Şimdi Ara

Bu kadarda olmaz YUH ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
3.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şimdi 308 e hiç binmedim yorum yapamam o konuda tamamen sizin fikirlerinize güveniyorum ama daha bugun 207 ye bindim ve sürdümde cok samımı polıs bır arkadaşım 28.000 tl ye 2009 model 35.000k daki 207 1.4 benzin 75bg (lpg yok) yi aldı 3 gün önce bugunde biz buluştuk herneyse daha once hıc 207 ne kullandım ne bindim ama bugun onu yaşadım işin garibi daha arabaya ilk binerken size yemin ediyorum 2009 model daha 35.000k daki (ustaya gostermısler cizik hata değişen boya yok) arabanın arka kapısına elimi attım o his varya anlatamam plastik oyuncak hissiyatı resmen cok kalitesiiz geldi bana neyse kapı koludur sonucta dıyerek ıcerı gırdım kapıyı kapattıgım andaki o ses inanın oda cok rezil ve komik geldi sonucta daha 6 yaşındaki bir araba ve sadece 35.000k da yani b segmenti tamam eyvallah zaten tok bir ses muhteşem bir kalitede malzeme hissi beklemiyoruz fakat durumu biraz irdeledim neden dıyecek olursanız bende 207 bakıyodum ve tasarım cızgısı olarak begenıyodum neyse hıc agzımı acmadım ayıp olur dıye bısey soylemedım ama kafama takıldı işte yenı almış ılk arabasını heyecanda var tabi neyse arka koltukta otuturken afedersin kıcıma resmen döşemenin altından bişeyler battı ve cok rahatsız oldum yani içi ferah eyvallah diz mesafesi falanda iyi ama yolculuk ıcın kötu geldi bence ve son olarakta ben daha once hıc 207 nın ıcıne gırıp surmemıstım bugun park ettım kullanma fırsatım oldu radyo cızırtılı cekıyor on konsol malzeme olarak kaliteli gelmedi zaten b segmenti bir arabadan bahsedecek olursak muadilleri ne ki 207 ne olsun ama şunuda acık yureklılıkle soylemek ısterım daha once 2011 grande punto kullandım ınanım punto 207 den daha başarılı buna kesın olarak inandım bugun.Neyse konu dagıldı tesekur ederım tavsıyenız ıcın ama en makul 308 27-28 lerden baslıyor ki o butceme uymuyor şuan ıcın astra h kasa ya yogunlaştım 2-3 yıl ıdare edecek al sat yapmıcam bınıcı oldugum ıcın az hasarlı yuksek km de nasıl bır yol ızlemem gerek onu araştırıorum astra h ıstıyorum cunku kafaya koydum

• Aslında size uyan araç clio 3 tür 2007 2008 lpg li alın astra h o bütçede sorunsuz bulamazsınız ben yerinizde olsam öyle yapardım alfa romeo da iyi bir alternatif.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Havalar ısındı piknik sezonu başladı. Önümüzde iki tane bayram var. Millet şimdiden arabalara abanmaya başladı.Haftada bir araç satan al-satçılar (ayaküstü araç alıp satan kişiler) var. İnşallah gönlüne göre bir otomobil alır kazasız belasız binersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

http://otorapor.com

tek adres...

baktımda hocam bunların paket olarak hangısı uygun olur bana yanı bırde tabı benım butceme uygun hasar kaydı ve yuksek km lı astra h olacagı ıcın expertız olarak hangı paketı secmelıyım ? birde motor yuzde olarak kaç olursa benı 3-4 yıl goturur atıyorum %20 bitiktir ama %80 iş yapar gibi oranlarsan fikrin ne olur ? yüzde kaç cıkarsa alıyım kac cıkarsa almayım yani motor
  • Aceleme etmeyin, ikinci el temiz ve uygun fiyatlı araba bulmak kolay değil yani bugün karar verdim yarın alayım diye hareket etmeyin bazen denk gelir bir günde alırsınız bazen 6 ay 1 sene beklersiniz denk gelmez. Bu yüzden takipte kalın makul bir araç çıkıncada pazarlığınızı yapıp alın.

internet ilanlarına takılıp kalmayın, eş dosta haber verin, araba pazarlarını gezin. İnternette ilan vermek hem kolay hem bedava olduğu için süper zeka insanlar ederinin üzerinde fiyat yazıyorlar belli mi olur belki satılır diye zaten o ilanların çoğuda aylarca durur. Adamların derdi aracı satmak değil, anlamayan birini denk getirip kazıklamak. Bir de şahıs görünümlü galericiler var piyasayı şişiren baksan dükkanı yok galeri değil ama al sat işi yapıyor her gün ilanları gezip ölücükle araç alıp aynı gün birkaç bin tl fazla fiyatla tekrar ilana koyan tipler bunlar. Diğer adamlarda bunları görüp demek ki bu fiyattan satılıyor diye fiyatı şişiriyorlar. O yüzden internetten araba bulmak bizim ülkede biraz değil baya zor.

Ağır hasar kayıtlı araçlardansa bırakın tipi çok yok yakışıklı olmasın ama düzgün bir araç alın nacizane tavsiyem. Pertten toplanan şasisi düzeltilmiş kaynaklanmış, yengeç gibi yan yan giden, takla atmış vs. arabalara canınızı emanet etmeyin, yarın Allah korusun bir kazada ne olacağı belli değil, ortadan ikiye bile ayrılabilir.

• Alman grubunda Skoda veya seat lara neden bakmıyorsunuz ? 2004 den tut 2007-2008 e kadar Skoda fabialar seat ibiza lar var.hemde dizelleri bile.bakmanızı tavsiye ederim.

• haykouz H kullanıcısına yanıt
    2 sayfadaki postlarınızıda okudum. Yani siz gülü seven ama aman dikeni batmasın diyenlerdensiniz. internet üstünden hiç yorulmadan bir eliniz klavyede bir eliniz telefonda araç arıyorsunuz. İstediğiniz gibi olmayıncada yuh çekiyorsunuz. Bir sürü arkadaşta yazmış ben şu şu fiyatlara şu aracı verdim diye. Siz yorulmadan sıkılmadan mal alıyım diyorsunuz. Malum sitedeki ilanların çoğununda galeriden ve öylesine ilana koyulmuş olduğunu bilmiyorsunuz sanırım. daha 2. el araba pazarını bile dolaşmamış burda konu açıyorsunuz. Telefonda pazarlık yapıyorsunuz. Gidin bir dolaşın sağa sola etrafa bir haber bırakın ne kadar anti sosyal kişilikli olmuşsunuz. 2. el pazarı dolaşmadan internet üstünden bulduğunuz telefonla pazarlığını yaptığınız araçlar için burda durmadan giydiriyorsunuz. Eminim galerileri bile dolaşmamışsınızdır.

• Pm at yardimci olurum istanbuldaysan

• quote:

Orijinalden alıntı: haykouz

Kafayı yicem artık arkadaşlar 15 gündür gece gündüz deli gibi araba bakıyorum ama gerçekten içime sinecek olmuyor bütçem kısıtlı ve maksimum f/p olarak faydalanabılecegım bir araba yok mutlaka bir yerlerden fire vermek durumunda kalıyorum ya donanım ya guvenlık ya tasarım ya km ya tüketim ya motor seçeneği yani birde piyasa inanılmaz uçuk kaçık rakamlar ve tok satıcılarla dolu ben anlamıyorum insanlar 2.el kullandıkları arabalardan neden kar elde etme peşinde yada bu işten para kazanma yoluna gidip alıcı insanların heyecanını olduruyor şefkini kırıyor soğudum artık gerçekten onlarca öneri onlarca araba baktım aradım konuştum ciddi alıcı gözüyle ilgilendim ama insanlar cok tuhaf örnek olarak 2004 peugeot 307 xt 21.750 fiyat veren biriyle konuştum 21.000 verdiler vermedim dedi kapattım 2003 focus ghia 19 bin tl hasar kayıtlı arabaya 20.500 fiyat koyan biriyle gorustum artık bitsin bu çile diye adam 20.000 tl altına vermem gerekirse yakarım boşuna gelme dedi kapattım telefonu moralim bozuluyor ailem alma bekle diyor ben ise almak istiyorum hazır istekli arzuluyken öyle cok fazla donanım manyağı hız delisi biriside degilim işime gücüme gidip gelicem birde gezicem arkadaşlarımla tek istediğim şey güzel gorunsun sorun cıkarmasın dışarda bune bunumu aldın ala ala demesinler utanmayın aracımdan eşim dostum çevrem arkadaşlarım komik bulmasın gülmesin yani tipi derli toplu olsun biraz bişeye benzesin istiyorum tek istediğim buya valla billa yemişim digital klimasını hız sabitleyicisini yağmur far sensörünü yoksa bende biliyorum babam zihniyetiyle gidio 1996 corolla yada 2000 vectra b yada 99 astra g kasa almayı ama hoşuma gitmiyor arkadaşlar ben daha modern butceme göre makul bir araba istiyorum zaten krediyle borçlanarak giricem en azından elimde 2-3 yıl sonra hiçbişeyim yokta ulan bir arabam var diyebileyim 2.000 tl maaş alıyorum 27 yaşındayım bütçem 20-25 bin aralığı biliyorum bazılarınız için bu butce yeterli değil iyi bir araba için ama benimde durumum bu arkadaşlar işin içinden çıkamıyorum paylaşmak istedim cunku kime anlatsam herkes bekle bekle diyor ama içimden almak istiyorum beklemek istemiyorum ne yapacağımı şaşırdım.

Hocam arabayı almaya Bodrum'a gelebilirseniz yardımcı olmaya çalışabilirim. Bodrum'da REİS OTOMOTİV adında galerimiz var. İnternet sitemiz henüz açılmadı gerçi,ama almak sorun olmazsa PM'den ulaşırsanız yardımcı olabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nick_Otin

2 sayfadaki postlarınızıda okudum. Yani siz gülü seven ama aman dikeni batmasın diyenlerdensiniz. internet üstünden hiç yorulmadan bir eliniz klavyede bir eliniz telefonda araç arıyorsunuz. İstediğiniz gibi olmayıncada yuh çekiyorsunuz. Bir sürü arkadaşta yazmış ben şu şu fiyatlara şu aracı verdim diye. Siz yorulmadan sıkılmadan mal alıyım diyorsunuz. Malum sitedeki ilanların çoğununda galeriden ve öylesine ilana koyulmuş olduğunu bilmiyorsunuz sanırım. daha 2. el araba pazarını bile dolaşmamış burda konu açıyorsunuz. Telefonda pazarlık yapıyorsunuz. Gidin bir dolaşın sağa sola etrafa bir haber bırakın ne kadar anti sosyal kişilikli olmuşsunuz. 2. el pazarı dolaşmadan internet üstünden bulduğunuz telefonla pazarlığını yaptığınız araçlar için burda durmadan giydiriyorsunuz. Eminim galerileri bile dolaşmamışsınızdır.

iyi güzel hoş konuşuyorsunda durumumu biliyormusun acaba kardeşim yok dolaşmamışsınız yok galericileri gezmemişsiniz yok oturdugunuz yerden araç bakıyorsunuz ? kardeşim bizim ulkemızde araba almak ıcın kapı kapı gezmek ıcın vakit lazım günde 10 saat çalışan işinde gucunde adamım tabıkı ınternet uzerınden bakıp araştırma yapıcam yorumları okuyup fıkır edıncem ne kadar sağlıklı olmasada gordugum aracı arayıp pazarlık yapıcam boşu boşuna gitmektense adamın ses tonundan bile anlayabılıyorsun kaldıki sen sanıyormusun benım cebımde 25.000 tl para var işim gucum yok araba alcam dıye boş boş geziyorum yok oyle bı dunya asıl sız oturdugunuz yerden bılmeden tanımadan yadırgıyorsunuz benım tatılım yok çalışma saatlerim fazla dolayısıyla ınternet ortamında aktıf bır sekılde tavsıye ve araştırma yapmamın neresi kotu konu nerden nereye geldi tamam ben size vereyim 25.000 tl butun paramı siz en uygun aracı bakın benım yerıme butun gun pazarları dolaşın galericilere gidin boş vaktiniz var gibi nede olsa lutfen başkalarının tercıhlerıne kararlarına saygılı olalım gulu seven dıkenı batmasın yaklaşımınıza katılıyorum cunku başkaları ıcın 25.000 tl kucuk meblağ olabılır fakat benım ıcın buyuk ve 2-3 yıl gonul rahatlıgıyla sevdıgım arabaya bınmek ıstıyorum sırf sağlam ya motoru yururu ıyı aman nolcak yemısım goz zevkımı ıcıme sınmesını dıye bakmıyorum yapamıyorum ıste burda sız farklı dusunursunuz aynı paraya gıder skoda seat temız bulup goz zevkınız nefsınız ıcınız sınmesede alırsınız ben az hasar kayıtlı butceme uygun gereklı yerlere gosterılerek içime sınecek en azından bındıgım zaman kusurlarını bılıyodum ama aklımdakı canımın ıstedıgı arabayı aldım pısman degılım dıye dusunucem bana katılırsınız katılmazsınız orası sıze kalmış ama forumda başlık acıp yazışmak fıkır alısverısı yapmak beyın fırtınası yapmak bılgılı tecrubelı arkadaşlara danışmanın neresi kotu olumsuz bırsey ?

• Her zaman söylerim malum site ve benzer site/uygulamalara alıcının ilan açma kısmı eklenmeli gerekirse kayda değer şekilde ücretli olmalı.
    Yani alıcıda ilan açıp beklentisi olan kriterleri belirtmeli, bizler deli araç ararken bir çok temiz araç sahibi galericilerin eline düşüyor ilanla uğraşmayan, acilen satmak zorunda olan yada yok fiyatına takasa giren o kadar çok varki
  • hocam motor %75 in altındaysa koşarak uzaklaş yani o km de bir aracın %90 falan çıkması beklenir , %80 civarı ise temkinli yaklaşıp motora biraz para harcamanızı gerektirebilir yine bu sorunuzun cevabını götüreceğiniz ustanız size verir eğer doğru dürüst bir usta ise , ankarada bulursanız ankamall taraflarında samsun yolu var.
    Orada köprünün üzerinden geçtiğinizde bir benzinci var içine giriyorsunuz 80-100 lira arası ekspertiz yaptırırsınız istanbuluda bilen arkadaşlar sizi yönlendirir yada daha önce forumda açılan konulardan bulabilirsiniz yada benim size kuvvetli tavsiyem biraz paraya kıyıp istanbulda ki herhangi bir yetkili opel servisine götürmenizdir
  • MekaTRonikEmre kullanıcısına yanıt
    Biliyorum samsun yolu ankamall koprusunden inince sağdaki benzinliği hocam burası peki expertiz için guvenılır saglam bı yermıdır ? Expertiz de mesela arabayı goturdum en onemlısı motor sadece bunamı bakıyolar yoksa şasi direk boyalı degısen gibi bilgileride verirlermi aracın gerçek hasar kaydınıda cıkarırlarmı ? Diyelimki ankarada buldum adam 26-27 istedi arabasında 25 bine anlaştık ama hasar kaydı var bu hasar kaydı ne kadar cıkarsa tolere edılebılır yanı arac degerıne gore konusucak olursak sizce ve tabiki degisenlerine boyasına göre ?
  • expertizi ful olarak yapıyorlar boya değişen motor durumu alt takım falan , ama size yine tavsiyem alacağınız aracı yetkili servisine götürmeniz çünkü kendi araçlarını çok iyi tanıyorlar , babama 307 aldığımız zaman yetkili servisinde expertize götrdüğümüzde aracın klima kontrolünde kullanılan komütatör anahtar benzeri çevirmeli bir anahtar var ya onun halatının kısa olduğunu bile söylemişlerdi yani en ufak ayrıntısına kadar bakıyorlar
    peki hocam opel yetkılı servısıne herhangı bırısıne gotursek expertiz ıcın ben bu arabayı alacam bakarmısınız neyı var neyı yok dıye soylesek olur dımı bu sekılde tavsıye edıyosunuz sızde ? birde acaba servisteki bakmaları expertize gore ne kadar fiyat farkeder ? benzincideki expertiz 80-100 tl arasındaysa opel servisleri 200-300 tl falan mıdır ?
  • diğer sorunuzda ise arabanın sadece hasar kaydına göre yorum yapılmaz 2 araba vardır biri ful ve dizeldir hasar kaydı 10.000 vardır motoru %85 falandır diğer araç benzinlidir motoru %75 hasar kaydı 3000 vardır yani araç alımında diğer kriterlerede bakmak lazım direk bir araca şu kadardan fazla hasar kaydı varsa alınmaz gözüyle bakmadım hiç tabi gönül ister ki hasar kaydı vs hiç olmasın ama bütçemize göre bulamıyoruz malesef
  • aynen öyle servise götürüp öyle derseniz yardımcı olurlar 307 için bundan 5-6 sene önce götürmüştük o zaman 150 yada 200 lira vermiştik dışarıda expertiz yapanlarda 100 liraya yapıyordu yani aradaki fark 2 kat civarıydı şimdide öyle olacağını düşünüyorum yinede yakınınızdaki opel servisini arayarak hem böyle bir hizmetleri olup olmadığını hemde fiyatını öğrenebilirsin
    yok hocam ben benzinli bakmıyorum 1.3 cdti dizel astra için konusuyorum şimdi 200k daki motor %85 cıkmış olsa hasar kaydı 10.000 tl cıksa alırmıydınız siz başka değişkenler sabit olsa mesela 3-4 parca boyalı tavan bagaj orjinal diyelm
  • fiyatı emsallerine göre uygunsa alınır çünkü sizde satarken emsallerine göre uygun fiyata vereceksiniz daha az zarar etmiş olursunuz
  • ilk mesajı yazan arkadaş benim eşime aldığım araçlarda yaşadağım deneyimin bir benzerini yaşamış..,
    eşim araç isterim diye tutturunca önce öğrenmesi için bir broadway alalım dedik.. aldık.. ama araç spring çıktı.. her yerinde broadway çıkartmaları vardı satışta da fark edemedik.. 2 yıl kaldı.. olmadık hasarlar çıktı sonunda bir avuç civata fiyatına ölücü bir simsara sattık ama sattığımızda epey zarar etmiştik.. sonra astra f kasa aldık otomatik vitesti.. onda da olmadık işler başımıza geldi. motorda sorun yoktu ama araç kazalı çıktı. oysaki aldığımız kişi imamdı ve öyle övmüştü ki aracını.. inandık. artık doğru mu yalan mı bilmiyorum ama aldığımızda 100 bin km de olan aracın aslında 300 bini devirdiğini anladık. motor yağlanmış süslenmişti biz alırken. neyse elden çıkarmak çok zor oldu...
    sonrasında jazz aldık sıfır.. tabi o zamana kadar epey usta bir şöfor olmuştu eşim. geçen yaz jazz ile kaza yaptı ve elden çıkarıp 2011 colt aldık.. harika bir araç ama görüntüsünü sevmediği için şimdilerde onu vermek istiyoruz. ilk iki aracım çok aceleye geldi.. aylarca sanayide parça peşinde gezdim.. jazz ve colt ise maşaallah diyeyim harika araçlar...
    araç alırken sabretmek ve iyi araştırmak gerekiyor. önce markaya karar ver.. sonra modele..
    şu mu bu mu dersen kafan karışır.. net olmak için zaman tanı kendine ve asla hasarlı araçlara girme.. çünkü satarken çok canın yanıyor..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.