Şimdi Ara

Bu kazada kim haklı ?? < SONUÇLANDI > (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
4.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkaf

quote:

Orijinalden alıntı: gencercan19

quote:

Orijinalden alıntı: fb1907fb1907

quote:

quote:

broadway haksız arkadan tırın geldiğini görüyor kırmızı arabanın arkasına geçsene ne var solda ??

siz trafikte arkanızdakinimi kontrol ediyorsunuz önünüzdekinimi?? yada kafadan şöyle soruyum ehliyetin varmı araba kullanıomusun

benim gördüğüm şerit değiştiriyorsun bodozlama girilmez dimi aynadan bakılır arkadan gelen bişey var diye??

orada girme gibi bişey söz konusu değil karşıdan kariıya geçen ınsanları beklıyordum kamyonun aracımı sağa ittirme ihtimalini hiç düşünmüyorsun dimi

arkadaşım kesinlikle haklı sensin.

yaya karşıdan karşıya geçerken aman tır arkadan bana gelip çarpmasın diyerek yayayı mı ezeceksin.

artık konuyu okumadan bodoslama mesaj yazıyorlar. sırf mesaj sayısı artsın diye sanırım.

bende biliyorum haklı olduğumu ama arkadaş dıyorkı arkamdakı kamyonu kontrol edıcekmısım takıp edıcekmısım yasını merak etmıstım kaçtır acaba bole dusunuosa dıe kendısı 15 en fazla 16 yasında onu öğrendim trafıkle ılgısı olmayan çoluk çocuk yorum atıyor enteresan

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

broadway haksız arkadan tırın geldiğini görüyor kırmızı arabanın arkasına geçsene ne var solda ??

siz trafikte arkanızdakinimi kontrol ediyorsunuz önünüzdekinimi?? yada kafadan şöyle soruyum ehliyetin varmı araba kullanıomusun

benim gördüğüm şerit değiştiriyorsun bodozlama girilmez dimi aynadan bakılır arkadan gelen bişey var diye??

orada girme gibi bişey söz konusu değil karşıdan kariıya geçen ınsanları beklıyordum kamyonun aracımı sağa ittirme ihtimalini hiç düşünmüyorsun dimi

arkadaşım kesinlikle haklı sensin.

yaya karşıdan karşıya geçerken aman tır arkadan bana gelip çarpmasın diyerek yayayı mı ezeceksin.

artık konuyu okumadan bodoslama mesaj yazıyorlar. sırf mesaj sayısı artsın diye sanırım.

bende biliyorum haklı olduğumu ama arkadaş dıyorkı arkamdakı kamyonu kontrol edıcekmısım takıp edıcekmısım yasını merak etmıstım kaçtır acaba bole dusunuosa dıe kendısı 15 en fazla 16 yasında onu öğrendim trafıkle ılgısı olmayan çoluk çocuk yorum atıyor enteresan

mesaj sayımı arttırmak gibi bi düşüncem olduğunu düşünüyorsanız şikayet edin silsinler o zaman bu kadar basit reklam yapmaya gerek yok burda öyle bir amacım da yok zaten laflarımı çarpıtıyorsun dümdüz yolda giderken arkanı kontrol etmiceksin heralde şerit değişirken bakacaksın benim fotoğrafta gördüğüm otomobil sağ şeritten sol şeride geçiyor ama siz haklı olsanızda tırı haklı seçerler çünkü tır şöförlerinin sağ tarafı kör nokta oluyor ve sağdaki arabayı görmüyorlar malesef, yorum sizin tartışmak istemiyorum

EDİT:İmla

http://forum.donanimhaber.com/m_51728535/mpage_2/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fb.1907 -- 25 Mart 2012; 1:22:30 >

• sadece fotoğraflara baktığımda tır şöförü haklı duruyor ama sonuçta tır şöförü, umursamaz agresif tahammülsüz araç kullanıyorlar hepsi, büyük ihtimalle broadwayi görmüştür ama yol vermemiştir...
  • eksper broadwayı 100 de 100 haklı bulmustur. bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gencercan19 -- 2 Nisan 2012; 21:33:11 >
  • quote:

eksper broadwayı 100 de 100 haklı bulmustur. bilginize

İlk mesaja ekledim. E hadi hayırlı olsun
  • Tır haklı diye iddea eden çok kişi vardı, trafik kurallarını ehliyet alırken yeterince öğretemiyoruz..
  • Ayn ı türden yoldan kavşağa gelen araçlardan sağı boş olan sürücü geçiş hakkına sahiptir.Yani sağında biri varsa önce o geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

Eğer iki araçta hareket halinde ise;

Trafikte her zaman sağındaki araca yol verilir

Şemaya göre otomobil zaten dönüşe daha yakın tırın yol vermesi gerekiyor

Ama kavşağa önce tır girdi ise ve bir inatlaşma durumu oldu ise karar vermek zor

Aynen böyle.

Forumun ehliyetini bana vermeleri lazım olayı ben çözmüşüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f-a-t-i-h -- 3 Nisan 2012; 13:41:56 >
  • quote:

kimse artık forumda yazılanları okumadan mı mesaj atıyor.

arkadaş diyor ki yola önce ben girdim. yayalar vardı diye yavaşladım, tır arkadan geldi(yani tır şoförünün onu görmemesi için kör olması lazım)

kazanın oluş şekline bakılırsa zaten tırın arkadan çarptığı çok belli. çünkü tır arkadan gelip çarpmadıysa ancak araba geri giderken o kovuğa girebilir.

trafik ışığı olmayan kavşaklarda en sağdakine yol verilir(hatta eskiden şöyle bir geyik vardı. trafik ışığı ve levhası olmayan 4 yollu bir kavşağa dört tane binek araç aynı farklı yönlerden gelirse önce kim geçecek diye)

Aynen katiliyorum, ben 3 yildir Hollanda'da yasiyorum, 1 yil once ehliyetimi buradan aldim. Turkiye'deki kurallara hic hakim degilim ama buranin kurallarina gore, iki aracta iki farkli yoldan ayni yola girmek istiyorlar ise, eger levhalar ve trafik isiklari ile aksi belirtilmemis ise HERZAMAN sagdaki arac gecis ustunlugune sahiptir.

• Brodway hakli ama bu ulkede trafikte bazen hakkini kendin alman gerekiyor.o yuzden derim ki, brodway donerken biraz aciktan alsaydi ve tirin yolunu kesseydi bu kaza yasanmazdi..
  • quote:

eksper broadwayı 100 de 100 haklı bulmustur. bilginize

söylemene bile gerek yok. olay çok belliydi. üzücü kısım, çok az kişinin trafik kurallarını biliyor olması.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.