toyota, Mazda ve Yamaha Motor'a bazı araçların sevkiyatını askıya alma talimatı verirken, yetkililerin Toyota'nın Nagoya'daki genel merkezinde arama yapacağını da açıkladı.


  Odatv.com
 • Sende mi Brütüs?


  Ne yazık ki II.Dünya Savaşı sonrası ülkesi için inanılmaz fedakarlık yapan neslin çocuk ve torunları bu mirası inanılmaz bir hızla yedi ve bitiriyor.


  Nerede o 90'lı yılların Japon otomobil dayanıklılığı ve sorunsuzluğu.


  Nerede bir Sony, JVC, Pioneer, Sharp ve daha aklıma gelmeyen onlarcası.


  Sonra bir Kore akımı başladı.


  Samsung, LG, Hyundai, Kia, SSangYong.


  Günümüzde bayrak Çinlilerde.


  Elektrikli otomobil devrimine Koreliler ayak uydurmuş gibi görünse de inanılmaz potansiyeli olan Çin karşısında fazla dayanamazlar.

 • Mehmet Serdar K. kullanıcısına yanıt

  Irkçılık yaptığım zannedilmesin ama çinlilerin ben bazen insan olduğuna bile inanmıyorum.Bir yönetim altında kayıtsız,şartsız itiraz etmeden,farklı ses olmadan itaat edip makine gibi çalışan bir millet.Maneviyattan ziyade maddiyat toplumunun hüküm sürdüğü üretimin yegane ön planda olduğu maddeci bir toplum.Bu devletin karşısında japonya değil hiçbir devlet dayanamaz.Adamlar sanki kovandaki arılar gibi kafasını kaldırmadan beyinleri tek merkezden yönetiliyor gibi bal yapan arılara benziyorlar.Korona denen illet hastalıkta itiraz etmeyen,sorgulamayan maneviyatı olmayan makineler olduklarını devletin zorla ahıra soktuğu koyunlar gibi evlere hapsetmesinden anladık.


  Çin ekonomik olarak avrupayı da yener,japonyayı da yener abd'yi de yener.Çünkü insanlık yok makine toplumu var.Çin'den türklerin yerine çalışması için 50 milyon insanı türkiyeye getirseler sen ben hepimiz aç kalırız.Dünyada çin'in ekonomik güç olmasını isteyen abd yerine çini tercih eden kitleler var ama ben çin gibi bir devletin değil dünyaya bir köye bile hakim olmasını istemem.


  Alfa romeo'nun bir reklam sloganı vardı.''Ruhumuz olmadan sadece birer makineyiz'' şeklinde.İşte bu çinlilerde ruh yok sadece birer makineler.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykaya1983 -- 4 Haziran 2024; 12:7:45 >
 • ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt

  Olaya psikososyal yönden bakarsak yazdıklarının her satırına katılırım.


  Ancak şu da var. Bireylerin gelirleri ve refah seviyeleri arttıkça sosyal olarak değişime uğruyorlar.


  Güneydoğulu bir komşum var. Kendileri üç ayrı anneden 21 kardeşler. Doğum yeri yaşadığım yer. İki yıllık yüksekokul mezunu olmasına rağmen babasının mesleği inşaatçılık ile ilgileniyor. Elinden de sıva, boya, seramik işçiliği, duvar işçiliği vb her iş geliyor. Bir resmi dairenin işini yaparken eşi ile tanışmış. Eşi memur. Bir kızı var. Tıp fakültesinde okuyor. Niye tek çocuk dedim. Çalışan anne baba durumu nedeniyle çocuk büyütmenin zorluğu ve hayat pahalılığı nedeniyle imkanların tek çocuğa yettiğini söyledi.


  Kısacası o bölgenin insanı üstüne olan algımız, o kişinin sosyoekonomik durumu değiştiğinde, diğer yerler ile benzer özellikler göstermeye başlıyor.


  Çin vatandaşlarının gelirleri de şu anda bizden daha iyi. Bu refah topluma yayıldıkça, gelecek kuşaklarda demografik ve politik değişim taleplerini kaçınılmaz kılacaktır. Ancak, bu durumun yansıması aynı Japonlar gibi önce mirası yeme, sonra geri gitme şekline bürünecektir.


  Aslında tarih, farklı milletlerde de olsa bir şekilde tekerrür ediyor.

 • Vay bea. Olaya bak.
  Dunya devleri sozde…
  Honda arac ses gurultu ve tork degerlerinde de hatali bilgilendirme yapmis. Yazik valla

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • Aslında ülkeyle ilgisi yok insan her yerde insan.

 • ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt

  Çinde asgari ücretler 2 senede sıfır Polo alınıyor bizden iyi durumdalar alım gücü olarak.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • şimdi hepiniz harakiri yapın bakayım.

 • Suriye' ye kaçırılan Nissan Ceo' su ile ilgili...

 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.