Şimdi Ara

Bu kazada kim haklı ?? < SONUÇLANDI > (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
4.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benzer bir birleşme Uçaksavar'da üniversitenin top sahasının köşesinde var. Orada Broadwayin geldiği yolda "yol ver" ikaz tabelası var. Bir keresinde bir otomobilin bu ikaza uymayarak damperli bir kamyonun kör noktasına girmesi nedeniyle damperli tarafından kaldırıma savrulduğunu görmüştüm.
  • Büyük ihtimalle kusur otomobil sürücüsüne verilicek. Ağır vasıtaların sağ tarafına girilmez. Siz tır geldi beni sıkıştırdı diyosunuz haklı olabilirsiniz belki ama resimlerden tam tersi görülüyor. Geçmiş olsun.
  • TIR nasıl haklı olur arkadaşlar,sağından gelen araca yol vermek zorunda kontrolsüz kavşakta.
    Ayrıca yine bu tarz durumda büyük araç küçük araca yol vermelidir. Broadway 2-0 önde gözüküyor.

TIR sürücüsü de aslında kusurlu değil muhtemelen görüşü dışında kaldı,Broadway sürücüsü bunu öngörüp kazayı engelleyebilirdi belki.Ben hiçbir zaman büyük aracın sağından girmem...Fakat yukarıda yazdığım iki kural da TIR'ı haksız çıkarır..
  • aksine işaret yoksa yol sağdan gelenin, sağdan gelen de otomobil, tırın otomobile yol vermesi gerekmez miydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 24 Mart 2012; 0:37:11 >
  • Eğer iki araçta hareket halinde ise;

Trafikte her zaman sağındaki araca yol verilir

Şemaya göre otomobil zaten dönüşe daha yakın tırın yol vermesi gerekiyor

Ama kavşağa önce tır girdi ise ve bir inatlaşma durumu oldu ise karar vermek zor
  • O nasıl ekspermiş öyle. Besbelli ki tır suçlu. Bir de herkes tır haklı demiş.
  • reno sürücüsü nasıl olsa tır bekler diye hızlı davranmamış aheste aheste girmiş, tır da görmemiş kalmışlar. reno sürücüsüne tavsiye karşıdakine hiçbir zaman güvenmesin. her halükarda reno durumu kurtarabilirdi ama kendisinin yapması gerekeni karşıdan bekleyince sonuç kaçınılmaz, bir fren pedalına basmak zor olmasa gerek.
  • ayrıca yolda da ciddi bir tasarım hatası var, böyle 4 kollu kavşak tasarımı olmaz, yukarıdaki iki yol önce birbirine bağlanmalı, aşağıdaki yola da "T" şeklinde ya da mümkün olduğunda dike yakın bağlanmalı

maalesef yerel yönetimler trafik mühendisliği konusunda çok yetersizler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimiferhat

reno sürücüsü nasıl olsa tır bekler diye hızlı davranmamış aheste aheste girmiş, tır da görmemiş kalmışlar. reno sürücüsüne tavsiye karşıdakine hiçbir zaman güvenmesin. her halükarda reno durumu kurtarabilirdi ama kendisinin yapması gerekeni karşıdan bekleyince sonuç kaçınılmaz, bir fren pedalına basmak zor olmasa gerek.

ne yani, her gördüğümüz ağır vasıtaya durup yol mu verelim? nasıl olsa tır bekler değil, nasıl olsa beklemek zorunda deyip girmiştir, tır sürücüsü de her zamanki gibi ufak aracı takmayıp, yandan "takmış" yol hakkı olanın değil, güçlü olanın demeye getirmiş

fren pedalına basmak renault sürücüsüne kolay da tırı sürene zor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 24 Mart 2012; 0:36:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

reno sürücüsü nasıl olsa tır bekler diye hızlı davranmamış aheste aheste girmiş, tır da görmemiş kalmışlar. reno sürücüsüne tavsiye karşıdakine hiçbir zaman güvenmesin. her halükarda reno durumu kurtarabilirdi ama kendisinin yapması gerekeni karşıdan bekleyince sonuç kaçınılmaz, bir fren pedalına basmak zor olmasa gerek.

ne yani, her gördüğümüz ağır vasıtaya durup yol mu verelim? nasıl olsa tır (transmikser) bekler değil, nasıl olsa beklemek zorunda deyip girmiştir, transmikser sürücüsü de her zamanki gibi ufak aracı takmayıp, yandan "takmış" yol hakkı olanın değil, güçlü olanın demeye getirmiş

fren pedalına basmak renault sürücüsüne kolay da mikseri sürene zor mu?

çarpıtmayın demek istediğimin o olmadığını biliyorsunuz siz de, tırın görmeme ihtimalini düşünerek burada reno yol verebilirdi diyorum reno hatalı demiyorum, zaten yolu direk kaza yapsınlar diye hazırlamış mühendisler. her gördüğünüz ağır vasıtaya yol verin demek istemediğimi gayet iyi biliyorsunuz; ancak isterseniz siz verin. karşıdakine her zaman her şekilde güvenmek hatadır. yolun size ait olduğunu bilseniz dahi kavşakta sağınıza da solunuza da bakarsınız değil mi? nasıl olsa soldaki bana yol vermek zorunda diyerek sadece sağınıza mı bakıyorsunuz kavşağa girmeden?

• banada tır haklı gibi geldi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

Eğer iki araçta hareket halinde ise;

Trafikte her zaman sağındaki araca yol verilir

Şemaya göre otomobil zaten dönüşe daha yakın tırın yol vermesi gerekiyor

Ama kavşağa önce tır girdi ise ve bir inatlaşma durumu oldu ise karar vermek zor

Aynen böyle.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

ne yani, her gördüğümüz ağır vasıtaya durup yol mu verelim? nasıl olsa tır (transmikser) bekler değil, nasıl olsa beklemek zorunda deyip girmiştir, transmikser sürücüsü de her zamanki gibi ufak aracı takmayıp, yandan "takmış" yol hakkı olanın değil, güçlü olanın demeye getirmiş

fren pedalına basmak renault sürücüsüne kolay da mikseri sürene zor mu?

çarpıtmayın demek istediğimin o olmadığını biliyorsunuz siz de, tırın görmeme ihtimalini düşünerek burada reno yol verebilirdi diyorum reno hatalı demiyorum, zaten yolu direk kaza yapsınlar diye hazırlamış mühendisler. her gördüğünüz ağır vasıtaya yol verin demek istemediğimi gayet iyi biliyorsunuz; ancak isterseniz siz verin. karşıdakine her zaman her şekilde güvenmek hatadır. yolun size ait olduğunu bilseniz dahi kavşakta sağınıza da solunuza da bakarsınız değil mi? nasıl olsa soldaki bana yol vermek zorunda diyerek sadece sağınıza mı bakıyorsunuz kavşağa girmeden?

hocam trafik bu, göremiyorsa çıkmayacak trafiğe, normal sürücü 1 dikkat ediyorsa o 3 dikkat edecek, sağa dönerken arka solunu da kollayacak... tamam ağır vasıta, manevrası zor, hareketi zor ama yine de yol hakkına dikkat etmeli... bence nasıl olsa benim araç büyük, ufak araç durur diye dalmıştır

• Tır şoförü haklı. Nerden biliyorum aynı şekilde kazayı bizde yaptık.

Sağımızdan minübüs sıkıştırdı biraz kaçalım derken tır aynı şekilde arka kapıdan öne kadar taktı götürdü.

Tırların sağ taraf kör noktaya denk geldiğinden dolayı geçiş üstünlüğü tıra aittir demişti trafik polisi.

Sol tarafı rahat görüyorlar lakin sağ tarafta problem varmış. O yüzden tırlara sağından yanaşmayın.
  • Tır
  • Tır geniş almaya çalışmış ama kurtaramamış, siz haklısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerkanYazgan.

Tır geniş almaya çalışmış ama kurtaramamış, siz haklısınız.

Bence tırda bir suç yok. Yol çizgilerinde Brodwayin çizginin üstünde olduğu bariz belli.
  • Tır haklı arkadaşlar. Adam geçmiş gidiyor, broadway bakmadan çıkmış sanırım. Zaten tır söförü ordaki aracı kolay kolay göremez
  • böyle yol mu olur harbiden ama bu kazada haksız olan önde ki kırmızı renk ticari araç. o orada durmasa, tır rahatta dönecek, broadway'de sağdan daha da içeri girerek kurtaracak ama dönüşün tam oraya o aracı park eden zihniyet haksız.
    tırda haksız, büyük aracım diye şeridin de dönemediği için. tırın daha geniş dönmesi lazımdı.
    broadway ise durmak yerine, sol şeride girmeye çalıştığı için haksız.
    trafik kurallarına göre düşünürsek broadway 6/8, tır 2/8 haksız gibi.
  • kimse artık forumda yazılanları okumadan mı mesaj atıyor.

arkadaş diyor ki yola önce ben girdim. yayalar vardı diye yavaşladım, tır arkadan geldi(yani tır şoförünün onu görmemesi için kör olması lazım)

kazanın oluş şekline bakılırsa zaten tırın arkadan çarptığı çok belli. çünkü tır arkadan gelip çarpmadıysa ancak araba geri giderken o kovuğa girebilir.

trafik ışığı olmayan kavşaklarda en sağdakine yol verilir(hatta eskiden şöyle bir geyik vardı. trafik ışığı ve levhası olmayan 4 yollu bir kavşağa dört tane binek araç aynı farklı yönlerden gelirse önce kim geçecek diye)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.