Şimdi Ara

BU KADAR VERGİ PARA TABİİ Kİ SÜREÇ İYİ YÖNETİLİR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Her üründen 1 tane de devlete alıyorsun doktordan kesiyor 5bin lira para tabii ki iyi yönetecek az bile kalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mezuna_kalmis_behlul -- 29 Mayıs 2020; 18:57:17 >

• para ıle alakası olsaydı ingiltere, italya vs de iyi olurdu
  • Binmek için hastalığa gerek yok bu bir. Hastalık yokkende biniyorlardı.
    Binilmekten hoşlanan lar var buda iki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahoni_38

para ıle alakası olsaydı ingiltere, italya vs de iyi olurdu
    bizim doktorumuz zaten günde 300 kişiye bakıyor pek sıkıntı olmadı oralarda ha diyince doktora gidemezsin böyle bir durum olunca şaşırdılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mezuna_kalmis_behlul

bizim doktorumuz zaten günde 300 kişiye bakıyor pek sıkıntı olmadı oralarda ha diyince doktora gidemezsin böyle bir durum olunca şaşırdılar

Alıntıları Göster
    Evet bu ilk önermeden daha akla yatkın.
  • Valla bu pandemi sürecinde kimse ihtiyaçları dışında öyle aman aman alışveriş yapmıyor. Dolayısıyla devlet bu pandemi sürecinde aklı başında vergi falanda toplayamacak. Ha desen vergiler çok bu kadar dolaylı vergi var haklısın. Ama süreci para manasında yönetemeyen bir devleti sanki vergileri alıyorda yönetiyor gibi algı oluşturmaya çalışmışın. Sağlık anlamında yönetiyor ama para manasın halk perişan. Hep şu fıkra aklıma gelir vergi falan deyince. Biraz kıvırınca fıkrada her şekle girer.

Demokrasi Fıkrası

-Öğretmen;Sosyal bilgiler dersinde çocuklara bir ödev verir,

-Herkes ailesine sorup demokrasinin tanımını özet halinde çıkaracak ve ezberleyecek

-Çocuk;Eve gelir Babasına sorar,

-Baba Demokrasi nedir?

-Babası yanıtlar,

-Önce bilmen gereken terimler var.Bak şimdi.

Ben bu eve para getiriyorum ben LİBERAL sınıfıyım. Hizmetçimiz bizim rahatımız için çalışıyor ayrıca geçimini sağlıyor,o işçi SINIFI,annen DEVLET bütün içişlerinden o sorumlu,sen HALKSIN hepimiz senin için çalışıyoruz,beşikteki kardeşinse GELECEK,şimdilik bunları bil sabah sana anlatıcam,

-Gece olur çocuk babasının anlattıklarını düşünürken birden hizmetçinin odasından sesler gelir.Çocuk kalkar ve gizlice içeri bakar.Birde ne görsün?Babası hizmetçinin üzerine çıkmış gidip geliyor.Hemen annesinin yanına gider ama nafile.Annesi horul horul uyumakta.Bu sırada kardeşi ağlamaya başlar yanına gider ve kardeşini beşiğinde altına sıçmış bir şekilde bulur.

Ne yapacağını şaşırır ve yatar.

-Sabah kahvaltıda babası:

-Tanımları ezberlediysen şimdi sana anlatıcam DEMOKRASİYİ der.

Çocuk:

-Sen zahmet etme babacım.Ben çok iyi öğrendim.LİBERALLER İŞÇİ sınıfını becerirken DEVLET uyuyor HALK endişeli GELECEK`se b*k içinde !

• hangi süreci iyi yönetti yahu? pandemi başvurum 2 aydır devam ediyor yazıyor, bugünde üstüne 10 tl bağış istediler benden. bedava maskeleride dağıtamadılar kaldırdılar, virüs bitmeden her yeri açtılar. görüp görülebilecek en berbat pandemi yönetimi herhalde.
  • Süreç kötü yönetildi diyemem. Umreciler hariç...
    Ama iş, istatistiklerse... Yunanistan, nüfusa oranla ölümde bizden daha iyi durumda. AB'nin en cıvık (affedersin ) ülkesi bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.