Şimdi Ara

Bu kadarda olmaz YUH ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
1
Favori
3.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence şuan senin için en mantıklısı tutulmayan araba almak. Tutulan arabaların fiyatları çok yüksek bence hiç gerek yok. Eğer uzun süre bineceksen ikinci eli tutulmayan arabalara yönelmek. Örnek lancer 2004-2007, fiat stilo vb.
  • arkadaşlar 20-25 bin bandında 2005-2006 astra 1.3 cdti h kasa mesela hasar kaydı ne kadara kadar cıksa alınabılır yada kac km de olursa makul olur örn ;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2007-1.3-cdti-essentia-210773094/detay

bu ilandaki gibi bir araba alınırmı sice pazarlıkla ne kadar verilir ?
  • ford fusion al hocam 1.6 lux benzinli
  • nasıl bir göz var ben göremedim :) airbag açılmış ve yaptırılmış yazmıyor bu binici için cok onemli bir sorun olur dimi ayrıca diyelimki 23.500 tl fiyat yazmış 11.500 tl hasar kaydı var bu hasar kaydı ne kadara kadar tolere edilebilir kaza fotoğraflarını paylaşıp önden darbesi yok yazmış satıcı

#bedaesoldier ; eyvallah hocam buldugum aracı paylaşırsam galerici ne diye bakacakki hani bu araba yarar veya yaramaz mı dıyecek ? galericilere karşı acaıp bir onyargı ve antipatim var daha önceki yaşadıgım deneyimlerimden dolayı bu araba sizce alıncak olsa ne kadar eder peki yani fiyat olarak ? ben binici oldugum ıcın 3-4 yıl satmam hani işin ticaret boyutunda degilim alırken ucuza alırsam satarkende ucuza satarım ama cok uğraşıp cok beklermiyim sizce bu araba veya benzeri hasar kayıtlı için ? piyasada geçte olsa alınıyo satılıyo her araba yorumlar bu yönde
  • aynı durum 6 aydır bendede var opel astra almak için aracımı sattım. 25000 e beğenmediğim astralar 30 dan başlıyor artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ogzo kullanıcısına yanıt
    2012 deki forumda paylaşılan linkler ve tavsiyeleri okudumda astra 1.3 cdti alacaklar için fiyatları 23-24 temizleri ha birde bırak o kadar para verilirmi git golf 5 falan bak yazmışlar şimdi en kötü golf 5 28-35 bandında astralar 27-32 :D
  • haykouz H kullanıcısına yanıt
    Bende sevmem galericileri, o kadar araba buldum da almamıştım. Sadece dlimden bu yardım gelir diye söyledim. Valla bende binici gözüyle söyledim çünkü bilinenin aksine yandan darbe almış araç önden darbeye göre daha kötüdür. Çünkü şase en zayıf yanı yandandır. Hatta bugun bir konuda da söylemişti biri ismini unuttum. Yani siz hasarlı yerine normal bir araç bakın. Ayrıca aracı fotolardan değilde normal bir görün öyle karar verin. Fotolarda tertemiz gözüken araç gerçekte çok kötü olabiliyor. Başıma geldi de.

• quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

Bende sevmem galericileri, o kadar araba buldum da almamıştım. Sadece dlimden bu yardım gelir diye söyledim. Valla bende binici gözüyle söyledim çünkü bilinenin aksine yandan darbe almış araç önden darbeye göre daha kötüdür. Çünkü şase en zayıf yanı yandandır. Hatta bugun bir konuda da söylemişti biri ismini unuttum. Yani siz hasarlı yerine normal bir araç bakın. Ayrıca aracı fotolardan değilde normal bir görün öyle karar verin. Fotolarda tertemiz gözüken araç gerçekte çok kötü olabiliyor. Başıma geldi de.

üstad bak sana herşeyi net yazacam bütçem 20-25 bin aralıgında ne aşağısı ne yukarısı hatta içime sinecek araba bulursam paramın hepsini verir gerekirse 1-2 ay yatırır arada bir çalıştırır gezmem binmem bile maddi yönden astra 1.3 cdti h kasa 2004-2007 arasında karar kıldım enjoy essentia farketmez ama butceme gore hasar kayıtlı ve yuksek km li astra lar var ilanlarda şimdi hal böyleyken ben 3-4 yıl binicegim için ve yılda 10.000k yapmayacağım için hasar kayıtlı beğendiğim içime sinecek astra h kasa istiyorum başka araba istemiyorum görsellik az yakıt yönünden düşünürsek diye başka araba beğenmiyorum ucuza alıp ucuza satarım zamanı geldiginde diye dusundum şimdi hasar kaydı olan bir astra ne kadara kadar tolere edilebilir kaza durumuna göre bu konuda fikrin nedir birde 1.3 cdti 200.000k daki bir araba motor performans ömrü olarak beni 2-3 yıl idare etmezmi bakımlarını yaptırsam ? kısaca soyle toparlayım sana 20-25 bin tl aralıgında para verdim dedimki kardeşim bana sadece astra 1.3 cdti 2004-2007 aralıgında bir araba al donanım farketmez sadece kasa h olacak istegim bu başkasını istemiyorum bana mesela zahmet olmazsa malum siteden link yollarmısın ben olsam dedigin kriterlerde şunu alırdım diye ?

• Hasar kayitli arac almak zorunda degilsiniz, benzer paralara temiz arac bi sekilde bulunur.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

Hasar kayitli arac almak zorunda degilsiniz, benzer paralara temiz arac bi sekilde bulunur.

kardeşim zorunda degılım bende bılıyorum ama aklım mantıgım istegim astra 1.3 cdti yonunde onu ıstıyorum yanı sadece yoksa tabıkı bulunur ben karşı degılım ama ıcıme sınmeyecek kendımıde bılıyorum aklım kafam gonlum hep astra h 1.3 cdti de kalacak hasar kaydı olsun razıyım ama ne kadar lık bır hasar orası kafamı karıştırıyo ve butcemde bellı aşamıyorum
  • 30 veren 35 verir.35 veren 40 verir.40 veren 45 verire döndü artık hesap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haykouz

quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

Hasar kayitli arac almak zorunda degilsiniz, benzer paralara temiz arac bi sekilde bulunur.

kardeşim zorunda degılım bende bılıyorum ama aklım mantıgım istegim astra 1.3 cdti yonunde onu ıstıyorum yanı sadece yoksa tabıkı bulunur ben karşı degılım ama ıcıme sınmeyecek kendımıde bılıyorum aklım kafam gonlum hep astra h 1.3 cdti de kalacak hasar kaydı olsun razıyım ama ne kadar lık bır hasar orası kafamı karıştırıyo ve butcemde bellı aşamıyorum

Bence hasar kaydi 5000 i aşmamali.

• bloodletting. kullanıcısına yanıt
    yok kardeşim 20-25 bin bandındayım yukarısı olmaz zaten bunu dile getirmedim hiç ya ben ıcıme sınecek bır araba bulayımda gerekirse 30 verir alırım diye hıcbırsey soylemedım yazmadım
  • tavsiyemi dikkate alıp astra araştırdığınız için memnunum :) gösterdiğiniz linkteki araç fiyat olarak uygun görünüyor ve yukarılarda aldığınızda 3-4 yıl binmeyi düşündüğünüzü söylemişsiniz yani al-sat yapmayacaksanız değişenlerini ustaya kontrol ettirip önemli bir sıkıntı oluşturmayacağını öğrendikten sonra alınabilir , kendim için aracı düşünüyor olsaydım diğer astralara yönelirdim bütçeme uygun daha az değişenli boyalı bir araba bulursam onu alırdım 2-3 bin fark verip ama bulamazsam bu aracı iyice araştırırdım şasilerinde direklerinde bir sıkıntı var mı diye kolay gelsin inşaallah hakkınızda hayırlısı olur
    hocam nasıl bi arac düşünüyorsunuz?
    hb mi sedan mı?
    dizel mi benzin-lpg li mi?
    o fiyatlara 2007-2010 dize clio-linea tarzı araba da alabilirsiniz 2001-2004 civic,astra,focus,corolla da bulabilirsiniz sizin tercihiniz hangisinden yana olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MekaTRonikEmre

tavsiyemi dikkate alıp astra araştırdığınız için memnunum :) gösterdiğiniz linkteki araç fiyat olarak uygun görünüyor ve yukarılarda aldığınızda 3-4 yıl binmeyi düşündüğünüzü söylemişsiniz yani al-sat yapmayacaksanız değişenlerini ustaya kontrol ettirip önemli bir sıkıntı oluşturmayacağını öğrendikten sonra alınabilir , kendim için aracı düşünüyor olsaydım diğer astralara yönelirdim bütçeme uygun daha az değişenli boyalı bir araba bulursam onu alırdım 2-3 bin fark verip ama bulamazsam bu aracı iyice araştırırdım şasilerinde direklerinde bir sıkıntı var mı diye kolay gelsin inşaallah hakkınızda hayırlısı olur

Teşekür ederim tavsiyeniz için arkadaşlar samimi dürüst olucam size 4 yıldır babamla ortaklaşa 2003 model doblo 1.9 jtd kullanıyorum ve 27 yasındayım gezip tozmayı seven arkadaş çevresi geniş sosyal biriyim ve utana sıkıla artık mekana cafeye oraya buraya gıttıgımde vale ye bıle veremıyorum ki dusunun psıkolojım gerçekten bozuluyor ha aşagılık kompleksi falan diyebılırsınız ama calısıyorum para kazanıyorum ben bu yaşıma bı daha ne zaman donucem 2-3 yıla kadar evlencem nasip olursa ama şirkette arkadaş ortamımda çevremde ezılmeyecek tıpı guzel herkes tarafından beğenılen toplumda saygınlığı olan bir çizgisi olan içime sinecek astra h 1.3 cdti 2004-2007 arasında ıstıyorum butcemde 20-25 bin aralıgında daha fazlası yok malesef bu yuzdende gerek vergi+yakıt+(benzın lpg deki genel sorunlar) dıkkate aldıgımda astra h yi begendım ne yalan soyleyım doblodan sonra bana ferrari bmw gibi gelir sürüş keyfi konforu tasarımı vs dikkat ederseniz hiç performans demedim cunku ben zaten hız sevmiyorum donanım manyagı bırısıde degılım o yuzden 2-3 yıl benı ıdare edıcek butceme uygun astra h gerçekten cok mutlu edecegıne ınanıyorum ama hasar kaydı ve yuksek km lı olmasından dolayı fıyatına gore yanlış bır tercıh olabılırmı yoksa gerçekten baktırdıktan sonra pıyasa şartlarında 2-3 yıl sonra ucuza aldıgım ıcın ucuza satıp elımden cıkarabılırmıyım ? hasar kaydı beni gerçekten 2-3 yıl idare edip etmeyecegını soyleyebılırmısınız ? eski kasa doblo kullanıyorum normal hayatımda halen şirkette jetta polo ya bınınce onları surunce kahroluyorum inanın ıcım gıdıyor buna gore yorum yaparsanız sevınırım

• hocam içinizdeki heyecanı ve isteği anlıyorum o zaman size tavsiyem bir önceki mesajımda belirttiğim gibi diğer astralara bir bakın kafanıza yatan başka bir araç bulamazsanız uygun zamanınızda iyi ustalara danışın aracın mekanik ve motor durumunu , 4-5 yıl sonra satarken muhtemelen km si 200.000 i çoktan devirmiş olacak alıcılar o km deki dizel bir aracı almak istemeyecekler sende o zaman düşük bütçeyle iyi görünümlü aracım olsun diyen birine 1000 lira zararına verirseniz aracınız satılır , bunu göze alırsanız aracınızı satmaktan korkmayın istediğiniz zaman satarsınız bence bu yaşlarınızda o zevki yaşamaya 1000 liralık zarar değer , o aracın hasarı sizi3-4 yıl götürürmü götürmez mi onu biz buradan bilemeyiz ancak ustanın bakıp sana birşey demesi lazım
  • Geçen ay 2008 model benzinli manuel 308 imi sıfır araç karşılığı takasta 28 bine sattım. 88 bin km. de idi ve tek bir hasarı, sıkıntısı yoktu.
    Şu konuda örnek olarak geçen arabalar bana kalırsa duruşuyla olsun, gidişiyle olsun onunla mukayese dahi edilemezdi.
    Araba işinden çok anlamam, haliyle takasa sokmadan önce biraz araştırdım, baktım internette benimkinin model yılında dizeller, otomatikler 30 civarı.
    E benimki çok temiz ama hem manuel hem benzinli (lpg de yok) bu durumda fiyat olarak kafamda 25 bin belirledim.
    Neticede takastan da zarar edecek halleri yok, insaflı olalım dedim.
    Bayileri dolaşmaya başladım.
    İlk bayi dedi 22 bin. E dedim, bunlar malı iyice öldürecek, internete koyarım ben bunu 25 ten, en uygun fiyat olacağı için uğraşmadan satarım.
    Aynı günün sonunda diğer bayilerden birinde 28 bini görünce de takasla gitmiş oldu.
    Ama emin olun o gün takasta bu fiyatı görmeseydi, ben akşamına 25 ten koyacaktım aracımı.
    Uğraşacak ne zamanım var, ne de günlerce insanlarla muhattap olacak sabrım.

İşin özü şans hocam, umutsuz olacak bir durum yok.
    Yalnız bence Peugeot lara da bir şans ver. 2 tanesini eskittim, tek bir problem yaşamadım, 3. sünü de geçen ay aldım hatta.
    Nedense bizim memlekette bana göre haksız bir önyargı var markaya karşı ve bu sebeple 2. elleri çok mantıklı diye düşünüyorum.

Ben olsam 10 yaşından büyük 150 binleri devirmiş araba alacağıma, 6-7 yaşında 70-80 binde 207-307-bulabilirsem 308 bakardım, senin yaşına da giderler.

• MekaTRonikEmre kullanıcısına yanıt
    Teşekür ederim peki ben ankarada yaşıyorum istanbulda diyelim bu ilan için gittiğimde ne usta tanırım ne yol bilirim bu durumda bu işten anlayan ilgilenen usta nasıl bulabılırım yada computest kompresyon testi gibi işlemleri tek bir usta yada yerden ogrenebılırmıyım ? bu iş için istanbulda en bilindik güvenilir yerler neresi hani gece atladım cıktım yola sabahta ıstanbula gıttım aracı aldık satıcıyla nereye gideriz ilk ne yaparız yada ne onerırsınız ?
    http://otorapor.com

tek adres...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.