Şimdi Ara

Bu kasa (2. el) ne kadar eder?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, yurt dışına çıkacağım için laptop alma amacıyla geçen sene Vatan'dan toplanan bilgisayar kasasını satmak istiyorum.

Donanımdan anlamadığım için kaç para edebileceği konusunda pek bir fikrim yok açıkcası o yüzden yardımınızı isteyeceğim.

Kasa ve içindeki tüm parçalar 31.8.14 tarihinde alınmıştır. Oyun olarak sadece 2 hafta kadar gta5 oynadım, onun haricinde internet vs. şeklinde kullanıldı.

Faturada yazdığı şekilde parça isimleri;

AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Cache 95W 32Nm işlemci

Seagate 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

Asus R9 270 DirectCU II 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı

GIGABYTE IF-233 700W MidT ATX SİYAH KASA

970A-UD3P AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

• maximum 1000 lira
  • ahmetdemirci0101 A kullanıcısına yanıt
    Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim ama malum siteden 2. el fiyatlarına baktığımda daha yüksek meblağlar çıkmakta. Var mı başka yorum katacak arkadaş :)
  • Hocam nerde oturuyordunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3RTi

Arkadaşlar merhaba, yurt dışına çıkacağım için laptop alma amacıyla geçen sene Vatan'dan toplanan bilgisayar kasasını satmak istiyorum.

Donanımdan anlamadığım için kaç para edebileceği konusunda pek bir fikrim yok açıkcası o yüzden yardımınızı isteyeceğim.

Kasa ve içindeki tüm parçalar 31.8.14 tarihinde alınmıştır. Oyun olarak sadece 2 hafta kadar gta5 oynadım, onun haricinde internet vs. şeklinde kullanıldı.

Faturada yazdığı şekilde parça isimleri;

AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Cache 95W 32Nm işlemci

Seagate 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

Asus R9 270 DirectCU II 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı

GIGABYTE IF-233 700W MidT ATX SİYAH KASA

970A-UD3P AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

İşlemci 250

HDD 100

Ram 150

Ekran kartı 350-400

Kasa+Psu 250

Anakart 220

1300-1400 Arası gider. Tabii bu garanti fatura vs. durumuna göre düşebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3RTi

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim ama malum siteden 2. el fiyatlarına baktığımda daha yüksek meblağlar çıkmakta. Var mı başka yorum katacak arkadaş :)

2200 sıfırı varken malum sitede 2650 ye 2. elini satmaktalar.
    ama satılmıyor. 1 ay bekleyip başka şekilde değerlendiriyorlar.
    yanlış anlamayın sizin pcyi almaya niyetim yok.
    sadece sizin açınızdan 1-2 günde satılması için söyledim.
    iyi forumlar.

EDİT: 2014 yılında aldığınız faturaya bakın. o fiyatların altında satacağınızdan şüpheniz olmasın. 2. el satarken dolar baz alınmaz.
    birde başkalarının balon fiyatlarıyla karşılaştırma yapılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetdemirci0101 -- 16 Kasım 2015; 21:23:57 >
  • 1100 yazılıp 1000 e verilecek kasa.
  • M3RTi kullanıcısına yanıt
    O sistemin maksimum 1000 lira etmesine imkan yok hocam.Şuanki oyunları gayet iyi ayarlarda çalıştırabilecek bir sistem çünkü.Üstelik 1 sene kullanılmış sadece ve günlük kullanım için alınmış anladığım kadarıyla.

1300-1500 TL arasında bir fiyata satabilirsiniz.Ama 1000 TL etmeyeceğini bilin.

Edit:Fazla uçmuşum fiyatta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halay Çeken Astronot -- 16 Kasım 2015; 21:23:11 >
  • Nerden nasil bakarsan bak ama bu forumda yapacagi para max 1300 lira olur satip satmamam senin insiyatifinde tabiki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1400-1800 arası segmentte kardeşim
  • RapoertY; İzmir'de oturuyorum hocam.

Lana-Del-Rey; Teşekkür ederim hocam, aşağı yukarı benim baktığım şekilde fiyatlar.

ahmetdemirci0101; Kendimi bir VW konusunda hissettim nedense cevabınızı okuduğumda :)

Satın alacak kişiye faturayıda vereceğim, garantileri devam etmekte ürünlerin. Aldığım tarihte dolar 2.17 imiş, toplam tutar ise indirim ile 1800'e denk gelmekte. Tabiki kuru baz alıp satış yapmıyorum, güncel piyasa değeri ne ise onun biraz altına satmak istiyorum sadece. Selamlar...

nbacıshaquılle; Teşekkür ederim

Halay Çeken Astronot; Benim kafamdan geçen fiyat aralığını yazmışsınız hocam, bakalım istediğim fiyata satılmazsa çürümeye terk ederiz :)

Oyun vs oynamıyorum, overclock falanda anlamam standart altı bir kullanıcıyım. Bir defa temizletmiştim kasayı sadece onun haricinde bir şey yapmadım.

pegasus1881; Üstüne birde kombo yapıp çek, nuvo falan ekledikmi tamamdır bu iş Teşekkür ederim hocam

LillemaN; Hocam 1800 dersek taşlarlar bizi Teşekkürler
  • kardeşim hayırlı alış satışlar. ben sadece real değerleri söyledim.

Mesela bir sistem gördüm;

Amd fx8350 - 8 gb ram - 580 liralık asus anakart - sırf boş kasa 600 liraydı.
    1200 liralık satıştan kalkmış bir ekran kartı. asus GTX770 2gb 256 bit
    adamın ekran kartı 1100-1200 lira tutuyordu sıfırı
    250 liralık bir işlemci soğutucusu
    4x-5x kasa fanı

SIFIRI 3000 lira ediyor yazmış Vede 1700 tlden satıyordu.
    ben internette hesapladım 3400 lirayı geçiyordu sıfır fiyatı.
    3400 eden bilgisayarı 1700 den satmaya çalışıyordu ve 10-15 gün sonra ilanda daha görmedim.
    ve genel olarak parçalar 6 aylıktı. 1.5 yıl garantisi devam eden parçalar vardı.
    1 ay önceye kadar 2. el almayı düşünüyordum ama artık vazgeçtim.

işte buna göre 2. el elektronik olduğu zaman düzgün bir fiyat verirseniz ancak öyle alıcı bulabilirsiniz.
    ben buraya kardeşim senin pc 1900 lira ediyor. aman biraz abarttım gel şunu 1800 den sat derim. ama pek doğru söylemiş olmam.
    sizde şansınızı o malum sitede istediğiniz fiyatı yazarak deneyebilirsiniz.

İNŞALLAH 2.500 tlye satarsınız. ne diyim hayırlı satışlar.
  • 1150-1200 arası ideal bir fiyat olur.
  • 1300 güzel ve sorunsuzsa gider. 1100 biri teklif ederse konuşmayın bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmetdemirci0101;

Dediğim gibi bilgisayar piyasasından pek anlamam. Bu nedenle konu açtım zaten.
    Benim kafamda konu açmadan önce belirlediğim optimum rakam ile genel olarak yorumlardan çıkardığım rakam aşağı yukarı aynı.
    Daha önce kimin ürününü nasıl sattığı beni pek ilgilendirmiyor işin açıkçası. Hem alıcı hem satıcı için birazda şans işi fiyatlandırma konusu.
    Satılmazsa da dursun ziyanı yok 2. gelişimde kasayı götürürüm :) Teşekkür ederim ilgin için...

oğuz*han; Teşekkürler hocam

INCOMING; Teşekkür ederim hocam, bende sizin gibi düşünüyorum.
  • M3RTi kullanıcısına yanıt
    1000 lira diyenler filan var bakmayin hic.

1350 lirw civari satilir. Parca parca daha da hizli satilir.

Parca olarak satinca genelde su oluyor kasa ve psu satmakta zorlanıyosun. Ama diger para eden islemci anakart ekran karti ram daha hizli gidior.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz doğru fakat elimde parça kalırsa bir işime yaramayacak. Ya tümden satılsın ya dursun diye düşünüyorum bakalım. Şansımızı deneriz alan olursa ne ala, zira dediğim gibi adam akıllı kullanmadım desem yeridir. Boşuna para vermişim diye düşünmeye başladım iyice :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.